West Bromwich Albion – Liverpool 0:6 (2002/03)  V zápase 36. kola Premier League v sezoně 2002/03 byly karty rozdány jasně – West Brom měl jistotu pádu do druhé nejvyšší soutěže a Liverpool se rval o pozici v elitní čtyřce a tedy o vstupenku do Ligy mistrů. Podle toho to na hřišti vypadalo. Hosté před 27 tisíci diváky nastartovali potupu domácího celku v 15. minutě brankou Michaela Owena po asistenci Milana Baroše. Byla to jeho druhá gólová nahrávka v sezoně a v utkání si zapsal do statistik ještě tu u Owenovy trefy ze 49. minuty, kterou zvyšoval už na 3:0. Mezitím se ostravský odchovanec sám zapsal mezi střelce, když na začátku druhé půle zaznamenal svůj sedmý ligový gól v sezoně. V 61. minutě Owen dokončil hattrick a opět mu asistoval Baroš. Owen měl ale brankový den a počtvrté zvedal ruce nad hlavu jen o šest minut později. Výsledek zpečetil šest minut před koncem utkání Milan Baroš svou druhou trefou. Profim
 Newcastle United – Liverpool 0:6 (2012/13)  V sezoně 2012/13 se Newcastle rval o záchranu v Premier League a nakonec se mu to podařilo. Čtyři kola před koncem ročníku však mužstvo více než 52 tisíc fanoušků na vlastním hřišti nepotěšilo. Naopak - tento zápas by v klubu nejraději vymazali z historie. Straky v něm totiž podlehli Reds o šest branek. Demolici domácích odstartoval už ve třetí minutě Daniel Agger po asistenci Philippa Coutinha. Necelou čtvrthodinu po něm zvýšil na 2:0 levačkou Jordan Henderson, který pak v 76. minutě uzavíral druhou trefou skóre na 6:0. Ve druhé půli se z přesných zásahů radoval dvakrát Daniel Sturridge a jednou Fabio Borini, pro něhož to byl první ligový gól v sezoně. Profimedia.cz
 Aston Villa – Liverpool 0:6 (2015/16)  V polovině února roku 2016 seděla Aston Villa na dně tabulky anglické Premier League a mířila za sestupem z nejvyšší soutěže. Mužstvo bylo suverénně nejhorší z celé ligy a v celé nahotě se to ukázalo i v utkání 26. kola s Liverpoolem. Reds v době souboje figurovali na osmé příčce tabulky a do zápasu šli jako favorit, což potvrdil první trefou po čtvrthodině hry Daniel Sturridge svým třetím gólem v sezoně. Ještě do přestávky se trefil z přímého kopu James Milner. Na jasném vítězství hostů se gólově podílelo šest borců – ve druhé pětačtyřicetiminutovce se před téměř 36 tisíci diváky zapsali mezi střelce ještě Emre Can, Divock Origi, Nathaniel Clyne a Kolo Touré, jenž uzavřel účet utkání v 71. minutě. Profimedia.cz
 Crystal Palace – Liverpool 0:7 (2020/21)  Zápas dvanáctého týmu s lídrem tabulky připomínal hru kočky s myší. Už ve třetí minutě otevřel skóre Takumi Minamino po přihrávce Sadia Maného a zapsal si do statistik premiérový ligový gól v dresu Reds. Domácí si drželi naději do 35. minuty, pak ale zvýšil na 2:0 Sadio Mané a do přestávky přidal třetí branku Roberto Firmino. Ve druhém poločase se hosté trefili za záda brankáře Guaity ještě čtyřikrát – dvakrát se radoval Mohamed Salah, druhý gól si zapsal Firmino a jednou skóroval Jordan Henderson. Zajímavé je, že v utkání sáhl rozhodčí pouze jednou pro žlutou kartu, kterou viděl na konci první půle někdejší hráč Liverpoolu, toho času však domácí Nathaniel Clyne. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Barošova exhibice a dál? 5 nejvyšších výher Liverpoolu na hřišti soupeře v historii Premier League

Fotbalisté Liverpoolu v pondělí po čtyřech zápasech bez vítězství konečně zabrali a odnesl to Leeds. Před vlastními fanoušky museli hráči United spolknout potupnou porážku 1:6. Pro Reds šlo o jednu z nejvyšších výher na cizím hřišti v historii Premier League.

V dohrávce 31. kola anglické Premier League si na začátku tohoto týdne Liverpool s chutí zastřílel na stadionu Leedsu a zrodila se z toho jedna z nejvyšších výher na soupeřově hřišti v novodobé historii klubu. Mezi pětici rekordních zápasů, ve kterých Reds deklasovali protivníka před jeho fanoušky v Premier League, se však toto střetnutí (jen těsně) nedostalo. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ipswich Town – Liverpool 0:6 (2001/02)

Na jedné straně Ipswich Town, bojující o záchranu v Premier League, na straně druhé Liverpool, který se rval o mistrovský titul. Tak to vypadalo ve střetnutí 26. kola v sezoně 2001/02. Ve velmi slušně hraném utkání, v němž rozhodčí Steve Bennett neukázal ani jedinou kartu, se dostali hosté do vedení už po čtvrthodině hry zásluhou Abela Xaviera. Nedlouho před odchodem do kabin se trefil Emile Heskey, který pak v samém závěru pečetil skóre na 6:0 pro Reds. Mezi tím ve druhé pětačtyřicetiminutovce sázeli góly Sami Hyypiä a dvakrát Michael Owen.

Pokračování 3 / 6

West Bromwich Albion – Liverpool 0:6 (2002/03)

V zápase 36. kola Premier League v sezoně 2002/03 byly karty rozdány jasně – West Brom měl jistotu pádu do druhé nejvyšší soutěže a Liverpool se rval o pozici v elitní čtyřce a tedy o vstupenku do Ligy mistrů. Podle toho to na hřišti vypadalo.

Hosté před 27 tisíci diváky nastartovali potupu domácího celku v 15. minutě brankou Michaela Owena po asistenci Milana Baroše. Byla to jeho druhá gólová nahrávka v sezoně a v utkání si zapsal do statistik také tu u Owenovy trefy ze 49. minuty, kterou zvyšoval už na 3:0. Mezitím se ostravský odchovanec sám zařadil mezi střelce, když na začátku druhé půle zaznamenal svůj sedmý ligový gól v sezoně. V 61. minutě Owen dokončil hattrick a opět mu asistoval Baroš. Owen měl ale brankový den a počtvrté zvedal ruce nad hlavu jen o šest minut později. Výsledek zpečetil šest minut před koncem utkání Milan Baroš svou druhou trefou po nahrávce Stevena Gerrarda.

Pokračování 4 / 6

Newcastle United – Liverpool 0:6 (2012/13)

V sezoně 2012/13 se Newcastle rval o záchranu v Premier League a nakonec se mu to podařilo. Čtyři kola před koncem ročníku však mužstvo více než 52 tisíc fanoušků na vlastním hřišti nepotěšilo. Naopak - tento zápas by v klubu nejraději vymazali z historie. Straky v něm totiž podlehli Reds o šest branek.

Demolici domácích odstartoval už ve třetí minutě Daniel Agger po asistenci Philippa Coutinha. Necelou čtvrthodinu po něm zvýšil na 2:0 levačkou Jordan Henderson, který pak v 76. minutě uzavíral druhou trefou skóre na 6:0. Ve druhé půli se z přesných zásahů radoval dvakrát Daniel Sturridge a jednou Fabio Borini, pro něhož to byl první ligový gól v sezoně.

Pokračování 5 / 6

Aston Villa – Liverpool 0:6 (2015/16)

V polovině února roku 2016 seděla Aston Villa na dně tabulky anglické Premier League a mířila za sestupem z nejvyšší soutěže. Mužstvo bylo suverénně nejhorší z celé ligy a v celé nahotě se to ukázalo i v utkání 26. kola s Liverpoolem. Reds v době souboje figurovali na osmé příčce tabulky a do zápasu šli jako favorit, což potvrdil první trefou po čtvrthodině hry Daniel Sturridge svým třetím gólem v sezoně. Ještě do přestávky skóroval z přímého kopu James Milner.

Na jasném vítězství hostů se gólově podílelo šest borců – ve druhé pětačtyřicetiminutovce se před téměř 36 tisíci diváky zapsali mezi střelce ještě Emre Can, Divock Origi, Nathaniel Clyne a Kolo Touré, jenž uzavřel účet utkání v 71. minutě.

Pokračování 6 / 6

Crystal Palace – Liverpool 0:7 (2020/21)

Ještěže koronavirové běsnění neumožnilo fanouškům Crystal Palace sledovat utkání 14. kola Premier League v sezoně 2020/21 na tribunách. Museli by spolknout hořkou pilulku v podobě debaklu 0:7 od Liverpoolu. Zápas dvanáctého týmu s lídrem tabulky připomínal hru kočky s myší. Už ve třetí minutě otevřel skóre Takumi Minamino po přihrávce Sadia Maného a zapsal si do statistik premiérový ligový gól v dresu Reds.

Domácí si drželi naději do 35. minuty, pak ale zvýšil na 2:0 Sadio Mané a do přestávky přidal třetí branku Roberto Firmino. Ve druhém poločase se hosté trefili za záda brankáře Guaity ještě čtyřikrát – dvakrát se radoval Mohamed Salah, druhý gól si zapsal Firmino a jednou skóroval Jordan Henderson. Zajímavé je, že v utkání sáhl rozhodčí pouze jednou pro žlutou kartu, kterou viděl na konci první půle někdejší hráč Liverpoolu, toho času však domácí Nathaniel Clyne.