Ubong Ekpai  - Čtyřiadvacetiletý nigerijský křídelník přišel do Plzně v roce 2018 ze Zlína. V Baťově městě odehrál parádní ročník, nasázel sedm branek, přidal čtyři asistence a vydal se vstříc nové výzvě. Jenže za Plzeň loni odehrál jen 12 ligových zápasů a bodově se neprosadil. Letos na podzim hostoval v Českých Budějovicích, za které odehrál pět zápasů a vstřelil jeden gól. Bude mít co dělat, aby se prosadil do plzeňské sestavy. Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia
 Joel Kayamba  - Záložník z DR Kongo přišel do Slavie v rozehraném loňském ročníku z Opavy, které v premiérové ligové sezoně pomohl třemi góly a stejným počtem nahrávek. Na jaře odehrál za Viktorku 14 zápasů a připsal si tři nahrávky. V letošních 17 startech dal jeden gól a přidal dvě asistence. Čekaly se od něj ale lepší statistiky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kopic  - Devětadvacetiletý Jan Kopic je se šesti góly nejlepším střelcem plzeňského týmu. Stále ještě patří ke klíčovým hráčům Viktorky, v létě už mu ale bude třicet let a je otázkou, jak moc s ním trenér Guľa bude počítat. Na jaře odehrál tři zápasy, z toho byl dvakrát v základu. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Jan Kovařík  - V červnu mu sice bude už 32 let, zdá se ale, že kouč Adrián Guľa s ním počítá. Jan Kovařík v zimě nechyběl ani jednou v základní sestavě a pokaždé patřil k nejlepším hráčům Viktorky. V aktuálním ročníku dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Ba Loua míří do Plzně. Toto je 6 křídelníků, kteří se budou rvát o místo ve Viktorce

Aktuální ročník Fortuna ligy se chystá na svůj restart po vynucené koronavirové pauze, plzeňská Viktorka už ale zbrojí na nový ročník. Jednu posilu si vyhlédla i v Karviné.

Bez názvu.jpg

Plzeň už oznámila příchody Filipa Kaši, Miroslava Káčera, Matěje Hybše a dorazit by měl i Adriel Ba Loua z Karviné. V tom případě bude ve Viktorce působit šest křídelníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý nigerijský křídelník přišel do Plzně v roce 2018 ze Zlína. V Baťově městě odehrál parádní ročník, nasázel sedm branek, přidal čtyři asistence a vydal se vstříc nové výzvě. Jenže za Plzeň loni odehrál jen 12 ligových zápasů a bodově se neprosadil. Letos na podzim hostoval v Českých Budějovicích, za které odehrál pět zápasů a vstřelil jeden gól. Bude mít co dělat, aby se prosadil do plzeňské sestavy.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Joel Kayamba

Joel Kayamba Plzeň 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Záložník z DR Kongo přišel do Slavie v rozehraném loňském ročníku z Opavy, které v premiérové ligové sezoně pomohl třemi góly a stejným počtem nahrávek. Na jaře odehrál za Viktorku 14 zápasů a připsal si tři nahrávky. V letošních 17 startech dal jeden gól a přidal dvě asistence. Čekaly se od něj ale lepší statistiky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jan Kopic

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý Jan Kopic je se šesti góly nejlepším střelcem plzeňského týmu. Stále ještě patří ke klíčovým hráčům Viktorky, v létě už mu ale bude třicet let a je otázkou, jak moc s ním trenér Guľa bude počítat. Na jaře odehrál tři zápasy, z toho byl dvakrát v základu.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

V červnu mu sice bude už 32 let, zdá se ale, že kouč Adrián Guľa s ním počítá. Jan Kovařík v zimě nechyběl ani jednou v základní sestavě a pokaždé patřil k nejlepším hráčům Viktorky. V aktuálním ročníku dal dva góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Adriel Ba Loua

Adriel Ba Loua.jpg

Fotbalista z Pobřeží slonoviny je hráčem Karviné, předpokládá se ale, že po sezoně přestoupí zhruba za 15 milionů korun do Plzně. Třiadvacetiletý Adriel Ba Loua patří k oporám Slezanů a s osmi asistencemi vládne ligovým nahrávačům. Dříve okolo něj kroužil Baník, nabídce Plzně už ale Karviná zřejmě neodolá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Ondřej Mihálik

Ondřej Mihálik Plzeň 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý fotbalista Jablonce přišel do Plzně v létě na hostování z Alkmaaru. V lize za Viktorku odehrál 13 zápasů a vstřelil jediný gól, přitom v dresu Baumitu se předtím prosadil za sezonu klidně i sedmkrát. Na jaře nebyl ani jednou v základní sestavě, jeho budoucnost v Plzni je proto nejistá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud