Branislav Miloševič (Dukla Praha).  Zkušený srbský bek působí už čtvrtou ligovou sezonu v pražské Dukle. Dosud měl na kontě čtyři branky, tu pátou přidal v pondělním utkání proti Spartě, kdy se postaral o jeden z nejhezčích gólů sezony. V té zatím zasáhl do 21 zápasů, pro tým z Julisky je nepostradatelný. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Uroš Radakovič (Sparta Praha).  Srbský stoper se během dvou let v Olomouci vypracoval do role jednoho z nejlepších obránců ligy. V létě tak udělal další krok v kariéře a přestoupil do Sparty. Úvod angažmá na Letné ho nepotkal v ideální pohodě, čtyřiadvacetiletý Uroš Radakovič si ale postupně vybojoval místo v základní sestavě a proti Karviné dal i první ligový gól. Na jaře se však na hřišti ještě neobjevil. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Nemanja Kuzmanovič (Baník Ostrava) . Přes Střížkov a Sokolov se v roce 2014 dostal do Opavy, kterou loni dovedl k postupu mezi ligovou elitu. Devětadvacetiletý útočník byl ve slezském klubu kapitánem, na podzim mu pomohl pěti góly, ke kterým přidal dvě nahrávky, jenže v zimě Opavu opustil a přestoupil do konkurenční Ostravy. Svou premiéru v novém dresu ozdobil brankou do sítě Dukly. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Srdjan Plavšič (Sparta Praha) . Srbský rychlík přišel na Letnou před rokem a půl. V minulém ročníku odehrál 18 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal jednu asistenci. Místo v sestavě si držel i na podzim, během něhož vstřelil třetí ligový gól. Na jaře však třiadvacetiletý Srdjan Plavšič, jenž do Sparty dorazil z Bělehradu, ještě nenastoupil. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Balkán v české soutěži. 5 aktuálně nejlepších Srbů, kteří působí ve Fortuna lize

Nejpočetnější zahraniční kolonii ve Fortuna lize představují Slováci. Hodně početné zastoupení v naší elitní soutěži však mají i Balkánci.

Ve Fortuna lize aktuálně působí sedm hráčů z Bosny a Hercegoviny a dokonce jedenáct Srbů, kteří jsou na hřišti hodně vidět. Jména pěti aktuálně nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Zoran Gajič (Zlín)

Zoran Gajič.jpg

Čtyřiadvacetiletý srbský bek se v české lize objevil už v sezoně 2014/15. Po dvou a půl letech v Bohemians 1905 zamířil do zlínské kabiny a ihned se stal jednou z opor týmu z Baťova města. Loni odehrál 29 zápasů a letos má na kontě už jednadvacet startů i jeden gól. Trefa v úvodním kole s Mladou Boleslaví byla jeho premiérovou v české soutěži.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Branislav Miloševič (Dukla Praha)

Branislav Miloševič Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený srbský bek působí už čtvrtou ligovou sezonu v pražské Dukle. Dosud měl na kontě čtyři branky, tu pátou přidal v pondělním utkání proti Spartě, kdy se postaral o jeden z nejhezčích gólů sezony. V té zatím zasáhl do 21 zápasů, pro tým z Julisky je nepostradatelný.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Uroš Radakovič (Sparta Praha)

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Srbský stoper se během dvou let v Olomouci vypracoval do role jednoho z nejlepších obránců ligy. V létě tak udělal další krok v kariéře a přestoupil do Sparty. Úvod angažmá na Letné ho nepotkal v ideální pohodě, čtyřiadvacetiletý Uroš Radakovič si ale postupně vybojoval místo v základní sestavě a proti Karviné dal i první ligový gól. Na jaře se však na hřišti ještě neobjevil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Nemanja Kuzmanovič (Baník Ostrava)

Nemanja Kuzmanovič Baník  Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Přes Střížkov a Sokolov se v roce 2014 dostal do Opavy, kterou loni dovedl k postupu mezi ligovou elitu. Devětadvacetiletý útočník byl ve slezském klubu kapitánem, na podzim mu pomohl pěti góly, ke kterým přidal dvě nahrávky, jenže v zimě Opavu opustil a přestoupil do konkurenční Ostravy. Svou premiéru v novém dresu ozdobil brankou do sítě Dukly.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Srdjan Plavšič (Sparta Praha)

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Srbský rychlík přišel na Letnou před rokem a půl. V minulém ročníku odehrál 18 zápasů, ve kterých dal dvě branky a přidal jednu asistenci. Místo v sestavě si držel i na podzim, během něhož vstřelil třetí ligový gól. Na jaře však třiadvacetiletý Srdjan Plavšič, jenž do Sparty dorazil z Bělehradu, ještě nenastoupil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud