Bez smlouvy a na hraně. 3 další Češi, kteří už brzy mohou opustit ledy NHL

Zatímco Jakub Vrána či David Rittich, kterým končí smlouvy, se o svou budoucnost v NHL nemusí bát, jiní hráči jsou v ohrožení. Zůstanou za Atlantikem, nebo se vrátí do Evropy?

Bez názvu.jpg

Z NHL už odešli Andrej Šustr, Jakub Jeřábek či Lukáš Sedlák, kteří zamířili do KHL. Tam zřejmě povedou také cesty Tomáše Hyky a další hráči by je mohli brzy následovat. Jména tří českých hokejistů, jejichž budoucnost v NHL je značně nejistá, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin Washington.jpg

Česká kolonie ve Washingtonu se po příchodu Radka Gudase rozrostla. Dres Capitals totiž oblékají také Michal Kempný s Jakubem Vránou. Letos za Washington hrál rovněž Dmitrij Jaškin, šestadvacetiletý forvard ale zasáhl jen do 37 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal šest nahrávek. Bývalému útočníkovi St. Louis navíc příliš nevyšel ani světový šampionát. Nyní mu končí smlouva a je otázkou, zda o něj někdo ještě bude mít zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth Phil 3.jpg

V bráně Philadelphie se letos protočilo několik gólmanů. Jedním z nich byl i Michal Neuvirth, moc úspěchů ale neslavil. V sedmi zápasech totiž dostal 26 branek a vychytal jediné vítězství. Navíc jej trápily zdravotní problémy a teď bude bez smlouvy. Jako novou jedničku ho nikde určitě nevezmou. Bude ale někde plnit alespoň roli dvojky?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Martin Frk

Martin Frk Detroit.jpg

Před rokem se dohodl na nové roční smlouvě s Detroitem. Jenže v průběhu sezony odehrál jen třicet zápasů, v nichž dal jediný gól a přidal pět nahrávek. V únoru Red Wings pětadvacetiletého útočníka dokonce zapsali na listinu volných hráčů, odkud si jej ale nikdo nevybral. Co s ním bude dál? Bude o něj v zámoří ještě někdo stát?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud