Bejvávalo. Připomeňte si 8 velkoklubů, které v minulosti chtěly získat Tomáše Rosického

Bejvávalo. Připomeňte si 8 velkoklubů, které v minulosti chtěly získat Tomáše Rosického

Bejvávalo. Připomeňte si 8 velkoklubů, které v minulosti chtěly získat Tomáše Rosického

Profesionální kariéra Tomáše Rosického je minulostí. Na časy, kdy býval oporou Dortmundu či Arsenalu, už může jen nostalgicky vzpomínat. Byly to doby, kdy po něm prahla řada bohatých velkoklubů z celé Evropy.

Když na začátku roku 2001 přestupoval Tomáš Rosický za 449 milionů korun ze Sparty do Dortmundu, ustanovil tehdy český ligový rekord. Konečná částka za jeho přestup se díky postupu Borussie do Ligy mistrů vyšplhala až na hodnotu 505 milionů korun.

Po pěti letech v bundeslize se Rosický přestěhoval do Arsenalu, kde působil do roku 2016. Několikrát ale nechybělo mnoho a vše mohlo být jinak. O jeho služby se v minulosti zajímalo několik slavných evropských velkoklubů. „Rosa“ mohl hrát ve Španělsku, Itálii či jinde v Premier League. Osm nejvážnějších zájemců a jeho podpis najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

AC Milán

ACl.jpg

Když Milánské AC vyhrálo Ligu mistrů, hledalo někoho, kdo bude společně s Kaká tvořit hru. „Poté, co klubu nevyšly námluvy s Juliem Baptistou, se zaměřili na Rosického,“ objevilo se v roce 2007 v italském tisku. Manažer Pavel Paska ale spekulace vyvrátil a Rosický zůstal v Arsenalu.

Pokračování 3 / 9

Atlético Madrid

AtletiL.jpg

Atlético Madrid patří v současnosti k nejlepším klubům na světě. Není to ale tak dávno, co si mohlo o finále Ligy mistrů či španělském titulu nechat jen zdát. V roce 2005 to měl pomoci změnit Rosický, kterého vždy údajně lákalo angažmá na Pyrenejském poloostrově. „Zatím se nehodlám k žádným spekulacím vyjadřovat,“ uvedl tehdy. Z možného přestupu sešlo.

Pokračování 4 / 9

Barcelona

barca.jpg

Psal se rok 2002. Čeští fotbalisté sice chyběli na světovém šampionátu, Tomáš Rosický byl přesto velmi žádaným zbožím. Tehdy o něj stála dokonce Barcelona. „Přemýšlet začnu až v sobotu večer po posledním zápase podzimní ligy,“ prohlásil dvaadvacetiletý záložník Dortmundu. „Nejdříve se musí dohodnout kluby mezi sebou, pak vstoupím na scénu já,“ reagoval Paska. Ve hře bylo údajně 1,7 miliardy korun. K přestupu ale nedošlo.

Pokračování 5 / 9

Bayern Mnichov

BayernL.jpg

Rosického chce Bayern Mnichov, stojí o něj sám Josep Guardiola. Ta zpráva se před lety objevila v médiích jako blesk z čistého nebe. Španělskému kouči se prý hodně líbil jeho herní styl, údajně by neměl problém zapadnout do nastaveného systému. Nakonec ale zůstalo jen u spekulací.

Pokračování 6 / 9

Chelsea

chelsealogo.jpg

Nechybělo mnoho a dva nejzkušenější hráči bývalého kádru české reprezentace - Rosický a Petr Čech - se mohli sejít v Chelsea. Blues lákali „Malého Mozarta“ na začátku roku 2004 z Dortmundu. „Teď to padlo, Chelsea chce přestup udělat až od nové sezony. Není to tak, že by mě už Chelsea nechtěla. Jednat se bude dál,“ řekl tehdy Rosický. Na Stamford Bridge však odešel jen gólman Čech.

Pokračování 7 / 9

Inter Milán

interlogo.jpg

„Rosa“ přišel do Dortmundu v lednu roku 2001. Po půl roce ho chtěl přetáhnout Inter Milán, který nabídl 1,75 miliardy korun. „Souhlasí. Nabídka není žádný drb," řekl deníku Bild manažer Dortmundu Michael Zorc. Rosickému se ale z Německa nechtělo.

Znovu se o něj Inter výrazněji zajímal o několik let později, během angažmá v Arsenalu. Prezident Massimo Moratti o něj údajně hodně stál a měl za něj nabídnout asi 14 milionů liber. Rosického chtěl jako náhradu za Luise Figa. Nikdy se ho ale nedočkal…

Pokračování 8 / 9

Juventus Turín

JuventusLogo.jpg

Dortmund se potýkal s velkými finančními problémy a chystal výprodej. Jedním z klubů, který se zajímal o Rosického, byl i Juventus Turín, ve kterém v té době hrál Pavel Nedvěd. „Uvidíme, co přinesou další týdny,“ řekl tehdy Rosický. Turínský velkoklub údajně kontaktoval i manažera Pasku, z přestupu ale sešlo.

Pokračování 9 / 9

Real Madrid

RealLogo.jpg

Euro 2004 skončilo pro český fotbal obrovským úspěchem. Podle nejednoho názoru hrál tým okolo Pavla Nedvěda nejlepší fotbal na turnaji. Toho chtěl využít Lorenzo Sanz, který kandidoval na prezidenta Realu Madrid. Pokud by uspěl, plánoval přivést Milana Baroše a Tomáše Rosického. „Je to hodně žhavá záležitost,“ potvrdil tehdy Paska. Sanz se ale k moci nedostal…

Doporučujeme

Články odjinud