Emil Krafth (obránce) - Newcastle  Zatímco český tým řeší na místě pravého beka velké problémy, Švédsko má tento post aktuálně vyřešený. Vládne na něm sedmadvacetiletý Emil Krafth, jenž je už od roku 2019 hráčem Newcastlu, který jej přivedl za více než pět milionů eur z francouzského Amiensu. Newcastle sice během zimy hodně posiloval, Krafth si ale místo v sestavě udržel. 
 Victor Lindelöf (obránce) - Manchester United  Jedna z největších hvězd současného švédského výběru. Victor Lindelöf je od roku 2017 hráčem Manchesteru United, který jej vykoupil z Benfiky. Sedmadvacetiletý stoper, který je kapitánem švédské reprezentace, si na Old Trafford vybudoval skvělou pozici a drží si místo v základní sestavě. V baráži bude řídit severskou defenzivu. 
 Dejan Kulusevski (útočník) - Tottenham  Stejně jako Lindelöf patří k hlavním hvězdám švédské reprezentace. Jednadvacetiletý Dejan Kulusevski, jenž nejčastěji nastupuje na pravém křídle, se v roce 2020 stal hráčem Juventusu, který jej koupil za 35 milionů eur z Bergama. Letos v lednu však zamířil na hostování do Tottenhamu, kde by měl zůstat až do příštího léta. V Premier League si zatím připsal devět startů, dva góly a čtyři nahrávky. 
 Anthony Elanga (útočník) - Manchester United   Nováček ve švédské reprezentaci. Teprve devatenáctiletý Anthony Elanga v lednu povýšil do prvního týmu Manchesteru United, za který stihl odehrát už dvanáct zápasů v Premier League, v nichž vstřelil dvě branky. Mladý křídelník naskočil taky do tří zápasů Ligy mistrů a v duelu s Atléticem Madrid vstřelil i svůj první gól v této soutěži. Česká obrana si na něj musí dát hodně velký pozor.
5
Fotogalerie

Barážoví soupeři Čechů z Premier League. 5 švédských fotbalistů, kteří působí v anglické lize

Český tým už ve čtvrtek sehraje ve Švédsku klíčový zápas sezony. Pokud ho zvládne, zůstane ve hře o postup na mistrovství světa. Seveřané však poskládali hodně silný tým.

Na soupisce Švédska je i Zlatan Ibrahimovič, ten ale do zápasu s českým týmem kvůli karetnímu trestu nezasáhne. Švédi ale i bez něj postavili hodně silný tým, do něhož se dostalo i pět hráčů z anglické Premier League. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Robin Olsen (brankář) - Aston Villa 

profimedia-0668881529.jpg

Brankářskou jedničkou Švédů je Robin Olsen, jehož fotbalový životopis je hodně bohatý. Působil například v Soluni, Kodani či Evertonu a od zimy je v anglické Aston Ville, kam jej zapůjčilo AS Řím. V Premier League se ale do akce ještě nedostal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Emil Krafth (obránce) - Newcastle 

profimedia-0671508866.jpg

Zatímco český tým řeší na místě pravého beka velké problémy, Švédsko má tento post aktuálně vyřešený. Vládne na něm sedmadvacetiletý Emil Krafth, jenž je už od roku 2019 hráčem Newcastlu, který jej přivedl za více než pět milionů eur z francouzského Amiensu. Newcastle sice během zimy hodně posiloval, Krafth si ale místo v sestavě udržel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Victor Lindelöf (obránce) - Manchester United 

profimedia-0668605450.jpg

Jedna z největších hvězd současného švédského výběru. Victor Lindelöf je od roku 2017 hráčem Manchesteru United, který jej vykoupil z Benfiky. Sedmadvacetiletý stoper, který je kapitánem švédské reprezentace, si na Old Trafford vybudoval skvělou pozici a drží si místo v základní sestavě. V baráži bude řídit severskou defenzivu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dejan Kulusevski (útočník) - Tottenham 

profimedia-0672157388.jpg

Stejně jako Lindelöf patří k hlavním hvězdám švédské reprezentace. Jednadvacetiletý Dejan Kulusevski, jenž nejčastěji nastupuje na pravém křídle, se v roce 2020 stal hráčem Juventusu, který jej koupil za 35 milionů eur z Bergama. Letos v lednu však zamířil na hostování do Tottenhamu, kde by měl zůstat až do příštího léta. V Premier League si zatím připsal devět startů, dva góly a čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Anthony Elanga (útočník) - Manchester United 

profimedia-0669251819.jpg

Nováček ve švédské reprezentaci. Teprve devatenáctiletý Anthony Elanga v lednu povýšil do prvního týmu Manchesteru United, za který stihl odehrát už dvanáct zápasů v Premier League, v nichž vstřelil dvě branky. Mladý křídelník naskočil taky do tří zápasů Ligy mistrů a v duelu s Atléticem Madrid vstřelil i svůj první gól v této soutěži. Česká obrana si na něj musí dát hodně velký pozor.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud