Baroš, Nedvěd a Koller byli jen krůček od stovky. Připomeňte si, jak přišli o historický milník

Petr Čech, Karel Poborský, Tomáš Rosický a Jaroslav Plašil. To je kvarteto českých fotbalistů, kteří odehráli v národním týmu alespoň stovku zápasů. Dalším slavným hráčům chybělo málo, aby byli mezi nimi.

Tomáš Rosický s Jaroslavem Plašilem překročili stovku odehraných utkání v reprezentaci zatím jako poslední. Na další „stovkaře“ si budeme muset nějakou dobu počkat. Kdo by jednou mohl vstoupit do elitní společnosti?

Možná Tomáš Souček. Ale třeba i on dopadne jako tři bývalí vynikající reprezentanti, kterým chybělo jen velmi málo k tomu, aby zvládli sto duelů s českým lvem a moravskou i slezskou orlicí na prsou. Kterým? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Milan Baroš – 92 zápasů

Milan Baroš.jpg

Nebýt častých zdravotních problémů, Milan Baroš by stovku zápasů v reprezentaci jistojistě překročil. Takto ale odehrál v národním týmu „jen“ 92 utkání, ve kterých dal 41 branek. Naposledy oblékl reprezentační dres na Euru v roce 2012, kde ho čeští fanoušci několikrát vypískali.

Nejlepší střelec evropského šampionátu v roce 2004, který odehrál jeden zápas na mistrovství světa v Německu, se po turnaji v Polsku a na Ukrajině rozhodl skončit. Poté se ještě několikrát spekulovalo o jeho comebacku, který zvažoval dokonce i kouč Pavel Vrba, „Bary“ ale osm potřebných zápasů k dosažení stovky už nepřidal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Pavel Nedvěd – 92 zápasů

Pavel Nedvěd-repre.jpg

Euro 2004. Semifinále. Česká parta kráčela na vrchol, v cestě stála předposlední překážka – Řecko. Tým byl jasným favoritem, jenže v první půli se zranil Pavel Nedvěd, který opustil hřiště v slzách. Tento moment vše změnil. Češi nepokořili obranu soupeře, navíc v prodloužení inkasovali a finálový sen se rozplynul.

„Grande Paolo“ následně ukončil reprezentační kariéru a k návratu se nechal zlákat až v baráži o postup na světový šampionát, na kterém si ještě v roce 2006 zahrál. Kdyby odehrál kompletní kvalifikační cyklus, stovku by pokořil. V národním týmu se loučil s bilancí 18 branek v 92 duelech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Koller – 91 zápasů

Jan Koller ČR.jpg

Jan Koller dal v národním týmu 55 branek a je historicky nejlepším střelcem v dějinách české reprezentace. Stačilo mu k tomu 91 odehraných zápasů. Zahrál si na třech evropských šampionátech a představil se i na mistrovství světa v Německu.

V úvodním duelu s USA se sice prosadil i střelecky, ale poté se zranil a turnaj pro něj skončil. Poslední akcí pro něj bylo Euro v roce 2008, na kterém se prosadil v závěrečném duelu s Turky. Poté přes rok v reprezentaci chyběl, přesto se ještě vrátil a měl pomoci Čechům na Slovensku v bitvě o postup na mistrovství světa do JAR. Zápas mu ale nevyšel, na další už ani neodjel a napsal definitivní reprezentační tečku. Kdyby odehrál celou kvalifikaci, mohl být stovkařem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud