Dominik Holec  Osmadvacetiletý slovenský gólman vstoupil do sezony coby sparťanská jednička, po příchodu Matěje Kováře ale usedl mezi náhradníky. Bylo jasné, že se do hry nedostane, a tak v zimě zamířil na hostování do Polska. Dříve se dobře prezentoval v Rakówě, teď se stal posilou Poznaně.
 Lukáš Štetina  Jednatřicetiletý slovenský stoper přišel do Sparty z Dukly. Na Letné zažíval období úspěšná, kdy patřil do základní sestavy, ale i těžké časy, během nichž byl na odstřel. Nakonec ve Spartě vydržel až do konce kontraktu a v létě odešel coby náhrada za Martina Škrtela do Trnavy.
 Matěj Hanousek  Sparta jej přivedla před čtyřmi lety z Jablonce. Matěj Hanousek se měl stát jedničkou na levém kraji obrany, na Letné se od něj ale čekalo víc. Devětadvacetiletý bek nepřesvědčil, hostoval ve Wisle Krakov a od léta je na hostování v tureckém Gaziantepu. V nejvyšší turecké soutěži nastupuje pravidelně.
 Lukáš Juliš  V sezoně 2020/21 nasázel za Spartu dvanáct branek. Loni ale zasáhl jen do tří duelů, na podzim byl v akci pouze osmkrát, v konkurenci Jana Kuchty a Tomáše Čvančary se neprosadil, a tak bylo jasné, že z Letné odejde. Osmadvacetiletý forvard bude na jaře hostoval v Ibize, která je na posledním místě druhé španělské ligy.
6
Fotogalerie

Bez fanfár. 5 hráčů Sparty, kteří v minulých dnech a měsících odešli v tichosti do zahraničí

Sparta je sice už řadu let bez titulu, v Evropě má ale stále zvuk.

Bez názvu.jpg

Sparta v létě prodala za velké peníze Adama Hložka do Leverkusenu, miliony vydělala i na Dávidu Hanckovi, jenž si plácl s Feyenoordem. Z Letné během minulých dnů a měsíců odešlo do zahraničí i dalších pět hráčů. Ale tak nějak bez fanfár – po konci smlouvy nebo coby nepotřební na hostování. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Dominik Holec

Dominik Holec Viking Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý slovenský gólman vstoupil do sezony coby sparťanská jednička, po příchodu Matěje Kováře ale usedl mezi náhradníky. Bylo jasné, že se do hry nedostane, a tak v zimě zamířil na hostování do Polska. Dříve se dobře prezentoval v Rakówě, teď se stal posilou Poznaně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Štetina

Lukáš Štetina Sparta.jpg

Jednatřicetiletý slovenský stoper přišel do Sparty z Dukly. Na Letné zažíval období úspěšná, kdy patřil do základní sestavy, ale i těžké časy, během nichž byl na odstřel. Nakonec ve Spartě vydržel až do konce kontraktu a v létě odešel coby náhrada za Martina Škrtela do Trnavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Hanousek

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparta jej přivedla před čtyřmi lety z Jablonce. Matěj Hanousek se měl stát jedničkou na levém kraji obrany, na Letné se od něj ale čekalo víc. Devětadvacetiletý bek nepřesvědčil, hostoval ve Wisle Krakov a od léta je na hostování v tureckém Gaziantepu. V nejvyšší turecké soutěži nastupuje pravidelně.

FotoBarbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Sparta 21.jpg

V sezoně 2020/21 nasázel za Spartu dvanáct branek. Loni ale zasáhl jen do tří duelů, na podzim byl v akci pouze osmkrát, v konkurenci Jana Kuchty a Tomáše Čvančary se neprosadil, a tak bylo jasné, že z Letné odejde. Osmadvacetiletý forvard bude na jaře hostoval v Ibize, která je na posledním místě druhé španělské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Sparta 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Před lety býval považován za obrovský klenot sparťanského fotbalu, jenže na Letné se nikdy zcela neprosadil. Hostoval v Liberci nebo Bohemians a loni na jaře se dokonce zdálo, že to zkusí i ve Slavii. Matěj Pulkrab ale nakonec odešel do druholigového německého Sandhausenu, za který zatím odehrál jedenáct zápasů. Na první zásah pětadvacetiletý forvard čeká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud