Bídný start a velká čistka v Baníku. 4 hráči, se kterými už trenér Vrba nepočítá

Baník sice v létě dostal vysněného trenéra Pavla Vrbu, vstup do sezony ale Ostravanům vůbec nevyšel. I proto vedení klubu sáhlo ke změnám v kádru.

Baník sice v létě získal několik posil, žádnou přestupovou pecku ale neodpálil. V minulých dnech se navíc trenér Vrba se čtyřmi hráči rozloučil. S kým už v áčku Baníku nepočítá? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Martin Chlumecký

Martin Chlumecký Baník Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý defenzivní univerzál hrával loni na podzim za Teplice, v jejichž barvách si připsal 16 startů, dal jeden gól a přidal čtyři nahrávky. V zimě přišel do Baníku, na jaře byl ale na hřišti jen sedmkrát a letos se už do kádru nevešel. Liberecký odchovanec Martin Chlumecký by údajně mohl odejít do Olomouce.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jakub Pokorný

Jakub Pokorný Baník Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V týmu trenéra Vrby už nebude pokračovat ani Jakub Pokorný. Pětadvacetiletý bek měl přitom v Baníku dobrou pozici a ještě v sezoně 2020/21 zasáhl do třiceti zápasů. Loni přidal dvacet startů a letos byl čtyřikrát v základní sestavě. Do posledního duelu na půdě Bohemians už ale nenaskočil, stejně jako u Chlumeckého okolo něj krouží Olomouc.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Juroška

Jan Juroška Baník.jpg

Jan Juroška přišel do Baníku v roce 2020 ze Slovácka, kde měl velmi dobrou pozici. Tu si ale v Ostravě nikdy nezískal. Navíc jej trápily zdravotní problémy, kvůli nimž za dva roky odehrál jen 21 ligových zápasů. Další už devětadvacetiletý bek v Ostravě nepřidá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lukáš Budínský

Lukáš Budínský Baník Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Třicetiletý záložník zářil v Karviné, odkud jej zlákala Mladá Boleslav. V sezoně 2019/20 dal 13 branek a přidal k nim pět asistencí. Další ročník měl už slabší, přesto jej poté přivedl Baník. V Ostravě se ale Lukáš Budínský moc neprosadil a pevný flek v sestavě nezískal. Letos odehrál jen 26 minut úvodního duelu s Olomoucí a tím se jeho mise v baníkovském áčku uzavřela. Vrátí se zpátky do Karviné?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud