Bílí Tygří jsou na dně. 5 hráčů, kteří měli táhnout Liberec, ale sami se trápí

V roce 2016 získali historický titul, loni se dostali znovu do finále a také letos se s nimi počítalo minimálně do vyřazovacích bojů. Jenže Bílí Tygři z Liberce tápou a aktuálně jsou na úplném dně tabulky.

Bez názvu.jpg

Jihlava, Litvínov, Pardubice i Liberec mají dvacet bodů. Bílí Tygři, kteří jsou zároveň nejhůře střílejícím týmem, se ale nachází na samém dně tabulky a marně hledají cestu z krize. Tápou i hráči, kteří měli tým táhnout. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Bartovič

Milan Bartovič.jpg

Bývalý útočník Chicaga či Buffala hrál v Liberci od roku 2007 do sezony 2011/12. Poté se účastník olympijských her v Soči vrátil do vlasti a nastupoval za Slovan Bratislava. Loni se však znovu objevil v liberecké kabině a ve stříbrné sezoně nastřádal třicet kanadských bodů. Jak je na tom šestatřicetiletý forvard letos? Ve 13 startech zaznamenal jedinou asistenci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Petr Jelínek

Petr Jelínek.jpg

Třiatřicetiletý forvard je pátým nejproduktivnějším hráčem týmu. Šest bodů za tři góly a stejný počet přihrávek ale není ničím, čím by se rád chlubil. Vždyť loni nastřádal v základní části 37 kanadských bodů a do statistik si připsal 17 branek. Dokonce se dostal do reprezentace, za kterou odehrál tři zápasy. Teď má ale k loňské formě zatraceně daleko.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Lukáš Krenželok

Lukáš Krenželok.jpg

Lukáš Krenželok je šestým nejproduktivnějším hráčem týmu. Na kontě má však pouhé tři vstřelené góly, dvě asistence a devět záporných bodů. Loni přitom posbíral 22 kanadských bodů a během mistrovské sezony jich nastřádal celkově 43. Bílým Tygrům se nedaří a čtyřiatřicetiletý forvard by měl být jedním z těch, kdo je vyvede z krize. To se ale zatím nestalo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník prošel letošním draftem, v jehož šestém kole na něj ukázal slavný New York Rangers. Zůstal ale doma a nastoupil do své třetí extraligové sezony. Zatímco během té minulé posbíral 22 kanadských bodů a dalších 13 jich přidal v play-off, letos se zatím trápí. Čekalo se, že bude patřit k tahounům a hlavním zbraním Bílých Tygrů, Dominik Lakatoš má ale na kontě pouhý gól, tři nahrávky, 37 trestných minut a sedm záporných bodů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Roman Will

Roman Will Liberec.jpg

Loni patřil k nejlepším gólmanům soutěže, společně s Jánem Lašákem vytvořil perfektně fungující dvojici a dokonce se dostal na reprezentační radar. Jenže letos za svými výkony zatím zaostává. Z 16 startů vychytal jen sedm výher, inkasuje v průběhu 2,72 branky na zápas a úspěšností zákroků nedosahuje ani na 90%. Pětadvacetiletý gólman, který má na kontě jeden start v brance Colorada, má rozhodně na víc.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud