Alex Král může stát skoro miliardu korun. Jeho tržní cena je ale výrazně nižší

Alex Král může stát skoro miliardu korun. Jeho tržní cena je ale výrazně nižší

Okolo Alexe Krále je pořádně rušno. Dvaadvacetiletou oporu české reprezentace totiž údajně lákají do Premier League, jejíž kluby za hráče Spartaku Moskva nabízejí opravdu královské odstupné. Jak na to zareaguje jeho ruský zaměstnavatel?

Král je odchovancem Slavie, svou ligovou kariéru ale odstartoval v Teplicích. Potom se do Edenu zhruba za 18 milionů korun vrátil a před rokem zamířil asi za 310 milionů korun do Spartaku Moskva.

Tím však příběh dvaadvacetiletého záložníka nekončí. O Krále je totiž údajně velký zájem v anglické Premier League. Spartak ale svého klíčového hráče nebude chtít pustit jen tak.

„Alexe sledují kluby z Premier League dlouhodobě, takže to pro nás není novinka. S některými kluby jsme v kontaktu, ale v této fázi sezony je předčasné mluvit o konkrétních nabídkách,“ řekl pro iSport.cz hráčův agent Karol Kisel.

Deník Mirror píše o tom, že z Anglie by do Ruska mohlo za Krále putovat 885 milionů korun. Jeho tržní hodnota je přitom výrazně nižší – Král totiž podle renomovaného portálu transfermarkt.de stojí něco lehce přes 200 milionů korun.

Zdá se, že vedení Spartaku na kudrnatém záložníkovi hodně vydělá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud