Pablo Gonzáles  - Sedmadvacetiletý křídelník prošel několika španělskými kluby. Dříve působil i ve Villarrealu a na začátku roku 2019 přišel do Dukly. Loni pak přestoupil do Olomouce, za kterou dosud odehrál 28 zápasů a dal v nich dvě branky. Foto: Profimedia.cz
 Néstor Albiach  - Několik let působil v Dukle, odkud jej v roce 2017 přivedla Sparta. Néstor Albiach se ale na Letné příliš neprosadil a za rudý tým odehrál jen deset zápasů. Poté se vrátil na Julisku a od loňského roku je osmadvacetiletý ofenzivní záložník zpátky ve Španělsku. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 José Roméra  - Třiatřicetiletý španělský obránce v české lize debutoval už v sezoně 2012/13. Dva roky hrál za Duklu a další dva roky pak působil v Jablonci. V tuzemské soutěži odehrál dohromady 90 zápasů, ve kterých dal tři branky a přidal devět nahrávek. V roce 2016 odešel do Bukurešti a poté hrál i za španělskou Almeríu. Od letošního září je ale bez angažmá. Foto: Profimedia.cz
 Pablo Gil  - Nejvíc českých fanoušků si ale vzpomene na Pabla Gila. Ten sice odehrál v české lize jen dva zápasy v sezoně 2012/13, bylo okolo něj ale pořádné rušno. Španělský obránce totiž přišel do Sparty z Realu Madrid, a tak se o něm neustále mluvilo. Na Letné si od něj hodně slibovali, dnes jednatřicetiletý pravý bek ale nedostal pořádnou šanci. Poté se vrátil do Španělska, hrál i v Německu a aktuálně je bez angažmá. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Baník získal posilu ze Sevilly. Kteří Španělé zanechali v české lize nejvýraznější stopu?

Španělský záložník José Mena Rodríguez posílil Baník Ostrava, který jej přivedl z rezervy slavné Sevilly. Není však prvním hráčem ze Španělska, jenž se objevuje v české soutěži.

Pablo Gil Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

José Mena Rodríguez z třetiligového béčka španělské Sevilly je novou posilou Baníku. Jak se mu angažmá ve Fortuna lize povede? Chytne se, nebo upadne v zapomnění? A jak se vedlo jeho španělským předchůdcům? Příběhy čtyř nejzajímavějších z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Pablo Gonzáles

PAblo Olomouc.jpg

Sedmadvacetiletý křídelník prošel několika španělskými kluby. Dříve působil i ve Villarrealu a na začátku roku 2019 přišel do Dukly. Loni pak přestoupil do Olomouce, za kterou dosud odehrál 28 zápasů a dal v nich dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Néstor Albiach

Nestor Sparta Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Několik let působil v Dukle, odkud jej v roce 2017 přivedla Sparta. Néstor Albiach se ale na Letné příliš neprosadil a za rudý tým odehrál jen deset zápasů. Poté se vrátil na Julisku a od loňského roku je osmadvacetiletý ofenzivní záložník zpátky ve Španělsku.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

José Roméra

Romera Jablonec.jpg

Třiatřicetiletý španělský obránce v české lize debutoval už v sezoně 2012/13. Dva roky hrál za Duklu a další dva roky pak působil v Jablonci. V tuzemské soutěži odehrál dohromady 90 zápasů, ve kterých dal tři branky a přidal devět nahrávek. V roce 2016 odešel do Bukurešti a poté hrál i za španělskou Almeríu. Od letošního září je ale bez angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Pablo Gil

Pablo Gil.jpg

Nejvíc českých fanoušků si ale vzpomene na Pabla Gila. Ten sice odehrál v české lize jen dva zápasy v sezoně 2012/13, bylo okolo něj ale pořádné rušno. Španělský obránce totiž přišel do Sparty z Realu Madrid, a tak se o něm neustále mluvilo. Na Letné si od něj hodně slibovali, dnes jednatřicetiletý pravý bek ale nedostal pořádnou šanci. Poté se vrátil do Španělska, hrál i v Německu a aktuálně je bez angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud