Bez Erata a Nečase, ale s posilami. 4 noví hráči, které přivedla Kometa Brno

Martin Erat bude pokračovat v Kometě. Do akce se zapojí později, pokusí se však zaútočit na třetí domácí titul v řadě. Brno sice přišlo o několik důležitých hráčů, zároveň ale přivedlo několik nových posil.

Kometa přišla o Martina Nečase, který odchází do NHL. Pryč jsou také Marek Čiliak, Tomáš Vincour či Jakub Krejčík. Naopak z hostování v Mladé Boleslavi se vrátil Lukáš Nahodil a Kometa přivedla i čtyři nové posily. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar Slovan.jpg

Zdálo se, že do Komety míří slovenský útočník Martin Bakoš, ten se ale dohodl na angažmá ve Švédsku a nakonec nabral směr NHL. Kometa však nezahálela a do Brna přišel mistr světa z roku 2010 Lukáš Kašpar. Dvaatřicetiletý útočník strávil posledních osm sezon v KHL. V minulém ročníku hrál za Slovan Bratislava a připsal si 21 kanadských bodů.  V extralize působil naposledy v roce 2004 v dresu Litvínova.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Bedřich Köhler

Bedřich Kohler Martin Veselý MAFRA Profimedia.jpg

Zatímco Tomáš Vincour odešel z Komety do Hradce Králové, opačným směrem putoval Bedřich Köhler. Třiatřicetiletý útočník hrál za Mountfield poslední tři sezony, předtím působil ve Zlíně či Vítkovicích. V roce 2014 získal se Zlínem extraligové zlato, přidá teď další v Kometě?

Foto: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Juraj Mikuš

Juraj Mikuš.jpg

Devětadvacetiletý obránce strávil několik let v zámoří, hrál za pražského Lva a poslední čtyři roky oblékal dres Sparty. Startoval taky na olympijských hrách a třech světových šampionátech. Teď je před ním nová výzva – v obraně Komety by měl nahradit Jakuba Krejčíka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Peter Mueller

Peter Mueller Colorado.jpg

V roce 2006 byl osmičkou draftu NHL, ve kterém ho získal Phoenix. V nejlepší lize světa odehrál 297 zápasů, v nichž dal 63 branek a přidal 97 asistencí. Hrál taky za Colorado či Floridu a poslední ročník strávil v EBEL lize v dresu Salcburku. Předtím hrával ve Švédsku i Švýcarsku a teď si třicetiletý americký útočník vyzkouší i extraligu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud