David Kaše  O místo v NHL bojoval také Ondřejův mladší bratr David Kaše. Útočník, jehož draftovala Philadelphia, hrál za Chomutov od ročníku 2014/15, u Pirátů vydržel tři roky a v sezoně 2017/18 už působil ve Švédsku. Po roce stráveném v celku Mora IK zamířil do týmu Lehigh Valley Phantoms, který je farmou Philadelphie. Za Flyers debutoval v ročníku 2019/20 - naskočil do šesti utkání a dal premiérové gól. Nastálo se ale v NHL nedokázal prosadit a loni se vrátil do vlasti, kde se upsal pražské Spartě. Profimedia.cz
 David Kämpf  Už pět sezon má za sebou v NHL David Kämpf. Sedmadvacetiletý forvard poprvé okusil extraligu už v sezoně 2012/13 a v dalších letech z něho vyrostl jeden z klíčových hráčů týmu. V ročníku 2016/17 posbíral 31 bodů, nakoukl do reprezentace a další rok už hrál v NHL za Chicago. Zatím poslední ročník strávil v Torontu, kde má podepsanou smlouvu ještě na jednu sezonu. Profimedia.cz
 Jan Rutta  V extralize dlouho patřil Jan Rutta mezi elitní beky. V Chomutově působil od roku 2008 a po světovém šampionátu v roce 2017, kde si odbyl premiéru a kde patřil k nejlepším českým hráčům, zamířil do NHL. V premiérovém ročníku v Chicagu posbíral dvacet bodů, jenže v další sezoně přišel o místo v sestavě, putoval na farmu a následně byl vytrejdován do Tampy Bay, kde nyní bojuje o svůj třetí Stanley Cup. Profimedia.cz
 Jakub Lauko  Jakub Lauko patřil k velkým talentům chomutovského hokeje. Dvaadvacetiletý útočník okusil extraligu už v sezoně 2016/17 a v roce 2018 ho ve třetím kole draftu ulovil Boston. V kempu Bruins zaujal, mládežnický reprezentant, který startoval na třech juniorských šampionátech, však zatím sbírá zkušenosti ve farmářském celku Providence Bruins. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Bejvávalo. Z Chomutova do zámoří. 6 Pirátů, kteří v minulých letech odešli do NHL

Řadu sezon patřili chomutovští Piráti mezi extraligové kluby. V roce 2019 však z nejvyšší soutěže sestoupili a protože se klub dostal do velkých ekonomických problémů, propadl se až do krajské ligy. Na časy, kdy v mužstvu působili hráči, kteří pak zamířili do NHL, mohou fanoušci jen nostalgicky vzpomínat.

V poměrně nedávné minulosti se Chomutovským dařilo vychovávat adepty pro českou extraligu, reprezentaci i zámořskou NHL. Jména šesti hráčů, kteří ještě celkem nedávno oblékali dres Pirátů a posléze zamířili za Atlantik, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Ondřej Kaše

Ondřej Kaše-Chomutov.jpg

Útočník Ondřej Kaše se narodil v Kadani, v chomutovském klubu však prošel mládežnickými výběry a v sezoně 2013/14 debutoval v extralize. O rok později posbíral 21 bodů, dalších jedenáct jich přidal v play-off a následně odešel do zámoří. V roce 2014 byl draftován Anaheimem, v jehož barvách hrál až do února roku 2020, kdy byl vytrejdován do Bostonu. V uplynulé sezoně byl hráčem Toronta a v základní části soutěže posbíral 27 bodů (14+13).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

David Kaše

David Kaše-Chomutov.jpg

O místo v NHL bojoval také Ondřejův mladší bratr David Kaše. Útočník, jehož draftovala Philadelphia, hrál za Chomutov od ročníku 2014/15, u Pirátů vydržel tři roky a v sezoně 2017/18 už působil ve Švédsku. Po roce stráveném v celku Mora IK zamířil do týmu Lehigh Valley Phantoms, který je farmou Philadelphie. Za Flyers debutoval v ročníku 2019/20 - naskočil do šesti utkání a dal premiérové gól. Nastálo se ale v NHL nedokázal prosadit a loni se vrátil do vlasti, kde se upsal pražské Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Kämpf

David Kämpf-Chomutov.jpg

Už pět sezon má za sebou v NHL David Kämpf. Sedmadvacetiletý forvard poprvé okusil extraligu už v sezoně 2012/13 a v dalších letech z něho vyrostl jeden z klíčových hráčů týmu. V ročníku 2016/17 posbíral 31 bodů, nakoukl do reprezentace a další rok už hrál v NHL za Chicago. Zatím poslední ročník strávil v Torontu, kde má podepsanou smlouvu ještě na jednu sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Rutta

Jan Rutta-Chomutov.jpg

V extralize dlouho patřil Jan Rutta mezi elitní beky. V Chomutově působil od roku 2008 a po světovém šampionátu v roce 2017, kde si odbyl premiéru a kde patřil k nejlepším českým hráčům, zamířil do NHL. V premiérovém ročníku v Chicagu posbíral dvacet bodů, jenže v další sezoně přišel o místo v sestavě, putoval na farmu a následně byl vytrejdován do Tampy Bay, kde nyní bojuje o svůj třetí Stanley Cup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Lauko

Jakub Lauko.jpg

Jakub Lauko patřil k velkým talentům chomutovského hokeje. Dvaadvacetiletý útočník okusil extraligu už v sezoně 2016/17 a v roce 2018 ho ve třetím kole draftu ulovil Boston. V kempu Bruins zaujal, mládežnický reprezentant, který startoval na třech juniorských šampionátech, však zatím sbírá zkušenosti ve farmářském celku Providence Bruins.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Libor Šulák

Libor Šulák1.jpg

Jeho příběh se podobal pohádce. Ještě v sezoně 2014/15 hrál druhou ligu za Chomutov a Kadaň, poté zamířil do Znojma a po dvou letech už startoval na světovém šampionátu v Paříži. Jeho výkony neunikly pozorovatelům z NHL a Libor Šulák podepsal smlouvu s Detroitem. Zasáhl však jen do šesti zápasů v dresu Red Wings a před ročníkem 2019/20 se vrátil na starý kontinent. V příští sezoně bude hrát v KHL za Vladivostok.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud