Vakho Čanturišvili (Gruzie, Zlín).  Pětadvacetiletý gruzínský reprezentant dorazil do Zlína ze slovenské Trnavy, kde působil od roku 2017. Vakho Čanturišvili byl oporou týmu, se kterým získal titul a zahrál si v Evropské lize. Jeho výhodou je, že může nastoupit na všech postech v záloze, bohužel pro Zlín se však zranil a s novým týmem zatím netrénoval. Foto: YouTube.com
 Pablo González (Španělsko, Dukla) . Poslední Dukla získala zajímavou posilu pro záchranářské boje. Na Julisku přišel pětadvacetiletý španělský útočník Pablo Gonzáles, kterého Dukla přivedla z třetiligové Salamancy, kde dal v 17 zápasech čtyři góly. Dříve však ofenzivní univerzál hrával také za mládežnické týmy Atlética Madrid nebo Villareallu.
 Christian Kouakou (Pobřeží slonoviny, Karviná).  Karviné se podzim nepovedl a tým ze Slezska musí zabrat, aby se dostal z předposledního místa. V zimě přivedl několik slovenských posil a získal i jednoho zajímavého útočníka. Z francouzského Caen dorazil sedmadvacetiletý forvard Christian Kouakou z Pobřeží slonoviny, který má na kontě 25 startů v nejvyšší francouzské lize. V Karviné si od něj hodně slibují. Foto: Profimedia.cz
 David Moberg Karlsson (Švédsko, Sparta) . Sparta v aktuálním přestupním období ani zdaleka nebyla tak aktivní, jako v těch předešlých. Nejdražší, a zároveň jedinou zahraniční, posilou se stal švédský reprezentant David Moberg Karlsson, jenž dorazil z Norrköpingu. Ve švédské soutěži byl šikovný křídelník hodně produktivní, naváže na své výkony i ve Fortuna lize? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Atraktivní posily. 5 nových cizinců, kteří na jaře mohou bavit fanoušky Fortuna ligy

Ze Sparty odešel Nicolae Stanciu, blízko zahraničnímu přestupu byl i Michael Ngadeu a hodně rušno bylo také okolo Patrika Hrošovského. Fortuna liga však přivítala i několik zajímavých zahraničních posil.

Ligové kluby už dávno zjistily, že posily nejde hledat jen v domácí lize, ale loví také cizince v zahraničních vodách. Jména pěti nových hráčů s cizím pasem, které se na jaře vyplatí sledovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Bernadina (Nizozemsko, Opava)

Ber..jpg

Opava v zimě přišla o Joela Kayambu, Nemanju Kuzmanoviče a Davida Puškáče. Díru v ofenzivě by měl vyplnit třiadvacetiletý nizozemský útočník s ghanskými kořeny Bernadina, který do Slezska zamířil ze Slovenska. Nastupoval v Banské Bystrici a Podbrezové, za kterou odehrál 78 zápasů a dal v nich 12 branek.

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 6

Vakho Čanturišvili (Gruzie, Zlín)

Cant.jpg

Pětadvacetiletý gruzínský reprezentant dorazil do Zlína ze slovenské Trnavy, kde působil od roku 2017. Vakho Čanturišvili byl oporou týmu, se kterým získal titul a zahrál si v Evropské lize. Jeho výhodou je, že může nastoupit na všech postech v záloze, bohužel pro Zlín se však zranil a s novým týmem zatím netrénoval.

Foto: YouTube.com

Pokračování 4 / 6

Pablo González (Španělsko, Dukla)

DuklaL.jpg

Poslední Dukla získala zajímavou posilu pro záchranářské boje. Na Julisku přišel pětadvacetiletý španělský útočník Pablo Gonzáles, kterého Dukla přivedla z třetiligové Salamancy, kde dal v 17 zápasech čtyři góly. Dříve však ofenzivní univerzál hrával také za mládežnické týmy Atlética Madrid nebo Villareallu.

Pokračování 5 / 6

Christian Kouakou (Pobřeží slonoviny, Karviná)

Christian Kouakou.jpg

Karviné se podzim nepovedl a tým ze Slezska musí zabrat, aby se dostal z předposledního místa. V zimě přivedl několik slovenských posil a získal i jednoho zajímavého útočníka. Z francouzského Caen dorazil sedmadvacetiletý forvard Christian Kouakou z Pobřeží slonoviny, který má na kontě 25 startů v nejvyšší francouzské lize. V Karviné si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Moberg Karlsson (Švédsko, Sparta)

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparta v aktuálním přestupním období ani zdaleka nebyla tak aktivní, jako v těch předešlých. Nejdražší, a zároveň jedinou zahraniční, posilou se stal švédský reprezentant David Moberg Karlsson, jenž dorazil z Norrköpingu. Ve švédské soutěži byl šikovný křídelník hodně produktivní, naváže na své výkony i ve Fortuna lize?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud