Bejvávalo. Těchto 7 evropských velkoklubů se v minulosti zajímalo o Tomáše Rosického

Sparta – Dortmund – Arsenal - Sparta. Kariéra „Malého Mozarta“ Tomáše Rosického, byla spojena se špičkovými kluby tří zemí. Ale kdo ví, možná moc nechybělo a jeho fotbalový životopis mohl být bohatší o další světoznámé destinace.

Hráčská kariéra Tomáše Rosického je už pár let minulostí, ale není od věci se za ní ohlédnout a trochu si zaspekulovat, „co by bylo, kdyby..." Všechno totiž mohlo být jinak.

V minulosti se psávalo o zájmu řady slavných mančaftů o Tomáše Rosického. Je otázkou, nakolik to byly jen spekulace a kolik z toho byla pravda, zajímavé to ale rozhodně je. Sedm klubů, které údajně českého špílmachra kdysi chtěly, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

AC Milán

ACl.jpg

Když AC Milán vyhrál v roce 2007 Ligu mistrů, hledal klub někoho, kdo bude doplňovat v záloze brazilského záložníka Kaká. Na San Siru nebyli spokojeni s výkony tehdy jednadvacetiletého Yoanna Gourcuffa, a tak si prý vybrali právě Rosického. „Poté, co jim nevyšly námluvy s Julio Baptistou, se zaměřili na Rosického,“ psal italský list Corriere dello Sport.

Pokračování 3 / 8

Atlético Madrid

AtletiL.jpg

Tomáš Rosický do Atlétika Madrid? Toto téma se skloňovalo několikrát. Právě tady působil jeho bratr Jiří a údajně i Tomáše španělský klub lákal. „Zatím se nehodlám k žádným spekulacím vyjadřovat,“ řekl Rosa v roce 2005 pro ČTK. Španělsko prý bylo jeho vysněnou destinací, do Atlétika ale neodešel.

Pokračování 4 / 8

Barcelona

barca.jpg

1,7 miliardy korun. Tolik prý chtěla zaplatit v roce 2002 Barcelona Dortmundu za Tomáše Rosického. Německý klub údajně požadoval dvě miliardy.

„Přemýšlet začnu až v sobotu večer po posledním zápase podzimní ligy,“ řekl tehdy záložník německého klubu. Z Německa nakonec skutečně odešel, ale až o čtyři roky později a do Arsenalu.

Pokračování 5 / 8

Bayern Mnichov

BayernL.jpg

Před lety se v médiích objevila nečekaná zpráva: Rosického chce prý koupit Bayern Mnichov. Herní styl kapitána české reprezentace byl údajně tím, co na něm tehdejší kouč Pep Guardilola obdivoval. I když se o tom psalo po celé Evropě, nakonec zůstalo jen u spekulací.

Pokračování 6 / 8

Inter Milán

interlogo.jpg

V Interu Milán se pokoušelo prosadit několik českých fotbalistů, žádný z nich to ale do prvoligového týmu v Serii A nedotáhl. Na San Siro lákali Pavla Nedvěda a údajně i Tomáše Rosického. Rosa se měl v roce 2007 stát náhradou za Luíse Figa. Massimo Moratti o něj prý dlouhodobě stál, do klubu ho ale nepřivedl.

Pokračování 7 / 8

Juventus Turín

JuventusLogo.jpg

Borussia Dortmund se po úspěšných letech dostala do ekonomické krize. Bylo jasné, že klub čeká výprodej a jedním z prvních byl na řadě Rosický. Tehdy o něj prý projevil zájem Juventus. „Uvidíme, co přinesou další týdny,“ řekl v roce 2005.

O rok později se spekulace vrátily, spoluhráče z reprezentace prý lákal i Pavel Nedvěd. „Rosický by byl pro Juventus kvůli současným problémům v záloze ideálním řešením,“ měl uvést pro italský tisk. Rosa ale nakonec zamířil do Arsenalu.

Pokračování 8 / 8

Real Madrid

RealLogo.jpg

Jedním ze slavných klubů, kde nikdy nepůsobili čeští fotbalisté, je Real Madrid. Vše ale mohlo být jinak. Na San Bernabeu lákali po Euru v roce 2004 Milana Baroše a právě Rosického. Takové plány měl Lorenzo Sanz, který se chtěl stát prezidentem.

„Baroše i Rosického si chce Sanz pojistit na čtyři roky. Podmínky kontraktu jsou opravdu vynikající,“ řekl tehdy Pavel Paska s tím, že Rosa by odešel do Madridu až po roce, kdy měl nahradit Zinedina Zidana. Ve volbách ale uspěl Florentino Pérez a všechno bylo jinak…

Doporučujeme

Články odjinud