Blýská se na lepší časy. Podívejte se na největší české favority příštího draftu NHL

Letošním draftem NHL prošlo sedm českých hokejistů. To není špatné číslo, horší však je, že nejlepší z nich byl vybrán až ve třetím kole. Za rok by to ale mohlo být jinak.

Nejlépe draftovaným českým hokejistou byl z 87. pozice liberecký gólman Lukáš Pařík, na něhož ukázalo Los Angeles. Podle odhadů by na tom ale v příštím draftu mohli být čeští hokejisté lépe. Jména největších českých favoritů draftu NHL 2020 najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jan Myšák (17 let, útočník)

Jan Myšák Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Jedním z hráčů, který by mohl atakovat první kolo příštího draftu, je Jan Myšák. Sedmnáctiletý útočník si loni odbyl premiéru v extralize a za Litvínov odehrál celkově 37 zápasů. V play-out dal dokonce pět branek a přidal čtyři nahrávky. Okolo účastníka posledního světového šampionátu hráčů do 18 let kroužily kluby ze zámořské CHL, on se ale rozhodl ještě minimálně rok pokračovat doma.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jaromír Pytlík (17 let, útočník)

Jaromír Pyltík.jpg

Také Jaromír Pytlík by mohl jít v draftu poměrně vysoko. Odchovanec Ždáru nad Sázavou zamířil v sezoně 2017/18 do Vítkovic a zasáhl do sedmi extraligových zápasů. Loni přidal dalších 24 startů, hrál také za prvoligovou Porubu a v průběhu ročníku odešel do týmu Sault Ste. Marie Greyhounds hrající soutěž OHL. V základní části posbíral 19 bodů a dalších osm jich přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Nick Malík (17 let, brankář)

Nick Malík YT.jpg

Nejlépe draftovaným Čechem byl letos brankář. A také příští rok by mělo draftem projít několik nadějných gólmanů. Například Nick Malík, jenž před začátkem minulé sezony odešel z Vítkovic do Třince a v dresu prvoligového Frýdku-Místku debutoval v dospělém hokeji. Synovi bývalého výborného obránce se předpovídá zajímavá kariéra.

Foto: YouTube.com

Pokračování 5 / 5

Jan Bednář (16 let, brankář)

Jan Bednář YT.jpg

Parádně nakročeno má také Jan Bednář. Teprve šestnáctiletý gólman loni debutoval v extralize a v základní části odchytal deset zápasů za Karlovy Vary. Dalších pět startů si připsal v play-out a dva zápasy přidal i na mistrovství světa do 18 let. Letos o něm znovu uslyšíme.

Foto: YouTube.com

Doporučujeme

Články odjinud