5
Fotogalerie

Baník zbrojí na poháry, lovil ve Spartě i Slavii. 6 posil, které v zimě přišly do Ostravy

Baník je po podzimu pátým týmem ligové tabulky a na podzim bude bojovat o místo v pohárové Evropě. Ostravané proto mohutně posilovali.

Baník sice přišel o Yiru Sora a rozloučil se i s několika dalšími hráči, na Bazaly ale během zimy přišly hodně zajímavé posily. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Martin Chlumecký 

profimedia-0657922133.jpg

V Ostravě ještě nevěděli, jestli dotáhnou příchod Davida Lischky, vedení klubu ale neponechalo nic náhodě a přivedlo Martina Chlumeckého. Pětadvacetiletý defenzivní univerzál je odchovancem Liberce, ligu ale poprvé okusil v dresu Dukly. Poté byl i v Jihlavě a na podzim odehrál šestnáct zápasů za Teplice, ve kterých dal gól a přidal čtyři nahrávky. Teď už je kmenovým hráčem Baníku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Lischka 

GetFile (21).jpg

Čtyřiadvacetiletý stoper v Baníku působil už na podzim, to ale v Ostravě pouze hostoval ze Sparty. Čekalo se, že v Baníku zůstane, v zimě se ale nečekaně vrátil do Sparty. Ostravský trenér Ondřej Smetana o něj ale hodně stál, David Lischka totiž odehrál parádní podzim a stal se lídrem zadních řad Baníku. Ten proto vytáhl zhruba šestnáct milionů korun a Lischku v zimě ze Sparty vykoupil. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Karel Pojezný 

profimedia-0494542329.jpg

Další zimní defenzivní posila Baníku. Ostravané sice mají stoperů dost, jenže o reprezentanta do jednadvaceti let stály i další týmy, a tak jej Baník odkoupil z Jihlavy. Karel Pojezný ale následně odešel hostovat do Pardubic. 

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Šimon Falta 

profimedia-0628888086.jpg

Osmadvacetiletý Šimon Falta přišel v průběhu sezony 2020/21 do Plzně. Ovšem zatímco v Olomouci, kde působil předtím, patřil ke klíčovým hráčům, tak angažmá na západě Čech mu tolik nevyšlo. Na podzim zasáhl jen do šesti ligových startů a v zimě tento univerzál, který může hrát na křídle i v obraně, odešel do Ostravy. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Ubong Ekpai 

GetFile (20).jpg

Baník přišel o podzimní objev Yiru Sora, který zamířil do Slavie, z Edenu za něj ale získal zajímavou náhradu. Do Ostravy dorazil Ubing Ekpai, jenž působil ve Slavii od loňského léta. Předtím šestadvacetiletý nigerijský křídelník hrával taky za Plzeň, České Budějovice, Zlín a Liberec. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Arťom Koncevoj 

Baník v zimě lovil i v zahraničí. Konkrétně v Bělorusku, odkud dorazil dvaadvacetiletý reprezentant Arťom Koncevoj. Šikovný křídelník přišel z celku Ruch Brest, za který na podzim zaznamenal sedm gólů a osm asistencí. Do Baníku dorazil na půlroční hostování s opcí. 

Doporučujeme

Články odjinud