Bayern  je dvaatřicetinásobným mistrem Německa. Nikdo nevyhrál Bundesligu vícekrát a žádný jiný klub také nezaznamenal více titulů v řadě než mnichovský velkoklub. Před pár dny navléklo mužstvo na pomyslnou šňůru trofejí desátý korálek.

Bayern je dvaatřicetinásobným mistrem Německa. Nikdo nevyhrál Bundesligu vícekrát a žádný jiný klub také nezaznamenal více titulů v řadě než mnichovský velkoklub. Před pár dny navléklo mužstvo na pomyslnou šňůru trofejí desátý korálek.

Legendární maďarský fotbalový tým MTK Budapešť vyhrál domácí nejvyšší soutěž v roce 1914, pak šel ale kvůli první světové válce fotbal stranou a další ročník se hrál až o dva roky později. Mužstvo navázalo na titul z roku 1914 a vyhrávalo jej až do roku 1925, celkem tedy desetkrát v řadě.
Gruzínský klub Dinamo Tbilisi vyhrál v roce 1981 Pohár vítězů evropských pohárů a o několik let později v domácí soutěži vládl od roku 1990 přesně deset let. Z trůmu byl sesazen až v roce 2000.
 Dynamo Berlín válcovalo soupeře ve východoněmecké nejvyšší soutěži od roku 1979 až do roku 1988, mezi nimiž vyhrálo desetkrát mistrovský titul – velkým fanouškem a čestným předsedou klubu byl šéf východoněmecké rozvědky Erich Mielke a z tohoto důvodu bylo Dynamo v podezření, že mu jdou rozhodčí na ruku.
 Pjunik Jerevan se stal mistrem arménské ligy desetkrát v řadě – tým to dokázal v letech 2001 až 2010.
11
Fotogalerie

Bayern Mnichov vyhrál 10 ligových titulů v řadě. 10 dalších klubů to zvládlo také, mnohé i víckrát

Od roku 2013 nezná německá Bundesliga jiného vítěze než Bayern Mnichov. Bavoři získali v posledních letech deset titulů v řadě. V Evropě však najdeme pár týmů, které dokázaly vyválčit národní titul ještě víckrát.

Vyhrát mistrovský titul je sice krásné, ale ještě krásnější je jeho obhajoba. A co teprve, když se to týmu podaří i několikrát v řadě! Podívejte se na kluby, které vyhrály národní ligu aspoň desetkrát.

Doporučujeme

Články odjinud