Bídná Sparta. Na hřištích soupeřů je horší než Hradec Králové nebo Karviná

Titul? Liga mistrů? Znovu jen plané naděje. Na Letné vyhlásili před sezonou útok na nejvyšší mety, realita je ale zcela opačná. Sparta prožívá bídnou sezonu, vyhodila už dva trenéry a strachuje se o třetí místo. Jedním z důvodů jsou katastrofální výsledky z venkovních zápasů.

Doma se Spartě daří. Stejně jako Plzeň doma získala 29 bodů, nejlepší Slavia má o jediný bodík více. Ale jakmile Lafata a spol. vyrazí na venkovní výjezd, jakoby se vše změnilo.

Sparta je venku bídná a v některých ohledech ztrácí třeba i na nováčky z Karviné a Hradce Králové. Čtyři ukazatele, které ukazují na ostudnou venkovní formu Sparty, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Body

Petr Rada Michal Beránek CNC  Profimedia.jpg

Venkovním statistikám kraluje Plzeň, která získala na hřištích soupeřů 27 bodů. Druhá Slavia jich má 25, třetí Teplice 19, Zlín s Mladou Boleslaví venku vybojovali 14 bodů.

A Sparta? Pouze 14, které získala ve dvanácti duelech. To je na tým s mistrovskými ambicemi nesmírně málo. Stejně je na tom Slovácko, jen o bod méně mají z venkovních duelů Hradec Králové a Dukla.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Výhry

Václav Kadlec Sparta 3.jpg

Sparta hrála venku 12 zápasů a jen třikrát získala plný bodový zisk. Hodně bídná bilance. Letenští zvítězili pouze na půdě Bohemians 1905, na Dukle (oba zápasy 2:0) a v Hradci Králové (2:1).

Od konce listopadu ale Sparta venku nezvítězila, naopak prohrála v Jablonci, Mladé Boleslavi i Jihlavě. Alespoň bod Lafata a spol. vyválčili v Teplicích, Zlíně, Brně, Liberci a naposledy na Slavii. Více výher (4) má třeba Hradec Králové, tři triumfy jako Sparta vybojovala Dukla, Karviná nebo Slovácko.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Vstřelené góly

David Lafata Sparta 4.jpg

Slávisté nastříleli na hřištích soupeřů třicet branek. Druhé Teplice jich daly 18, ale třeba Viktorka, která je venku nejlepší, jen 15. To je však stále o tři góly více, než kolik jich během svých výjezdů nastřílela Sparta, která se venku trefila pouze dvanáctkrát.

Hůř je na tom jenom Jablonec, Bohemians 1905, Příbram, Liberec a Jihlava. Naopak před Spartou je Hradec Králové, Zlín nebo překvapivě v tomto ohledu třetí Karviná, která dala na hřištích soupeřů 16 branek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Inkasované góly

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Jediná venkovní statistika, s níž Sparta může být docela spokojená. Letenští inkasovali na venkovních hřištích stejný počet branek, jako jich vstřelili, tedy 12. Lépe je na tom jen Plzeň (6), Zlín (10) a Slavia (11). Na opačném pólu tabulky se nachází Karviná, která venku lovila míč ze sítě už 27krát.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud