Bayern vládne žebříčku UEFA, portugalské kluby ztrácejí pozice. A jak jsou na tom čeští zástupci?

Bayern vládne žebříčku UEFA, portugalské kluby ztrácejí pozice. A jak jsou na tom čeští zástupci?

Navzdory vítězství nad Dortmundem, díky kterému se kvalifikoval do další fáze Ligy mistrů, ztratil Sporting Lisabon v žebříčku klubů UEFA dvě pozice. Totéž se stalo i dalšímu portugalskému klubu – Benfice, která během týdne v milionářské soutěži remizovala s Barcelonou.

Duo slavných portugalských fotbalových klubů, které patří mezi největší líhně talentů v Evropě, přeskočila nyní dvojice Basilej a Lazio Řím. Sporting figuruje v aktuálním žebříčku UEFA na 28. místě, Benfica je o příčku níž. Nejlépe umístěným portugalským klubem je Porto, které ve středu prohrálo s Liverpoolem a drží si 15. pozici. Další zástupce malé země z Pyrenejského poloostrova – Braga, která působí v Evropské lize – klesl po porážce od Midtjyllandu až na 43. místo.

Na čele žebříčku je Bayern Mnichov, za nímž je trojice anglických klubů - Manchester City, Liverpool a Chelsea. V první desítce se po zápasech z tohoto týdne nezměnilo nic. Nejvyšší změnou v pořadí je posun AS Řím před Tottenham Hotspur na 12. pozici.

Nejlepším českým klubem je pražská Slavia, která je na 31. příčce za Bayerem Leverkusen a před Dinamem Záhřeb. Na padesátém místě najdeme Viktorii Plzeň a ve druhé stovce pak Jablonec (112.) a Spartu (113.).

Doporučujeme

Články odjinud