Viktoria Plzeň  V sezoně 2010/11 Plzeň získala premiérový ligový titul. Krmenčík byl u toho a v utkání 24. kola si odbyl ligový debut v zápase s Příbramí. Na hřiště se dostal v 88. minutě, kdy nahradil Milana Petrželu. Pořádnou šanci v plzeňském dresu ale dostal až ve druhé polovině ročníku 2015/16, během něhož odehrál sedm zápasů a vstřelil svůj premiérový gól v dresu Viktorky. V další sezoně dal deset branek a následně díky šestnácti přesným zásahům ovládl tabulku ligových kanonýrů. Západočeský klub opustil v zimě roku 2020, kdy zamířil do Belgie. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Baník Ostrava  Svůj premiérový ligový gól vstřelil Michael Krmenčík v sezoně 2013/14. Tehdy ho Viktorka poslala hostovat do Baníku, za který 190 centimetrů vysoký útočník odehrál 11 zápasů a dal v nich dvě branky. V Ostravě však zůstal jen do konce ročníku. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Dukla Praha  V sezoně 2014/15 se Michael Krmenčík objevil na hostování v Dukle. Za tým z Julisky odehrál 13 zápasů a dal dvě ligové branky. V průběhu dalšího podzimu se dostal do dobré formy, naskočil do 12 duelů a dal pět gólů. V zimě se pak vrátil do Plzně, kde už zůstal. Foto: Profimedia.cz
 Druhá liga  Mezi svým ligovým debutem v Plzni a hostováním v Baníku sbíral Michael Krmenčík zkušenosti i ve druhé lize. Nejprve hrál za Sokolov, rok působil v Čáslavi a první polovinu sezony 2013/14 nastupoval za Vlašim. Pak odešel na ostravské Bazaly. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Bazaly, Juliska i druhá liga. Připomeňte si 7 českých klubů, kterými prošel Michael Krmenčík

V sezoně 2017/18 se stal Michael Krmenčík nejlepším ligovým kanonýrem. Bylo jen otázkou času, kdy z Plzně odejde do zahraničí. Ještě než se tak stalo, stačil toho poměrně dost zvládnout na českých pažitech.

Zahraniční angažmá v belgických Bruggách se Michaelovi Krmenčíkovi nevydařilo podle představ a vrátil se z něj dokonce na hostování do české ligy. Nyní si devětadvacetiletý útočník vydělává na chleba v Indonésii.

Krmenčík je odchovancem Sokolova, ale největší slávu si vydobyl na ligové scéně. Během tuzemské kariéry prošel sedmi kluby. Které to byly? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Slavia Praha

Michael Krmenčík12.jpg

Odchod do Belgie byl pro Krmenčíka výzvou a zlomem v jeho kariéře, ale bohužel pro něj to byl zlom k horšímu. V Bruggách se neprosadil a z klubu ho poslali nejdříve na hostování do řeckého PAOKu a v létě roku 2021 zamířil do Edenu. Ve Slavii zvládl odehrát 14 utkání, dal čtyři branky a přidal k nim stejný počet asistencí. Na začátku července se upsal do roku 2025 indonéskému klubu Persija Jakarta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Viktoria Plzeň

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2010/11 Plzeň získala premiérový ligový titul. Krmenčík byl u toho a v utkání 24. kola si odbyl ligový debut v zápase s Příbramí. Na hřiště se dostal v 88. minutě, kdy nahradil Milana Petrželu. Pořádnou šanci v plzeňském dresu ale dostal až ve druhé polovině ročníku 2015/16, během něhož odehrál sedm zápasů a vstřelil svůj premiérový gól v dresu Viktorky.

V další sezoně dal deset branek a následně díky šestnácti přesným zásahům ovládl tabulku ligových kanonýrů. Západočeský klub opustil v zimě roku 2020, kdy zamířil do Belgie.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Baník Ostrava

Michael Krmenčík Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Svůj premiérový ligový gól vstřelil Michael Krmenčík v sezoně 2013/14. Tehdy ho Viktorka poslala hostovat do Baníku, za který 190 centimetrů vysoký útočník odehrál 11 zápasů a dal v nich dvě branky. V Ostravě však zůstal jen do konce ročníku.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dukla Praha

Michael Krmenčík.jpg

V sezoně 2014/15 se Michael Krmenčík objevil na hostování v Dukle. Za tým z Julisky odehrál 13 zápasů a dal dvě ligové branky. V průběhu dalšího podzimu se dostal do dobré formy, naskočil do 12 duelů a dal pět gólů. V zimě se pak vrátil do Plzně, kde už zůstal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Druhá liga

Michael Krmenčík Vlašim Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Mezi svým ligovým debutem v Plzni a hostováním v Baníku sbíral Michael Krmenčík zkušenosti i ve druhé lize. Nejprve hrál za Sokolov, rok působil v Čáslavi a první polovinu sezony 2013/14 nastupoval za Vlašim. Pak odešel na ostravské Bazaly.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud