Baroš zůstal, 4 hráči ale z Baníku odešli. Co bude s Procházkou?

Zachránili se až v posledním kole a příští sezonu už nechtějí nic podobného opakovat. Fanouškům Baníku se oddechlo dvojnásobně, Milan Baroš se totiž rozhodl, že si prodlouží kariéru. Ostrava ale přišla o jiné hráče.

Baník během poslední zimy hodně utrácel. Koupil Martina Filla, Dameho Diopa, získal Jana Laštůvku či Tomáše Fleischmana, kteří v posledním kole dotáhli tým k záchraně. Fanoušci vyhlížejí další posily, zatím ale počítají ztráty.

Jedna může být velmi citelná – o své budoucnosti v Ostravě totiž jedná zkušený stoper Václav Procházka. Jména dalších čtyř hráčů, kteří už z Baníku odešli, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Christophe Psyché

Christophe Psyché Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Francouzský stoper, který prošel několika norskými kluby, přišel do Baníku v zimě a měl vyztužit zadní řady ostravského celku. Očekávanou oporou se ale nestal. V úvodních pěti jarních kolech byl čtyřikrát v základní sestavě, pak už ale přidal pouhé dvě minuty. V Ostravě pokračovat nebude.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Marek Hlinka

Marek Hlinka Alexandr Satinský MAFRA  Profimedia.jpg

Nečekaný odchod a nepříjemná ztráta pro Baník. Sedmadvacetiletý slovenský záložník byl v Ostravě dva roky a v uplynulé sezoně patřil ke klíčovým hráčům týmu. Měl pevné místo ve středu zálohy, od 18. kola nechyběl v základní sestavě a k záchraně pomohl i dvěma góly. Jenže vedení klubu mu včas nenabídlo novou smlouvu a Marek Hlinka odešel do Gruzie.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Tomáš Mičola

Tomáš Mičola Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

V Ostravě toho prožil hodně, klub mu pomohl v těžké situaci spojené se zdravotními problémy, teď ale Tomáš Mičola v Baníku zřejmě definitivně končí. V uplynulém ročníku zasáhl do 11 zápasů, na podzim se objevoval i v základní sestavě, od poloviny února už se ale na hřiště nedostal ani na jednu minutu. V příštím ročníku bude hrát za Brno.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Tomáš Poznar

Tomáš Poznar Baník.jpg

Devětadvacetiletý útočník dal v sezoně 2015/16 sedm gólů a v průběhu dalšího ročníku odešel ze Zlína do Plzně. Ve Viktorce se ale příliš neprosadil a uplynulý rok strávil na hostování v Baníku. Zasáhl do 27 zápasů, dvacetkrát byl v základní sestavě, dal ale pouhé tři góly. V Baníku mu skončilo hostování, nepočítají s ním však ani v Plzni.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud