Ivan Huml  K lídrům tehdejšího úspěšného týmu patřil Ivan Huml. Zkušený útočník, jenž hrával i v NHL, k Pirátům přišel právě před sezonou 2016/17, během níž, dohromady i s play-off, posbíral 56 bodů. Za Chomutov hrál bývalý útočník Kladna, Českých Budějovic nebo Komety ještě další dva roky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Kämpf  Chomutovský odchovanec postupně dozrával do role jednoho z lídrů týmu a v sezoně 2016/17 jeho forma gradovala. Jednařiceti body v základní části a dalšími deseti v play-off dovedl Piráty do semifinále a sebe až do reprezentace. Po úspěšném ročníku odešel do zámoří a v další sezoně už hrál NHL za Chicago. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Ján Laco  Brankářskou jedničkou Pirátů byl Ján Laco. Slovenský gólman dorazil do extraligy před sezonou z Astany a ihned se zařadil po bok elitních brankářů soutěže. V Chomutově načal i další ročník, ten už ale bývalý reprezentant a účastník olympijských her v Soči dokončil ve Spartě. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta  Parádní výkony tehdy předváděl i Jan Rutta, pro něhož to byla zároveň poslední sezona v extralize. V základní části posbíral 32 bodů, třináct jich pak přidal i v play-off a dostal se až na světový šampionát. Poté odešel do zámoří a v dresu Chicaga okusil poprvé NHL. Nyní jednatřicetiletý bek patří Tampě Bay. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Bejvávalo. Připomeňte si hráče, kteří v roce 2017 dovedli hokejový Chomutov až do semifinále play-off

Hokejisté Chomutova působili v aktuální sezoně v krajském přeboru, tedy až ve čtvrté nejvyšší tuzemské soutěži. Přitom ještě poměrně nedávno bojovali o extraligové medaile.

Bez názvu1.jpg

Pád chomutovských Pirátů, kteří během pár let spadli z extraligy až do krajského přeboru, ukazuje, že ve sportovním světě neexistují žádné jistoty. Přitom ještě v sezoně 2016/17 mužstvo postoupilo až do semifinále play-off v elitní soutěži. Jména tehdejších opor Pirátů si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Ivan Huml

Ivan Huml Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

K lídrům tehdejšího úspěšného týmu patřil Ivan Huml. Zkušený útočník, jenž hrával i v NHL, k Pirátům přišel právě před sezonou 2016/17, během níž, dohromady i s play-off, posbíral 56 bodů. Za Chomutov hrál bývalý útočník Kladna, Českých Budějovic nebo Komety ještě další dva roky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Kämpf

David Kampf top Jaroslav Legner  CNC Profimedia.jpg

Chomutovský odchovanec postupně dozrával do role jednoho z lídrů týmu a v sezoně 2016/17 jeho forma gradovala. Jednařiceti body v základní části a dalšími deseti v play-off dovedl Piráty do semifinále a sebe až do reprezentace. Po úspěšném ročníku odešel do zámoří a v další sezoně už hrál NHL za Chicago.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Ján Laco

Ján Laco.jpg

Brankářskou jedničkou Pirátů byl Ján Laco. Slovenský gólman dorazil do extraligy před sezonou z Astany a ihned se zařadil po bok elitních brankářů soutěže. V Chomutově načal i další ročník, ten už ale bývalý reprezentant a účastník olympijských her v Soči dokončil ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Rutta

Jan Rutta.jpg

Parádní výkony tehdy předváděl i Jan Rutta, pro něhož to byla zároveň poslední sezona v extralize. V základní části posbíral 32 bodů, třináct jich pak přidal i v play-off a dostal se až na světový šampionát. Poté odešel do zámoří a v dresu Chicaga okusil poprvé NHL. Nyní jednatřicetiletý bek patří Tampě Bay.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Dres Pirátů oblékal před pěti lety i Vladimír Růžička mladší, který prožil další bodově úspěšnou sezonu (30 bodů v základní části a osm v play-off). V ročníku 2016/17 debutoval i v reprezentaci, za kterou odehrál tři zápasy. V Chomutově byl až do roku 2019, kdy zamířil do Sparty.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Michal Vondrka

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Útočník Michal Vondrka přišel do Chomutova v roce 2015 ze Sparty a ihned se stal kapitánem týmu. V průběhu ročníku 2016/17 posbíral 46 bodů v základní části a dalších 14 jich přidal v play-off. U Pirátů byl ještě rok a poté odešel do Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud