All-Star tým první poloviny WSM Ligy. Výběru kralují tři hráči z Jihlavy

All-Star tým první poloviny WSM Ligy. Výběru kralují tři hráči z Jihlavy

All-Star tým první poloviny WSM Ligy. Výběru kralují tři hráči z Jihlavy

WSM Liga je v polovině. Druhá nejvyšší tuzemská hokejová soutěž potvrzuje, že její prestiž rok co rok roste, a také letos nabízí velmi atraktivní podívanou. Kterým hráčům se daří zatím nejvíc?

Bez názvu.jpg

Soutěži zatím vládnou České Budějovice. V těsném závěsu je Kladno, v jehož barvách válí veteráni v čele s Jiřím Burgerem či Petrem Tonem. Překvapivě se daří také Slavii, která musí bojovat i mimo ledové plochy. Do All-Star týmu první poloviny soutěže jsme ale zařadili zástupce i z jiných klubů. Jeho složení najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Miroslav Svoboda (Jihlava)

Miroslav Svoboda.jpg

Jihlava má nejlepší brankářskou dvojici v soutěži. Loni vylétl jako kometa sedmnáctiletý Jakub Škarek, který si letos odbyl extraligový debut ve sparťanském dresu. Letos ale odchytal o jeden zápas více Miroslav Svoboda, který má i lepší čísla. Dokonce nejlepší v soutěži.

V 13 zápasech inkasoval jen 19 branek a pyšní se více než 95% úspěšností zákroků. Bude následovat o čtyři roky mladšího kolegu a vrátí se do extraligy, kterou krátce okusil před dvěma lety v Třinci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Žiga Pavlin (České Budějovice)

ŽIga PAvlin.jpg

Jediný zástupce vedoucího týmu tabulky. Slovinský bek, který si zahrál i na olympiádě v Soči, přišel do České republiky před rokem a posílil Slavii. Stal se třetím nejproduktivnějším bekem soutěže a poté zamířil do Českých Budějovic. V těch zatím válí a s 21 (5+16) kanadskými body kraluje produktivitě mezi obránci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – Jiří Říha (Jihlava)

Jihlava.jpg

Čtyřiadvacetiletý bek loni odehrál sedm zápasů za mistrovský Liberec. Podstatnou část sezony ale strávil na farmě v Benátkách nad Jizerou a letos válí v Jihlavě. V sezoně dal pět branek, přidal 12 nahrávek a patří k nejlepším hráčům soutěže. O tom svědčí i deset kladných bodů v hodnocení +/-.

Pokračování 5 / 7

Útočník – Tomáš Čachotský (Jihlava)

Tomáš Čachotský.jpg

Čtyřiatřicetiletý útočník má na kontě už osm branek a 17 asistencí a vede kanadské bodování soutěže. Loni se zkoušel prosadit v extraligovém Zlíně, celkově odehrál 54 zápasů, v nichž zaznamenal 20 kanadských bodů, po sezoně se ale vrátil do Jihlavy, ve které strávil převážnou část kariéry.

V Dukle zase válí, znovu si zahrál jeden zápas za Zlín a připsal si na konto už 198. extraligové utkání. Zvládne pokořit hranici 200 duelů na nejvyšší úrovni?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník – David Šafránek (Slavia)

Slavia.jpg

Slávia prochází velmi zvláštní sezonou. Řada hráčů klub opustila, pražskému celku se přesto překvapivě daří. Lví podíl na tom má pětadvacetiletý útočník David Šafránek, který je s 15 brankami nejlepším střelem probíhajícího ročníku. Navrch přidal devět nahrávek a je druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Kdo ví, jak dlouho ve Slavii ještě vydří, už brzy by klidně mohl povýšit do extraligy, kterou si dosud nikdy nezahrál…

Pokračování 7 / 7

Útočník – Jan Kloz (Ústí nad Labem)

Jan Kloz.jpg

V soutěži je jen zlomek hráčů, kteří mají na kontě dvouciferný počet vstřelených branek a asistencí. Jan Kloz je jedním z nich. Devětadvacetiletý forvard táhne Ústí nad Labem, v jehož barvách strávil podstatnou část kariéry. Letos dal už 14 branek, přidal deset asistencí a zatím je třetím nejproduktivnějším hráčem sezony.

Loni se dostal na osobní maximum a zaznamenal 53 kanadských bodů, tuto metu by ale letos mohl pokořit. Třeba mu to pomůže i k premiérovému extraligovému angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud