Bašta českých mladíků. 4 Češi, kteří si letos zahráli v AHL za farmu Chicaga

Chicago Blackhawks je organizací, kterou se vyplatí sledovat. Působí v ní totiž několik českých hokejistů, kteří hrají jak v NHL, tak na farmě.

K oporám Chicaga patří Dominik Kubalík, který má pevné místo v týmu Blackhawks. Další mladíci o něj pak bojují na farmě v Rockfordu. Kdo se přesunul z AHL nahoru a kdo to naopak v zámoří zabalil? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Jakub Galvas 

jakub Galvas Chicago.jpg

Čeští fanoušci o jeho kvalitách dobře věděli, ti zámořští je zatím objevují. Dvaadvacetiletý rodák z Ostravy, jenž hrával extraligu za Olomouc, dva roky nabíral cenné zkušenosti ve Finsku a v tomto ročníku už působí v zámoří. V AHL talentovaný bek odehrál dvacet duelů, ve kterých si připsal šest bodů, a už si také vysloužil pozvánku do NHL. V té Jakub Galvas zaujal, v duelu proti Columbusu odehrál téměř 24 minut a nahlas si řekl o další šanci. A tu už taky dostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Pour 

profimedia-0609207359.jpg

V zámoří o sobě dává vědět taky Jakub Pour. Ten sice neprošel draftem NHL, Chicago si jej ale vyhlédlo v Plzni, kde vylétl také Kubalík. Dvaadvacetiletý útočník si loni odbyl premiéru v reprezentaci a teď se rve o místo v kádru Blackhawks. Na farmě dal ve 22 zápasech tři góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Teplý 

Michal Teplý 20.jpg

Dříve okolo něj bylo docela rušno. Michal Teplý totiž schytal kritiku od reprezentačního kouče Filipa Pešána. Dvacetiletý útočník, který startoval na dvou juniorských šampionátech, ale zůstal v zámoří a sbírá zkušenosti na farmě v Rockfordu. Na kontě má dva góly a dvě nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michael Krutil 

Michael Krutil 20.jpg

Sezonu v Rockfordu načal i Michael Krutil. Devatenáctiletý bek, který působil v AHL už loni, si ale připsal jen sedm startů a do statistik nezapsal žádný bod. Před pár dny se pak odchovanec Letňan, který má na kontě i jeden start za extraligovou Spartu, přesunul do švédského celku Växjö Lakers. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud