Běžím na pivo!

(Inzerce) Jak je to tedy s během a sportem vůbec – a popíjením piva? Když pomineme fandění, popíjí se také hojně při výkonu, před ním i po něm. A jak to jde dohromady?
Běžím na pivo!

Nejvíce padnou do oka cyklisté. Stačí se projet po vinařské cyklostezce nebo zavítat do některého minipivovaru, kde začínají nebo končí cyklistické vyjížďky. Ale nenechte se mýlit, při vrcholovém sportu je alkoholické pivo spíše hendikepem. Naopak rekreační sport a pivo k sobě již tak nějak patří. Ne náhodou „cyklistický máz“ Radler původně hasil žízeň, kterou si přivodili především cyklisté.

Když se řekne vrcholový sport a pivo, většině se jako první vybaví reklamní spoty při olympiádě – navzdory tomu, že sportovci drží přísnou dietu, a to i mezi tréninky. V jedné reklamě nechal Plzeňský pivovar alespoň „sáhnout na zlato“ Zátopka.

Zpestření na dlouhé trati

Nicméně – jak tvrdí ultramaratonec Jan Bartas „Pivo – nealko – je vítanou změnou na občerstvovačkách. Po hodinách a hodinách vody, koly a ionťáku přijde vhod změna chuti.“

Ultramaraton trvá nezřídka 12 hodin i více. Tak není divu, že si dálkoví běžci rádi dopřejí pivní odměnu, i když nealkoholickou. Běhání dlouhých tratí je především o psychice a tu je třeba povzbudit – přestože jsou účinnější drinky.

Nejlepší běžci světa Tarahumarové z knihy Zrozeni k běhu naopak požívali své kukuřičné pivo hojně. A to i den před závody pro zmírnění předstartovní trémy. Vrcholový sport jak ho známe to sice nebyl, ale svými výkony šlapali běžci na paty světové špičce. Běžecké závody byly spíše rituálem, ale svým nasazením se mexickým indiánům málokdo vyrovnal.

Klepněte pro větší obrázek
Do tréninkového plánu raději nezahrnovat.

Pokud to myslíte se sportem vážně, alkohol nejspíš budete muset výrazně omezit – dehydruje, snižuje schopnost jater syntetizovat glukózu jako zdroj energie a po sportu způsobuje horší regeneraci. Také proto alkohol nenajdeme na seznamu zakázaných látek antidopingového výboru. Výjimkou jsou automobilový sport, motocyklový sport a vodní motorismus, letecké sporty a parašutismus, kde jde spíše o bezpečnost. Alkohol je zakázaný při karate kvůli podněcování agresivity a u lukostřelby působí proti třesu končetin. U ostatních sportů, zvláště těch vytrvalostních, alkohol nikoho nezvýhodňuje, spíše naopak. Navíc snadno se nezůstane u „jednoho“ – co se stane při popíjení většího množství, ví každý své. U vrcholových sportovců se neřízené pití mezi sezónami občas objevuje, snižuje napětí z tlaku na výkon.

Mistrovství nejen ve sportu

Pokud si chcete zasoutěžit a zároveň udržovat lehčí „hladinku“, zkuste si sami mistrovsky natočit pivo. K tomu budete potřebovat nejen praxi a pár zlatých pravidel, ale i profesionální zařízení jako výčepy od výrobce SINOP CB. Ty jsou nejen dostupné pro profesionály, ale kompaktní verze se skvěle hodí i do domácnosti. Tvrdým drilem k dokonalosti – jedině tak si sáhnete na zlato!

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Sinop CB
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nejčtenější články

Hrachovina je volný. Toto je pět extraligových týmů, které ho mohou přivést do svých řad

Hrachovina je volný. Toto je pět extraligových týmů, které ho mohou přivést …

Na trhu se objevilo zajímavé jméno. Brankář Dominik Hrachovina skončil ve Švýcarsku a je volný. Zakotví v extralize?

5.  11.  2019 |
VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

Jsme uprostřed další tenisové sezony. Kromě spousty úchvatných sportovních zážitků nám také nabídla i pořádnou porci ženského půvabu. Na některé hráčky je zkrátka radost se dívat a vůbec nezáleží na tom, jak se jim na kurtu daří.

20.  6.  2019 | | 91 N/A
Hodnocení elitních útočníků extraligy ve hře NHL 20. Jágr a Plekanec vládnou všem

Hodnocení elitních útočníků extraligy ve hře NHL 20. Jágr a Plekanec vládnou…

Ve hře NHL 20 se objevila i česká Tipsport extraliga. Klidně si tak můžete zahrát s Kladnem, v jehož čele je nestárnoucí Jaromír Jágr.

19.  10.  2019 |

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com