David Moberg Karlsson – 1 gól. Švédský reprezentant dorazil na Letnou v zimě a Sparta si od něj hodně slibovala. Pětadvacetiletý David Moberg Karlsson zatím zasáhl do devíti zápasů, v nichž vstřelil jediný gól. Přidal však i tři nahrávky a rozhodně patří k tomu lepšímu, co může rudá družina nabídnout. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Václav Drchal – 1 gól. Na podzim ještě marodil, na jaře už ale nastupuje pravidelně a několikrát se objevil i v základní sestavě. Naposledy v ní byl devatenáctiletý útočník v utkání s Karvinou, to mu ale nevyšlo. Jediný gól vstřelil v únoru ve vítězném utkání s Baníkem. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Adam Hložek – 2 góly . Jeho výhodou je, že může naskočit jak na hrotu sestavy, tak v záložní řadě, kde zatím dostává více šancí. Teprve šestnáctiletý Adam Hložek na jaře patří k nejlepším hráčům letenského týmu a na kontě má i dvě ligové branky. Trefil se v zápasech s Plzní a Zlínem. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Benjamin Tetteh – 2 góly. Na podzim byl suverénně nejlepším střelcem Sparty, které pomohl devíti góly. V zimě okolo něj kroužily kluby z Anglie, spekulovalo se taky o odchodu do Galatasaraye a to mu zřejmě uškodilo. Na jaře je totiž Benjamin Tetteh jako vyměněný. Ghanský útočník, který na Letnou přišel z Bohemians 1905, se totiž trefil jen na Dukle a v utkání se Zlínem. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Bídná ofenziva. Podívejte se, jak si na jaře (ne)vedou hráči, kteří mají střelecky táhnout Spartu

Chvíli se sice zdálo, že se Sparta na jaře zvedá, proti Karviné ale předvedla nejhorší výkon v sezoně a zase spadla do krize. Letenští se trápí hlavně v ofenzivě.

Na podzim se zdálo, že Sparta našla nástupce Davida Lafaty. Benjamin Tetteh dal devět branek a patřil mezi nejlepší ligové kanonýry. Jenže na jaře tápe. Kolik zatím dal gólů? A kolikrát se prosadili další hráči, kteří měli střelecky táhnout tým z Letné? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Matěj Pulkrab – 1 gól

Matěj Pulkrab Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni dal v dresu Liberce deset branek. I proto si jej Sparta stáhla z hostování a čekala, že se její odchovanec prosadí i v rudém dresu. Na podzim hrál hodně a dal dvě branky, na jaře však naskočil jako střídající hráč jen do tří zápasů. Střelecky se prosadil v utkání s Plzní.

Foto: Sparta Pavel Mazáč / CNC  Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

David Moberg Karlsson – 1 gól

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Švédský reprezentant dorazil na Letnou v zimě a Sparta si od něj hodně slibovala. Pětadvacetiletý David Moberg Karlsson zatím zasáhl do devíti zápasů, v nichž vstřelil jediný gól. Přidal však i tři nahrávky a rozhodně patří k tomu lepšímu, co může rudá družina nabídnout.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Václav Drchal – 1 gól

Václav Drchal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na podzim ještě marodil, na jaře už ale nastupuje pravidelně a několikrát se objevil i v základní sestavě. Naposledy v ní byl devatenáctiletý útočník v utkání s Karvinou, to mu ale nevyšlo. Jediný gól vstřelil v únoru ve vítězném utkání s Baníkem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Adam Hložek – 2 góly

Adam Hložek Sparta 3 Beranek CNC Profimedia.jpg

Jeho výhodou je, že může naskočit jak na hrotu sestavy, tak v záložní řadě, kde zatím dostává více šancí. Teprve šestnáctiletý Adam Hložek na jaře patří k nejlepším hráčům letenského týmu a na kontě má i dvě ligové branky. Trefil se v zápasech s Plzní a Zlínem.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Benjamin Tetteh – 2 góly

Benjamin Tetteh Sparta 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na podzim byl suverénně nejlepším střelcem Sparty, které pomohl devíti góly. V zimě okolo něj kroužily kluby z Anglie, spekulovalo se taky o odchodu do Galatasaraye a to mu zřejmě uškodilo. Na jaře je totiž Benjamin Tetteh jako vyměněný. Ghanský útočník, který na Letnou přišel z Bohemians 1905, se totiž trefil jen na Dukle a v utkání se Zlínem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Guélor Kanga – 5 gólů

Guélor Kanga gól Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Motor sparťanského týmu a suverénně nejlepší jarní střelec letenských. Guélor Kanga se trefil na Dukle, proti Plzni, Mladé Boleslavi i Olomouci, které dal dokonce dvě branky. Gólů mohl přidat klidně víc, jenže i vinou karetních trestů na jaře odehrál jen sedm zápasů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud