Dominik Hrachovina (Tappara Tampere) - Sezonu v roli brankářské jedničky zahájil v Liberci Justin Peters. Sázka na kanadského gólmana se ale příliš neosvědčila, a tak ze Švýcarska dorazil Dominik Hrachovina, který do té doby neprožíval ideální ročník. Pod Ještědem se ale dostal do parádní formy, odchytal 35 zápasů, úspěšností zákroků se dostal nad 92% a severočeský tým dovedl k vítězství v základní části. Pak se ale vrátil do Tappary, se kterou získal už dva finské tituly. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Libor Hudáček (Neftěchimik Nižněkamsk) - Devětadvacetiletý útočník patřil k hlavním hvězdám extraligy. Během dvou let v Liberci stihl posbírat 99 bodů, z toho 60 v uplynulé sezoně, během které nastřílel 31 branek. Bílí Tygři měli zájem o to, aby u nich Libor Hudáček pokračoval, stejně tak ho vábili do Třince, slovenský reprezentant ale nakonec zamířil do KHL, kde bude hrát za Nižněkamsk. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Krenželok (Vítkovice Ridera) - Šestatřicetiletý útočník přišel do Liberce v roce 2014 ze Slavie. Od té doby patřil k lídrům Bílých Tygrů, zahrál si i za reprezentaci a v roce 2016 se severočeským týmem získal i extraligový titul. Po letošní sezoně ale Lukáš Krenželok v Liberci skončil a vrátil do Vítkovic, kde už dříve několik let působil. Foto: Profimedia.cz
 Jan Ordoš (IK Oskarshamn) - Švédská liga je považována za jednu z nejlepších hokejových soutěží v Evropě. Na vlastní kůži ji okusí také Jan Ordoš, který v uplynulé extraligové sezoně posbíral 19 (12+7) bodů. Teď už ale třiadvacetiletý forvard, který má na kontě i čtyři starty v reprezentaci, patří švédskému Oskarshamnu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Bílí Tygři přicházejí o opory. Toto je pět důležitých hráčů, kteří opustili Liberec

Nebýt koronavirové pandemie, tak by útočili na titul. Bílí Tygři z Liberce ovládli základní část Tipsport extraligy a brousili si zuby na nejvyšší mety. Na ty budou útočit i za rok, ovšem bez několika opor.

Dominik Hrachovina Liberec 2 Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Liberec patří už několik let k nejsilnějším týmům extraligy. Stejně tomu bude i v příštím ročníku, tím spíš, když Bílí Tygři mohou počítat se službami Michala Bulíře nebo Tomáše Filippiho. Několik hráčů ale taky libereckou kabinu opustilo. Jména těch nejdůležitějších z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Dominik Hrachovina (Tappara Tampere)

Dominik Hrachovina Liberec 1 Foto Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sezonu v roli brankářské jedničky zahájil v Liberci Justin Peters. Sázka na kanadského gólmana se ale příliš neosvědčila, a tak ze Švýcarska dorazil Dominik Hrachovina, který do té doby neprožíval ideální ročník. Pod Ještědem se ale dostal do parádní formy, odchytal 35 zápasů, úspěšností zákroků se dostal nad 92% a severočeský tým dovedl k vítězství v základní části. Pak se ale vrátil do Tappary, se kterou získal už dva finské tituly.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Libor Hudáček (Neftěchimik Nižněkamsk)

Libor Hudáček Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník patřil k hlavním hvězdám extraligy. Během dvou let v Liberci stihl posbírat 99 bodů, z toho 60 v uplynulé sezoně, během které nastřílel 31 branek. Bílí Tygři měli zájem o to, aby u nich Libor Hudáček pokračoval, stejně tak ho vábili do Třince, slovenský reprezentant ale nakonec zamířil do KHL, kde bude hrát za Nižněkamsk.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Krenželok (Vítkovice Ridera)

Lukáš Krenželok.jpg

Šestatřicetiletý útočník přišel do Liberce v roce 2014 ze Slavie. Od té doby patřil k lídrům Bílých Tygrů, zahrál si i za reprezentaci a v roce 2016 se severočeským týmem získal i extraligový titul. Po letošní sezoně ale Lukáš Krenželok v Liberci skončil a vrátil do Vítkovic, kde už dříve několik let působil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Ordoš (IK Oskarshamn)

Jan Ordoš Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Švédská liga je považována za jednu z nejlepších hokejových soutěží v Evropě. Na vlastní kůži ji okusí také Jan Ordoš, který v uplynulé extraligové sezoně posbíral 19 (12+7) bodů. Teď už ale třiadvacetiletý forvard, který má na kontě i čtyři starty v reprezentaci, patří švédskému Oskarshamnu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Marek Schwarz (BK Mladá Boleslav)

Marek Schwarz Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kromě Hrachoviny s Petersem Liberec opustil i Marek Schwarz. Bílý Tygři tak museli poskládat úplně novou brankářskou dvojici, kterou vytvoří Petr Kváča a Jaroslav Pavelka. Čtyřiatřicetiletý Schwarz, jenž si zachytal i v NHL, v uplynulém ročníku odchytal za Liberec jen šest zápasů. V příštím ročníku bude hájit barvy Mladé Boleslavi, kde to už velmi dobře zná.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud