Uvis Janis Balinskis (obránce, 26 let)   Šestadvacetiletý lotyšský reprezentant má za sebou několik let v KHL v barvách Rigy. Poslední dva ročníky hrál účastník olympijských her 2022 za Litvínov a dal o sobě hodně vědět. V minulé sezoně se dostal na 23 bodů, pak si plácl s Libercem. 
 Michal Bulíř (útočník, 30 let)   Třicetiletý útočník se vrací do míst, která velmi dobře zná. Michal Bulíř sice minulý rok působil v Plzni, předtím ale hrával téměř celou kariéru za Bílé Tygry. A přichází ve velké formě - v barvách západočeského týmu v minulém ročníku nasázel 27 branek, přidal 29 asistencí a vytvořil si vlastní extraligové maximum. Další čtyři body přidal v play-off. 
 Oscar Flynn (útočník, 23 let)   Britský rodák odehrál téměř celou dosavadní extraligovou kariéru v Mladé Boleslavi, odkud nakoukl i do reprezentace, za kterou si připsal dva starty. Loni si třiadvacetiletý forvard odskočil do Zlína a v příštím ročníku bude hrát za Liberec. 
 Michael Frolík (útočník, 34 let)  Velký letní návrat do extraligy. Michael Frolík skončil ve švýcarském Lausanne a od té doby se spekulovalo, kde bude pokračovat. Čtyřiatřicetiletý útočník, který strávil převážnou část kariéry v NHL, kde získal i Stanley Cup, si nakonec plácl s Libercem. V extralize hrál naposledy v sezoně 2012/13 za Chomutov. 
5
Fotogalerie

Bílí Tygři staví silný tým. Podívejte se na pět posil, které v létě přišly do Liberce

Hokejový Liberec patří každoročně k nejsilnějším týmům extraligy. Mezi favority se bude řadit i v dalším ročníku.

Bílí Tygři v létě přivedli Michaela Frolíka, na přestupovém trhu však získali i další zajímavá jména. Pět letních libereckých posil najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jakub Neužil (brankář, 27 let) 

Jakub Neužil Sparta.jpg

Brankářskou jedničkou Liberce je Petr Kváča, na tom se nic nemění. Reprezentační gólman ale dostal nového parťáka, kterým se stal Jakub Neužil. Sedmadvacetiletý brankář přichází ze Sparty, za kterou loni odchytal devět zápasů. Dalších pět startů přidal na hostování z Litvínově, zkušenosti sbíral i v Sokolově. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Uvis Janis Balinskis (obránce, 26 let) 

Uvis Balinskis.jpg

Šestadvacetiletý lotyšský reprezentant má za sebou několik let v KHL v barvách Rigy. Poslední dva ročníky hrál účastník olympijských her 2022 za Litvínov a dal o sobě hodně vědět. V minulé sezoně se dostal na 23 bodů, pak si plácl s Libercem. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michal Bulíř (útočník, 30 let) 

Michal Bulíř Plzeň.jpg

Třicetiletý útočník se vrací do míst, která velmi dobře zná. Michal Bulíř sice minulý rok působil v Plzni, předtím ale hrával téměř celou kariéru za Bílé Tygry. A přichází ve velké formě - v barvách západočeského týmu v minulém ročníku nasázel 27 branek, přidal 29 asistencí a vytvořil si vlastní extraligové maximum. Další čtyři body přidal v play-off. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Oscar Flynn (útočník, 23 let) 

Oscar Flynn MB.jpg

Britský rodák odehrál téměř celou dosavadní extraligovou kariéru v Mladé Boleslavi, odkud nakoukl i do reprezentace, za kterou si připsal dva starty. Loni si třiadvacetiletý forvard odskočil do Zlína a v příštím ročníku bude hrát za Liberec. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michael Frolík (útočník, 34 let) 

profimedia-0709724693.jpg

Velký letní návrat do extraligy. Michael Frolík skončil ve švýcarském Lausanne a od té doby se spekulovalo, kde bude pokračovat. Čtyřiatřicetiletý útočník, který strávil převážnou část kariéry v NHL, kde získal i Stanley Cup, si nakonec plácl s Libercem. V extralize hrál naposledy v sezoně 2012/13 za Chomutov. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud