Barošovy děti. 5 nejmladších hráčů, kteří letos oblékli dres obrozeného Baníku

Barošovy děti. 5 nejmladších hráčů, kteří letos oblékli dres obrozeného Baníku

Barošovy děti. 5 nejmladších hráčů, kteří letos oblékli dres obrozeného Baníku

Zatímco loni se plácali u dna tabulky a až do posledního kola hráli o záchranu, letos je Baník jako obrozený. Ze čtyř zápasů tři vyhrál a v tabulce mu patří čtvrté místo.

Pouze Slavia, Sparta a Plzeň jsou na tom lépe. Baník v čele s rozjetým veteránem Milanem Barošem, který ve třetím kole smetl hattrickem Příbram, válí. Kromě Baroše má na soupisce také Jana Laštůvku, Martina Filla či Jiřího Fleišmana, ale také řadu nadějných mladíků. Jména pěti nejmladších hráčů Baníku, kteří zasáhli do letošního ročníku, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Daniel Holzer – 22 let

Daniel Holzer Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Odchovanec Baníku debutoval v prvním týmu už den po svých 17. narozeninách. Později nastupoval dokonce s kapitánskou páskou, před dvěma lety ale naštval ostravské fanoušky a zamířil do Sparty.

Na Letné se však moc neprosadil, loni hostoval ve Zlíně a na začátku letošního ročníku se vrátil do Baníku. Ne všichni fanoušci ho přijali, Holzer si je ale snaží získat svými výkony. Má místo v základní sestavě a v zápase na Slovácku se prosadil i gólově.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jakub Šašinka – 22 let

Jakub Šašinka Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Starší z bratrů Šašinkových. Dvaadvacetiletý Jakub zatím nedostává tolik prostoru jako Ondřej, i v něm ale dřímá zajímavý potenciál. 195 centimetrů vysoký útočník naskočil na posledních pět minut zápasu s Bohemians 1905 a připsal si asistenci u vítězného gólu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Jakub Pokorný – 21 let

Jakub Pokorný Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Naděje zadních řad. Jakub Pokorný si loni na podzim vybojoval místo v základní sestavě, pod koučem Pánikem však dostávají přednost jiní. Jednadvacetiletý obránce byl letos na hřišti dvakrát, pokaždé jako střádající hráč, Baník na něm ale do budoucna může stavět.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Denis Granečný – 19 let

Denis Granečný.jpg

Jeho talentu si po příchodu do Baníku všiml už Vlastimil Petržela. V loňském ročníku zasáhl do 28 zápasů, vstřelil premiérový ligový gól a přidal dvě nahrávky. Letos zatím devatenáctiletý záložník naskočil do čtyř duelů, v Ostravě si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Ondřej Šašinka

Ondřej Šašinka Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Hrdina posledního zápasu na půdě Bohemians 1905. Dvacetiletý útočník v závěru utkání rozhodl o výhře Baníku a vstřelil svůj první ligový gól. Aktuálně má na kontě 16 startů v nejvyšší soutěži, místo v základní sestavě si ještě nezískal, právě on by se ale mohl stát nástupcem Milana Baroše.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud