Alternativy za Brabce se Zimou. Toto jsou 4 další stopeři pro reprezentaci

Českou reprezentaci v posledních letech sráží problémy se stoperskou dvojicí. Národní tým má však stále kde brát.

Na loňském EURU hráli velmi dobře Ondřej Čelůstka s Tomášem Kalasem. Oba však trápí zdravotní problémy, a tak nyní nejvíc prostoru dostávají David Zima a Jakub Brabec. Nedávno se do národního týmu vrátil i Ondřej Kúdela, k dispozici je rovněž Jaroslav Zelený ze Sparty. Ale taky čtyři další stopeři, kteří si zaslouží více pozornosti. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Matěj Chaluš 

Matěj Chaluš ČR.jpg

Bývalý kapitán české jednadvacítky odešel v zimě z Liberce do švédského Malmö. Zatímco na severu Čech měl pevnou pozici, na severu Evropy o ni musí bojovat. Přesto se dostal do národního týmu a v utkání proti Faerským ostrovům si odbyl i reprezentační debut. Čtyřiadvacetiletý bek je do budoucna jednou z možností. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Patrizio Stronati 

Patrizio Stronati ČR.jpg

Stejně jako Chaluš si v duelu s Faerskými ostrovy připsal první reprezentační minuty. Patrizio Stronati ale nezůstal jen u toho – na hřiště se dostal v 64. minutě a o dvanáct minut později vstřelil svůj premiérový gól. Osmadvacetiletý stoper odešel loni v létě z Baníku do maďarského Puskáse, ve kterém má dobrou pozici. V národním týmu by mohl dostat další šance. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Martin Vitík 

Martin Vitík ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Tohle může být budoucnost českého fotbalu. Martin Vitík už pravidelně nastupuje ve Spartě, okusil evropské poháry a patří taky do kádru reprezentační jednadvacítky. Přitom mu je teprve 19 let. Měl by dorůst i pro seniorský národní tým. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Stefan Simič 

Stefan Simič ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentací je neustále tak trochu přehlížen, Stefan Simič si však pozornost zaslouží. Dříve patřil AC Milán a od roku 2019 nastupuje za chorvatský Hajduk Split. Sedmadvacetiletý bek, který patříval k oporám mládežnických reprezentací, si však v seniorském týmu dosud připsal jen dva starty. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud