Střelba na holuby  Nikoli na asfaltové, ale na živé holuby se střílelo během olympiády v roce 1900. Organizátoři vypustili ptáky na střelnici a cílem bylo jich co nejvíc poslat k zemi. Zvítězil Belgičan León de Lunden, který jich trefil jednadvacet.

Střelba na holuby
Nikoli na asfaltové, ale na živé holuby se střílelo během olympiády v roce 1900. Organizátoři vypustili ptáky na střelnici a cílem bylo jich co nejvíc poslat k zemi. Zvítězil Belgičan León de Lunden, který jich trefil jednadvacet.

 Roque  Americká varianta oblíbené zahradní zábavy, u nás známé pod názvem kroket, se představila na olympiádě v roce 1904 v americkém St. Louis. Domácí reprezentanti tehdy vyhráli všechny tři medaile. Asi proto, že žádný jiný národ v soutěži neměl své zástupce…
 Potápění do hloubky  V roce 1904 skákali potápěči do vody a museli klesnout co nejhlouběji ke dnu. Jakmile se ale ocitli pod hladinou, nesměli se pohybovat. Po jediných hrách byl tento prapodivný sport z programu vyřazen a téměř dokonale zapomenut.
 Skok z místa  V dnešní atletice skáčou sportovci do výšky, do dálky a závodí v trojskoku. Mezi roky 1900 až 1912 se navíc skákaly všechny disciplíny také z místa. Nejúspěšnějším hopsalem byl Američan Ray Ewry, který na třech olympiádách vybojoval osm zlatých medailí.
 Přetahování lanem  Oblíbené vesnické a školní zápolení navazovalo na disciplínu ze starověkých řeckých her. Přežilo do roku 1920.
8
Fotogalerie

Bejvávalo. Střílení živých holubů a 7 dalších nejpodivnějších olympijských sportů

Historie olympijských her, to není jen souhrn neměnných sportovních disciplín. Řada sportů z počátků her je dnes už mrtvá a na jejich místo nastoupily nové.

Některé sporty, za něž se dávaly (nebo ještě dávají) olympijské medaile, vypadají skoro neuvěřitelně. Vybrali jsme osm disciplín, které lze s čistým svědomím označit za „podivné“.

Doporučujeme

Články odjinud