Baník hledá parťáky k Barošovi. Toto jsou tři útočníci, kteří mohou přestoupit do Ostravy

Pokud Baník zvládne sobotní zápas s Mladou Boleslaví, čekají ho příští sezonu boje v pohárové Evropě. I proto už v Ostravě přemýšlejí o posílení útočných řad.

Bez názvu.jpg

Už před pár dny vyplula na povrch informace, že do Baníku přijde Milan Lalkovič z Olomouce. Tím ale posilování ostravského klubu nekončí. Jména tří útočníků, kteří by mohli zamířit do Baníku, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Roman Potočný (Slovan Liberec)

Roman Potočný Liberec Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý forvard načal ligovou kariéru v Bohemians 1905, několik let působil v Teplicích a v průběhu sezony 2016/17 zamířil do Liberce. Na severu Čech dal letos šest branek a celkově jich má na kontě 21. Ofenzivní univerzál má ve Slovanu smlouvu ještě na rok, je však možné, že ji nedodrží a už v létě zamíří do Ostravy.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Tomáš Smola (SFC Opava)

Tomáš Smola.jpg

V zimě z Opavy do Ostravy přestoupil Nemanja Kuzmanovič, teď by se v jeho stopách mohl vydat Tomáš Smola. Vytáhlý útočník letos prožil premiérovou sezonu v elitní soutěži a vedl si v ní výborně. Třicetiletý forvard dal devět branek, přidal čtyři asistence a výrazně pomohl k opavské záchraně. Jenže ve slezském klubu mu končí smlouva a do svých řad ho láká Zlín či Mladá Boleslav. Přesnost však zřejmě dostane Baník.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Jakub Yunis (Sigma Olomouc)

Jakub Yunis.jpg

Další vytipovanou útočnou posilou Baníku je Jakub Yunis. Třiadvacetiletý forvard s iráckými kořeny měří, stejně jako Smola, 191 centimetrů. V lize si odbyl premiéru loni, více prostoru ale dostal až v letošním ročníku, během něhož zasáhl do 27 zápasů a vstřelil v nich tři branky. V Olomouci si vybojoval silnou pozici, Sigma o něj ale může přijít. Kromě Baníku jej totiž láká také Jablonec.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud