Bez Voráčka i Pastrňáka. 5 hráčů z NHL, jejichž dresy jdou letos nejvíc na dračku

Jakub Voráček s Davidem Pastrňákem patří k nejlepším hráčům celé NHL. Dresy útočných hvězd se hojně prodávají ve Philadelphii či Bostonu, v ostatních arénách ale fičí jiná jména. A to nejen z Kanady.

Společnost Fanatics, která spravuje oficiální e-shop NHL, zveřejnila žebříček prodeje dresů. Nejvíc na dračku jdou dresy New Yorku Rangers, za nimž následují Pittsburgh, Chicago, nováček z Las Vegas a Boston. A kdo kraluje mezi hráči? Jména pěti hvězd NHL, jejichž dresů se letos prodalo nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mats Zuccarello

Mats Zuccarello.jpg

Obrovský vliv na prodej dresů mělo letošní Winter Classic, které se prvního ledna hrálo v New Yorku. Rangers v něm vyzvali Buffalo a k nejprodávanějším dresům patřil trikot Matse Zuccarella, jenž se loni nedostal ani do elitní dvacítky. Letos je však třicetiletý norský útočník v žebříčku pátý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Connor McDavid

Connor McDavid1.jpg

Dlouho se o něm mluvilo jako o nástupci Waynea Gretzkyho a Connor McDavid tuto vizitku začíná potvrzovat. Jednadvacetiletý kanadský útočník se loni stal kapitánem Edmontonu, který dovedl do play-off a s rovnou stovkou kanadských bodů se stal nejproduktivnějším hráčem základní části NHL. Patří k nejpopulárnějším hokejistům současnosti a tento žebříček je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Henrik Lundqvist

Henrik Lundqvist.jpg

Také Henrik Lundqvist "vydělal" na lednovém Winter Classic, díky němuž New York Rangers prodal nejvíce dresů ze všech týmů NHL. Přestože mu je už 35 let, stále je jedním z nejlepších gólmanů planety a se svým platem je dokonce na prvním místě mezi všemi brankáři. Stejně jako v prodeji dresů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Auston Matthews

Auston Matthews Toronto.jpg

Ještě výše než McDavid se dostala jednička draftu 2016 Auston Matthews. Dvacetiletý americký útočník, jenž ve své premiérové zámořské sezoně posbíral 69 kanadských bodů, patří Torontu, ve kterém je hokej nesmírně populární. Matthewsovo druhé místo v prodeji dresů je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sidney Crosby

Sidney Crosby dres.jpg

Na druhém místě mezi týmy se umístil Pittsburgh, který v uplynulých dvou letech kraloval NHL. A čí dresy by se mohly prodávat více, než ty se jmenovkou Crosby na zádech? Kanadskému útočníkovi je už třicet let, stále se ale udržuje v parádní formě a prokazuje, že je jedním z nejlepších hokejistů všech dob.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud