Bejvávalo. Toto jsou 3 Češi, kteří byli dlouhá léta oporami Nashvillu Predators

Nashville nemá v aktuální sezoně na soupisce žádného českého hokejistu. V minulosti tomu tak ale nebývalo. V dresu Predators patřili tuzemští hráči k oporám.

V Nashvillu dosud působilo 17 českých hráčů. Klubem se mihli Libor Pivko, Petr Tenkrát, Petr Sýkora či Jan Hlaváč. O šanci na stálé místo v brance dlouho (marně) bojoval gólman Marek Mazanec. U Predators však působili i tři tuzemští hokejisté, kteří v klubu zanechali velmi výraznou stopu. Jejich jména a příběhy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Erat

Martin Erat (Nashille Predators) (2).jpg

Dvojnásobný extraligový mistr s brněnskou Kometou Martin Erat odehrál v NHL téměř devět stovek zápasů. Převážnou většinu z nich právě v Nashvillu. Predators ho draftovali v roce 1999 jako 191. hráče v celkovém pořadí, už během premiérové sezony (2000/01) ale odehrál 80 zápasů a zaznamenal v nich 33 kanadských bodů.

Pětkrát pokořil padesátibodovou hranici, nejlépe mu vyšla sezona 2011/12, v níž nastřádal 58 (19+39) bodů. S Nashvillem si zahrál sedmkrát i v play-off, „udělal“ v něm celkově 23 bodů, o Stanley Cup ale nikdy nebojoval. V průběhu ročníku 2012/13 zamířil do Washingtonu a zámořskou kariéru ukončil v Arizoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun.jpg

Dvojnásobný mistr světa Tomáš Vokoun načal zámořskou kariéru v Montrealu, který ho draftoval v roce 1994, v dresu Canadiens ale odchytal jediný zápas a od sezony 1998/99 se začal zabydlovat v brance Predators. V Nashvillu vydržel až do roku 2007, v týmu měl velmi silnou pozici a několik let byl jasnou jedničkou. V play-off si ale zachytal jen dvakrát a v roce 2007 odešel na Floridu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Marek Židlický

Marek Židlický Nashville 2.jpg

Marka Židlického draftovali v roce 2001 New York Rangers, jeden z nejlepších českých beků posledních let si ale za tým z Mannhatanu nikdy nezahrál. V NHL debutoval v sezoně 2003/04 a v té době už patřil Nashvillu. Ofenzivně laděný bek vydržel u Predators čtyři roky, během nichž posbíral celkově 181 kanadských bodů a v úvodní sezoně dokonce pokořil padesátibodovou hranici. V roce 2008 zamířil do Minnesoty.

Foto: Profimedia.cz 

Doporučujeme

Články odjinud