Obránce - Uvis Janis Balinskis (Bílí Tygři Liberec)  Šestadvacetiletý lotyšský reprezentační bek odehrál poslední dvě sezony v Litvínově, odkud v létě zamířil do Liberce. A vstup do sezony má parádní. Uvis Janis Balinskis posbíral už osm bodů za tři góly a pět nahrávek a je nejproduktivnějším bekem soutěže. 
 Obránce - Peter Čerešňák (Dynamo Pardubice)  O bod méně než Balinskis má na kontě Peter Čerešňák. Slovenský reprezentant, který v létě vyměnil Plzeň za Pardubice, se ihned stal jednou z ústředních postav našlapaného Dynama. Předpoklady, které do něj vedení klubu vložilo, devětadvacetiletý bek jednoznačně naplňuje. V sezoně se zatím trefil dvakrát - oba góly dal přitom v přesilovce. 
 Útočník - Luboš Horký (Kometa Brno)  Čtyřiadvacetiletý útočník se v extralize objevuje už od sezony 2016/17. Loni v barvách Komety posbíral 21 bodů a vytvořil si nové osobní maximum, to však letos nejspíš překoná. Po odchodu Petere Muellera se stal novým ofenzivním lídrem brněnského celku a v devíti duelech dal už osm gólů. Navrch přidal i tři nahrávky. 
 Útočník - Tomáš Zohorna (Dynamo Pardubice)  Pardubice byly na přestupovém trhu velmi aktivní a přivedly několik zvučných posil. Jendou z nich se stal Tomáš Zohorna, jenž už za Dynamo dříve hrál. Čtyřiatřicetiletý útočník dorazil ze Švédska a do extraligy naskočil v parádní formě. Na kontě má osm branek, čtyři asistence a je nejproduktivnějším hráčem soutěže. 
6
Fotogalerie

All-Star tým prvního měsíce extraligy. Dva hráči Pardubic, kdo vládne brankářům?

Už tomu bude měsíc, co odstartoval nový extraligový ročník. Ten nabídl velmi dobrou hokejovou podívanou.

Extraliga v létě přivítala řadu skvělých hráčů. Domů se vrátili Petr Zámorský, Dominik Simon nebo Michael Frolík, ani jeden z nich se ale do našeho All-Star týmu úvodního extraligového měsíce nevešel. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Brankář - Branislav Konrád (HC Olomouc) 

Branislav Konrád Olomouc Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V extralize působí několik zahraničních gólmanů. Jedním z nich je Slovák Branislav Konrád, jenž je už několik let oporou Olomouce. Velmi dobré výkony pětatřicetiletý rodák z Nitry předvádí i letos, v osmi duelech inkasoval jen 15 branek a úspěšností zákroků překročil 93,6 procent. Vychytal šest výher a připsal si dvě čistá konta. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Obránce - Uvis Janis Balinskis (Bílí Tygři Liberec) 

Uvis Balinskis Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý lotyšský reprezentační bek odehrál poslední dvě sezony v Litvínově, odkud v létě zamířil do Liberce. A vstup do sezony má parádní. Uvis Janis Balinskis posbíral už osm bodů za tři góly a pět nahrávek a je nejproduktivnějším bekem soutěže. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Obránce - Peter Čerešňák (Dynamo Pardubice) 

Peter Čerešňák Pardubice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O bod méně než Balinskis má na kontě Peter Čerešňák. Slovenský reprezentant, který v létě vyměnil Plzeň za Pardubice, se ihned stal jednou z ústředních postav našlapaného Dynama. Předpoklady, které do něj vedení klubu vložilo, devětadvacetiletý bek jednoznačně naplňuje. V sezoně se zatím trefil dvakrát - oba góly dal přitom v přesilovce. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Útočník - Luboš Horký (Kometa Brno) 

Luboš Horký Kometa.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník se v extralize objevuje už od sezony 2016/17. Loni v barvách Komety posbíral 21 bodů a vytvořil si nové osobní maximum, to však letos nejspíš překoná. Po odchodu Petere Muellera se stal novým ofenzivním lídrem brněnského celku a v devíti duelech dal už osm gólů. Navrch přidal i tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Tomáš Zohorna (Dynamo Pardubice) 

Tomáš Zohorna Pardubice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pardubice byly na přestupovém trhu velmi aktivní a přivedly několik zvučných posil. Jendou z nich se stal Tomáš Zohorna, jenž už za Dynamo dříve hrál. Čtyřiatřicetiletý útočník dorazil ze Švédska a do extraligy naskočil v parádní formě. Na kontě má osm branek, čtyři asistence a je nejproduktivnějším hráčem soutěže. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Útočník - Milan Gulaš (Motor České Budějovice) 

Milan Gulaš ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Milan Gulaš se loni po konci v Plzni vrátil do Českých Budějovic a ihned se stal hlavní hvězdou jihočeského týmu. V minulém ročníku se trefil osmnáctkrát, letos má však nakročeno ještě k lepším číslům. Šestatřicetiletý útočník má na kontě už osm branek, do statistik přidal i tři nahrávky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud