Baník chce lovit u regionálních rivalů. 3 hráči, kteří by brzy mohli zamířit do Ostravy

Baníku letošní sezona příliš nevyšla. Ostravané naposledy dostali výprask v Plzni a v tabulce skončí osmí. I proto budou posilovat.

Baník má k dispozici zajímavý kádr, výsledky ale jeho kvalitám neodpovídaly. V Ostravě proto nastanou změny a tým trenéra Ondřeje Smetany by mohl přivítat několik nových hráčů. Tři z nich by přitom mohli dorazit i z týmů regionálních rivalů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Tomáš Ostrák (Karviná, záložník) 

Tomáš Ostrák ČR.jpg

Mládežnický reprezentant je odchovancem Frýdku-Místku, ovšem už ve svých šestnácti letech zamířil do německého Kolína nad Rýnem. Ten jej před sezonou poslal hostovat do Karviné a Tomáš Ostrák ve své premiérové ligové sezoně ukázal hodně zajímavý potenciál. Sice nebyl příliš produktivní, na kontě má jediný gól, jinak ale odehrál zajímavý ročník. Po sezoně mu končí hostování, do Německa se ale nejspíš nevrátí. Kromě Baníku zaujal i Plzeň. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Christ Tiéhi (Opava, záložník) 

Christ Tiéhi Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Opava je jedním z klubů, který opouští Fortuna ligu. Někteří hráči slezského celku ale v elitní soutěži zřejmě zůstanou. Jedním z nich je dvaadvacetiletý francouzský záložník Christ Tiéhi, jenž odehrál povedený premiérový prvoligový ročník. V Opavě měl zacelit díru po Pavlu Zavadilovi a na hřišti si nevedl vůbec zle. Spekuluje se o zájmu Jablonce, údajně jej ale sleduje i Baník 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Eduardo Santos (Karviná, obránce) 

Eduardo Santos Karviná Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Další karvinský hráč, okolo něhož údajně krouží jak Plzeň, tak Baník. Třiadvacetiletý brazilský obránce je v lize druhým rokem a letos odehrál velmi dobrou sezonu. V Karviné je oporou, zasáhl do 31 zápasů a vstřelil i dva góly. Příští rok však téměř dvoumetrový bek, který si rozumí s míčem u nohy, bude možná rozvíjet svou kariéru jinde. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud