All-Star tým letošního ročníku HET ligy. Hráči Sparty v něm zcela chybí

Letošní ročník fotbalové ligy je minulostí. Vládli mu hráči Plzně, kteří mají převahu i v našem All-Star týmu. Dostalo se však také na zástupce Slovácka či Olomouce, zato fotbalisté Sparty v něm chybí.

Bez názvu.jpg

Sparta během uplynulého ročníku mohutně investovala, většina posil se ale neosvědčila. Nejlepší výkony předváděl Nicolae Stanciu, ten ale přišel až v zimě. Hráči letenského týmu proto v našem All-Star týmu chybí. Místo nich jsme do něj zařadili zástupce z Plzně, Slavie, Jablonce, Olomouce a Slovácka. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Milan Heča (Slovácko)

Milan Heča.jpg

Nejvíc čistých kont (16) udržel Jan Laštůvka, titul vychytal Matúš Kozáčik, v Olomouci zářil Miloš Buchta, my jsme ale ukázali na někoho jiného. Parádní sezonu totiž zažil i Milan Heča ze Slovácka, který vychytal devět nul a předvedl řadu skvělých zákroků.

Především díky němu si Slovácko zajistilo pohodovou záchranu a sedmadvacetiletý gólman si nahlas řekl o přestup do některého z elitních týmů soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 12

Obránce – Radim Řezník (Plzeň)

Radim Řezník Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Radim Řezník má za sebou sedmou sezonu v Plzni, která mu vyšla na jedničku. Ještě nikdy neodehrál tolik zápasů jako letos, kdy nastoupil k 28 duelům. Patřil k nejlepším hráčům Viktorky i elitním obráncům celé soutěže. Navrch přidal dva góly a dvě asistence.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 12

Obránce – Luděk Pernica (Jablonec)

Luděk Pernica.jpg

Už v zimě se dohodl na přestupu do Plzně, jaro ale ještě strávil v Jablonci, který dovedl k postupu do Evropské ligy. Luděk Pernica vyzrál v elitního ligového stopera a patřil ke klíčovým hráčům Radovy družiny. Jak se mu povede na západě Čech?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 12

Obránce – Václav Jemelka (Olomouc)

Václav Jemelka 2.jpg

Jeden z objevů sezony. Václav Jemelka sice zažil premiéru na nejvyšší ligové scéně, obstál ale na výbornou a Sigmu dovedl do pohárové Evropy. Nyní okolo dvaadvacetiletého stopera, který dostal premiérovou reprezentační pozvánku, krouží Sparta.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Obránce – Jaroslav Zelený (Jablonec)

Jaroslav Zelený Jablonec.jpg

Ještě loni hrál za nováčka z Karviné, v průběhu ročníku ale odešel do Jablonce a letos, zejména na jaře, patřil k nejlepším hráčům severočeského týmu. Dokonce se zařadil mezi absolutní ligovou elitu a stal se velmi žádaným zbožím. Spekuluje se o zájmu Plzně i Slavie.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 12

Záložník – Jan Kopic (Plzeň)

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý Jan Kopic odehrál nejlepší sezonu v kariéře. Plzeňský záložník dal šest branek, přidal 11 asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem soutěže. Navíc obdržel cenu pro nejlepšího fotbalistu HET ligy.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 8 / 12

Záložník – Josef Hušbauer (Slavia)

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Loni Slavii dovedl k titulu, letos „jen“ ke druhému místu. Osmadvacetiletý Josef Hušbauer vstřelil tři góly, přidal sedm asistencí a byl druhým nejlepším nahrávačem ligy. Po Janu Kopicovi se stal i druhým nejlepším fotbalistou sezony.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Záložník – Jakub Plšek (Olomouc)

Jakub Plšek.jpg

Sigma vybojovala čtvrté místo a v tabulce skončila dokonce před Spartou. Na ligového nováčka velmi slušná vizitka. Nejlepším hráčem Olomouce byl Jakub Plšek, který nastřílel 11 branek, přidal čtyři asistence a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ligy. Teď ho láká Plzeň.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 12

Záložník – Miroslav Stoch (Slavia)

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Slavia v létě přivedla řadu posil, většina z nich se ale neosvědčila. Sázka na Miroslava Stocha se však vyplatila a slovenský ofenzivní záložník patřil na jaře k nejlepším hráčům ligy. Sezonu končil se čtyřmi góly a stejným počtem nahrávek.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 12

Útočník – Michael Krmenčík (Plzeň)

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zatímco na podzim se trefil jedenáctkrát, na jaře hledal střeleckou formu. V posledním kole však nastřílel hattrick Dukle a dostal se na 16 branek, které mu zajistily korunu pro nejlepšího ligového kanonýra. Odejde do zahraničí, nebo si zahraje Ligu mistrů?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Stanislav Tecl (Slavia)

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Před začátkem sezony se nevešel na slávistickou soupisku a odešel na hostování do Jablonce. Výsledkem bylo osm branek a návrat do Edenu. Na jaře se trefil jen třikrát, podával ale velmi dobré výkony a řekl si o další šanci v sešívaném dresu.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud