David Zima - 150 mil. korun (Slavia – Turín)  Slavia jej přivedla v polovině ročníku 2019/20 z Olomouce. David Zima měl v té době na kontě pouhé dva ligové starty, v Edenu mu ale věřili a sázka na mladého stopera se vyplatila. David Zima se rychle usadil v základní sestavě, velmi dobré výkony podával i v pohárové Evropě a dostal se taky do reprezentace. Na konci loňského srpna se pak posunul dál a přestoupil do italského Turína.
 Tomáš Kalas - 150 mil. korun (Olomouc – Chelsea)  Za stejné peníze jako Zima přestupoval před lety taky Tomáš Kalas, kterého vykoupila z Olomouce Chelsea. Kalas byl považován za obrovský talent a v lize debutoval už v 16 letech, 11 měsících a 20 dnech. V nejvyšší české soutěži odehrál pět zápasů, přesto stihl zaujmout a odešel do Anglie. V Chelsea ale dostal minimum prostoru a chodil převážně po hostováních. Ze Stamford Bridge definitivně odešel v roce 2019 a nyní je hráčem Bristolu.
 Vladimír Coufal - 160 mil. korun (Slavia – West Ham)  Český reprezentační bek přišel do Slavie z Liberce a rychle se stal jednou z opor sešívané družiny. Ve Slavii ještě začal sezonu 2020/21, ovšem poté, co Pražané nezvládli boj o Ligu mistrů, zamířil do West Hamu. V prvním roce v Premier League zářil, letos se však potýkal se zdravotními problémy a čas od času i se slabší formou. Místo v základní sestavě si ale nakonec udržel.
 Alexander Bah – 200 mil. korun (Slavia – Benfica)  Novým rekordmanem mezi obránci je Alexander Bah. Dánský bek přišel do Slavie v zimě roku 2021 ze SönderjyskE a během roku a půl v Edenu vyzrál v opravdovou hvězdu. Měl pevný flek na pravém kraji sešívané obrany, se Slavií získal titul a týmu pomohl taky k postupům do čtvrtfinále Evropské i Konferenční ligy. Svými výkony si řekl o pozornost zahraničních klubů, chtěli ho v Anglii či Německu, čtyřiadvacetiletý Bah si ale nakonec plácl s Benfikou – slavnému portugalskému celku se upsal až do roku 2027.
5
Fotogalerie

Bah přepsal Coufalův rekord. 5 nejdražších obránců, kteří odešli z české ligy do zahraničí

Česká Fortuna liga v minulých dnech zažila dvě pořádné přestupové pecky. O jednu z nich se postaral Adam Hložek, o další Alexander Bah.

Adam Hložek, který přestoupil ze Sparty do Leverkusenu, se postaral o třetí nejdražší odchod v historii české ligy. Alexander Bah, jenž zamířil ze Slavie do Portugalska, byl dokonce nejdražší mezi obránci. Kolik stál? A koho nechal za sebou? Pět nejdražších transferů ligových beků směrem do zahraničí najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Řepka – 149 mil. korun (Sparta – Fiorentina)

Tomáš Řepka Fiorentina.jpg

Známý bouřlivák nastartoval kariéru v Baníku, odkud zamířil do Sparty. V Praze bývalý reprezentační stoper podával velmi dobré výkony a v roce 1998 přestoupil do Fiorentiny, se kterou si zahrál i v Lize mistrů. Z Itálie poté odešel do West Hamu, odkud se později vrátil zpět na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Zima - 150 mil. korun (Slavia – Turín)

David Zima Turín.jpg

Slavia jej přivedla v polovině ročníku 2019/20 z Olomouce. David Zima měl v té době na kontě pouhé dva ligové starty, v Edenu mu ale věřili a sázka na mladého stopera se vyplatila. David Zima se rychle usadil v základní sestavě, velmi dobré výkony podával i v pohárové Evropě a dostal se taky do reprezentace. Na konci loňského srpna se pak posunul dál a přestoupil do italského Turína.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Kalas - 150 mil. korun (Olomouc – Chelsea)

Tomáš Kalas Chelsea.jpg

Za stejné peníze jako Zima přestupoval před lety taky Tomáš Kalas, kterého vykoupila z Olomouce Chelsea. Kalas byl považován za obrovský talent a v lize debutoval už v 16 letech, 11 měsících a 20 dnech. V nejvyšší české soutěži odehrál pět zápasů, přesto stihl zaujmout a odešel do Anglie. V Chelsea ale dostal minimum prostoru a chodil převážně po hostováních. Ze Stamford Bridge definitivně odešel v roce 2019 a nyní je hráčem Bristolu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vladimír Coufal - 160 mil. korun (Slavia – West Ham)

profimedia-0693594591.jpg

Český reprezentační bek přišel do Slavie z Liberce a rychle se stal jednou z opor sešívané družiny. Ve Slavii ještě začal sezonu 2020/21, ovšem poté, co Pražané nezvládli boj o Ligu mistrů, zamířil do West Hamu. V prvním roce v Premier League zářil, letos se však potýkal se zdravotními problémy a čas od času i se slabší formou. Místo v základní sestavě si ale nakonec udržel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alexander Bah – 200 mil. korun (Slavia – Benfica)

profimedia-0697493797.jpg

Novým rekordmanem mezi obránci je Alexander Bah. Dánský bek přišel do Slavie v zimě roku 2021 ze SönderjyskE a během roku a půl v Edenu vyzrál v opravdovou hvězdu. Měl pevný flek na pravém kraji sešívané obrany, se Slavií získal titul a týmu pomohl taky k postupům do čtvrtfinále Evropské i Konferenční ligy. Svými výkony si řekl o pozornost zahraničních klubů, chtěli ho v Anglii či Německu, čtyřiadvacetiletý Bah si ale nakonec plácl s Benfikou – slavnému portugalskému celku se upsal až do roku 2027.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud