Cristiano Ronaldo (Juventus Turín) - Odhadovaná tržní hodnota:  120 až 150 milionů eur Proč je v tomto výběru hráčů s nejvyšší tržní hodnotou Cristiano Ronaldo asi není třeba zdůvodňovat. Navzdory tomu, že je mu už 34 let, je to stále komplexní fotbalista, který nemá žádnou slabinu a dlouhodobě patří k nejlepším kanonýrům na světě. Ne náhodou má doma ve vitríně pět Zlatých míčů pro nejlepšího hráče planety. Profimedia.cz
 Gabriel Jesus (Manchester City) - Odhadovaná tržní hodnota:  120 až 150 milionů eur Manchester City získal v roce 2017 za více než 27 milionů liber z klubu Palmeiras. V době přestupu mu bylo pouhých 19 let, ale už tehdy bylo zřejmé, že z něj může vyrůst obrovská fotbalová superstar. V rozletu ho však brzdí přílišná náchylnost ke zraněním. Když je ovšem fit, je to světová supertřída. Jen 175 centimetrů vysoký „Kanárek“ je typem dokonalého moderního útočníka - není sice nejrychlejší, ale je skvěle technicky disponovaný, inteligentní a smrtelně nebezpečný pro každou obranu i brankáře. Profimedia.cz
 Paulo Dybala (Juventus Turín) - Odhadovaná tržní hodnota:  120 až 150 milionů eur Argentina má v současnosti nepřebernou zásobu nesmírně silných útočníků. Stačí jen zmínit jména Lionela Messiho či Sergia Agüera. Forvard italského Juventusu Turín Paulo Dybala by jednou své svými starší (a slavnější) krajany mohl nahradit. V 25 letech je součástí italského týmu v Serii A, jemuž v současné sezoně pomohl pěti góly a čtyřmi asistencemi k dalšímu mistrovskému titulu. Talentovaný mladík má na kontě 19 reprezentačních startů a jeden gól. Od začátku letošního roku jeho cena rapidně klesla dolů, ale pořád se podle společnosti CIES Football Observatory jeho hodnota drží mezi 120 až 150 miliony eur. Profimedia.cz
 Trent Alexander-Arnold (Liverpool) - Odhadovaná tržní hodnota:  120 až 150 milionů eur Loni v říjnu oslavil talentovaný Angličan Trent Alexander-Arnold dvacáté narozeniny a už je pod bedlivým dohledem skautů i fanoušků z celé Evropy. Jak by ne, kdy si ještě v teenagerovském věku odbyl debut v anglické nejvyšší soutěži, na kontě má už 20 zápasů v Lize mistrů a zahrál si také na loňském mistrovství světa v Rusku. V Liverpoolu věří, že z něho jednou vyroste hvězda klubu stejně jako ze Stevena Gerrarda, který je jeho největším vzorem. Alexander-Arnold sice není záložníkem a nejčastěji hraje na pravé straně obrany, ale díky své univerzálnosti občas působí i jako (defenzivní) záložník. Profimedia.cz
21
Fotogalerie

Aktuální tržní ceny 20 nejdražších fotbalistů současnosti. Za ty prachy by rok fungovalo krajské město

Za peníze, které utrácejí fotbalové kluby za nejlepší hráče, by mohlo v českých krajích fungovat celý rok menší krajské město. Blíží se nám další zimní přestupové období, v němž se zřejmě dočkáme opět nějakého zajímavého transferu za velké peníze.

slide-odhadované tržní ceny.jpg

Za pár týdnů se na přestupovém trhu začne obchodovat (i) s aktuálně nejdražšími fotbalisty. Do jakých výšin by se mohly vyšplhat sumy, za něž by hráči měnili dres? V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete 20 borců seřazených nikoli podle jejich schopností nebo aktuální formy, nýbrž podle odhadované ceny, kterou by za ně musel zaplatit případný zájemce, jak ji vyjádřila uznávaná společnost CIES Football Observatory (aniž by ovšem zohledňovala výši výstupních klauzulí, jež mají někteří borci zakotveny ve smlouvách).

Pokračování 2 / 21

Cristiano Ronaldo (Juventus Turín)

Cristiano Ronaldo-Juventus.jpg

Věk: 34 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Proč je v tomto výběru hráčů s nejvyšší tržní hodnotou Cristiano Ronaldo asi není třeba zdůvodňovat. Navzdory tomu, že je mu už 34 let, je to stále komplexní fotbalista, který nemá žádnou slabinu a dlouhodobě patří k nejlepším kanonýrům na světě. Ne náhodou má doma ve vitríně pět Zlatých míčů pro nejlepšího hráče planety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 21

Gabriel Jesus (Manchester City)

Gabriel Jesus-Manchester City.jpg

Věk: 22 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Manchester City získal v roce 2017 za více než 27 milionů liber z klubu Palmeiras. V době přestupu mu bylo pouhých 19 let, ale už tehdy bylo zřejmé, že z něj může vyrůst obrovská fotbalová superstar. V rozletu ho však brzdí přílišná náchylnost ke zraněním. Během dvou let a čtyř měsíců, kdy je hráčem Citizens, už promarodil přes 150 dnů a zmeškal téměř třicet ligových zápasů.

Když je ovšem fit, je to světová supertřída. Jen 175 centimetrů vysoký „Kanárek“ je typem dokonalého moderního útočníka - není sice nejrychlejší, ale je skvěle technicky disponovaný, inteligentní a smrtelně nebezpečný pro každou obranu i brankáře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 21

Paulo Dybala (Juventus Turín)

Paulo Dybala1.jpg

Věk: 25 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Argentina má v současnosti nepřebernou zásobu nesmírně silných útočníků. Stačí jen zmínit jména Lionela Messiho či Sergia Agüera. Forvard italského Juventusu Turín Paulo Dybala by jednou své svými starší (a slavnější) krajany mohl nahradit.

V 25 letech je součástí italského týmu v Serii A, jemuž v současné sezoně pomohl pěti góly a čtyřmi asistencemi k dalšímu mistrovskému titulu. Talentovaný mladík má na kontě 19 reprezentačních startů a jeden gól. Od začátku letošního roku jeho cena rapidně klesla dolů, ale pořád se podle společnosti CIES Football Observatory jeho hodnota drží mezi 120 až 150 miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 21

Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

Trent Alexander-Arnold.jpg

Věk: 20 let
Smlouva do roku: 2024
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Loni v říjnu oslavil talentovaný Angličan Trent Alexander-Arnold dvacáté narozeniny a už je pod bedlivým dohledem skautů i fanoušků z celé Evropy. Jak by ne, kdy si ještě v teenagerovském věku odbyl debut v anglické nejvyšší soutěži, na kontě má už 20 zápasů v Lize mistrů a zahrál si také na loňském mistrovství světa v Rusku.

V Liverpoolu věří, že z něho jednou vyroste hvězda klubu stejně jako ze Stevena Gerrarda, který je jeho největším vzorem. Alexander-Arnold sice není záložníkem a nejčastěji hraje na pravé straně obrany, ale díky své univerzálnosti občas působí i jako (defenzivní) záložník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 21

Marcus Rashford (Manchester United)

Marcus Rashford.jpg

Věk: 21 let
Smlouva do roku: 2021
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Marcus Rashford vlétl na scénu v Premier League v průběhu sezony 2015/16 a okamžitě na sebe upoutal velkou pozornost. Necelé čtyři měsíce poté, co debutoval v dresu Manchesteru United, dostal první šanci v seniorské reprezentaci Albionu a zahrál si také na Euru ve Francii. Když 16. června nahradil v 73. minutě Adama Lallanu, stal se ve věku 18 let a 228 dní nejmladším hráčem, který reprezentoval Anglii na evropském šampionátu.

Na Old Trafford má Rashford velkou ofenzivní konkurenci, ale přesto v aktuální sezoně naskočil do 33 zápasů v Premier League a zaznamenal v nich deset gólů a šest asistencí. Dalších deset utkání odehrál v Lize mistrů a dokázal v nich dvakrát skórovat. Na to, že mu je teprve jednadvacet let, už toho ukázal poměrně dost a tomu odpovídá i jeho tržní cena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 21

Neymar (Paris Saint-Germain)

Neymar-PSG.jpg

Věk: 27 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Byla to přestupová bomba největšího kalibru. Když před dvěma lety přestoupil Brazilec Neymar z Barcelony do Paris Saint-Germain, zatočila se z částky, kterou za něho francouzksý klub zaplatil, nejednomu hlava. Jeho cena vyskočila na 222 milionů eur a více než dvojnásobně překonala tehdejší rekordní transfer. Od té doby cena sedmadvacetiletého Brazilce, který je jednou z největších hvězd na světě, spadla řádově o desítky milionů eur dolů. I tak ale pořád patří mezi nejdražší fotbalové klenoty na planetě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 21

Paul Pogba (Manchester United)

Paul Pogba-Manchester United.jpg

Věk: 26 let
Smlouva do roku: 2021
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Francouzský reprezentant a mistr světa Paul Pogba přestoupil v létě roku 2016 za částku 110 milionů eur (105 + pětimilionový bonus) z Juventusu Turín do Manchesteru United a stal se v tu chvíli nejdražším hráčem ve fotbalové historii. To už dnes ale neplatí, protože od té doby se ceny za přestupy vyšplhaly ještě výš.

I v současnosti patří Pogba stále mezi nejcennější fotbalisty na světě. Dnes by na něm Manchester United mohl vydělat něco mezi 120 až 150 miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 21

Bernardo Silva (Manchester City)

Bernardo Silva.jpg

Věk: 24 let
Smlouva do roku: 2025
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Portugalský reprezentační záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City.

Citizens za něho zaplatili 50 milionů eur a on se jim za to bohatě odměňuje. Během dvou let pomohl klubu už k šesti trofejím, z toho dvakrát k mistrovskému titulu. Jeho cena je dnes téměř na trojnásobku toho, zač odcházel v roce 2017 z Monaka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 21

Philippe Coutinho (Barcelona)

Philippe Coutinho.jpg

Věk: 26 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Brazilský forvard Philippe Coutinho přišel v lednu roku 2013 za 8,5 milionu liber z Interu Milán do Liverpoolu a brzy se ukázalo, že to byl pro klub hodně povedený obchod. Otázky, zda se subtilní hráč vyrovná s fyzicky náročnou hrou v Premier League, Coutinho záhy smetl ze stolu jako nesmyslné.

Na anglickou soutěž se adaptoval překvapivě rychle. Nedostatek centimetrů vyvážil rychlostí, fotbalovou chytrostí, přesnou přihrávkou, pohotovou střelou a nesmírnou technickou dovedností. Byla radost se dívat, jak dokáže obejít soupeře a co všechno si s míčem na noze dovolí. Není divu, že byl na radaru nejslavnějších a nejbohatších velkoklubů. Loni v lednu nakonec přestoupil za 130 milionů eur do Barcelony, čímž se z něho v tu chvíli stal třetí nejdražší fotbalista v historii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 21

Roberto Firmino (Liverpool)

Roberto Firmino-Liverpoll.jpg

Věk: 27 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Z brazilského záložníka Roberta Firmina se stal v průběhu minulých sezon tahoun Liverpoolu a navázal tak na čtyři ročníky, které před odchodem na ostrovy strávil v německého Hoffenheimu, kde byl absolutní hvězdou. Pro mužstvo je dnes prakticky nepostradatelný.

Sedmadvacetiletý borec odehrál v právě skončené sezoně Premier League 34 zápasů, nastřílel 12 gólů a k nim přidal šest asistencí. Další čtyři branky a jednu nahrávku přidal v Lize mistrů a pomohl týmu do finále soutěže.

Hráč, který už má na kontě 31 startů v reprezentaci Kanárků, se stal v létě roku 2015 kořistí Liverpoolu, který ho koupil za 29 milionů liber. Současná smlouva na Anfield Road mu zajišťuje plat ve výši 180 tisíc liber týdně a vyprší v roce 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 21

Antoine Griezmann (Atlético Madrid - Barcelona)

Antoine Griezmann-Atletico2.jpg

Věk: 28 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Cena útočníka Antoineho Griezmanna raketově vyskočila po posledním evropském šampionátu ve Francii, kde byl nejlepším hráčem domácího celku a jednou z hvězd turnaje. Už řadu let však září také na klubové scéně. V dresu Atlétika Madrid nasázel v uplynulých třech sezonách ve 105 ligových zápasech 50, dalších dvanáct přidal v utkáních Ligy mistrů a šest v Evropské lize.

Od 1. června však Griezmann změní dres. Po pěti letech v Atlétiku odchází totiž do Barcelony. Katalánský klub za něho údajně zaplatí mezi 120 až 150 miliony eur, což naprosto přesně koresponduje s odhadní tržní cenou podle společnosti CIES Football Observatory.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 21

Sadio Mané (Liverpool)

Sadio Mané-Liverpool.jpg

Věk: 27 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Senegalský reprezentant Sadio Mané hraje třetím rokem v dresu Liverpoolu, kam zamířil v roce 2016 za 34 milionů liber ze Southamptonu. Stejně jako v předchozím působišti patří i na Anfield Road k oporám mužstva. Jeho rychlá adaptace na nové prostředí v sezoně 2016/17 mnohé odborníky zaskočila. Dnes už je jednou z největších hvězd Premier League. Sedmadvacetiletý útočník se v 36 ligových zápasech v současné sezoně prezentoval 22 góly a dělil se o první místo v tabulce střelců. Další čtyři trefy přidal v Lize mistrů a také díky němu si Reds zahrají ve finále této soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 21

Romelu Lukaku (Manchester United)

Romelu Lukaku-Manchester United1.jpg

Věk: 26 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 120 až 150 milionů eur

Co byste říkali na ofenzivní duo ve složení Cristiano Ronaldo – Romelu Lukaku? Od příští sezony by to nemusela být utopie, ale realita. O pětadvacetiletého snajpra totiž stojí Juventus Turín a kouč Solskjaer by možná proti jeho odchodu neměl vážných námitek. Jedničkou na postu středního útočníka je pro něho totiž Marcus Rashford a případná další konkurence během letních nákupů by mohla zkrátit herní čas Lukakua na hřišti. A na to, aby hrál druhé housle nebo vysedával na lavičce, je opravdu moc dobrý.

Jestliže vyjádří přání odejít z Old Trafford, držet ho tam (asi) nebudou. Podle společnosti CIES Football Observatory by však italský klub musel sáhnout hodně hluboko do ka(p)sy, protože současná cena belgického reprezentanta se pohybuje mezi 120 až 150 miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 21

Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

Jadon Sancho-Dortmund.jpg

Věk: 19 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 150 až 200 milionů eur

Jadonovi Sanchovi bylo teprve 14 let, když za něho Manchester City zaplatil Watfordu 65 tisíc liber. Šikovný útočník svou hodnotu záhy zmnohonásobil, protože předloni v létě za něho Borussia Dortmund zaplatila téměř devět milionů eur. Začínal sice jako obránce, ale prokousal se až na post ofenzivního záložníka či útočníka, na němž se cítí jako násoska ve výčepu.

Velká část fotbalových expertů míní, že v jeho osobě roste Anglii výjimečný hráč. Na kontě má už čtyři starty v seniorské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 21

Leroy Sané (Manchester City)

Leroy Sané.jpg

Věk: 23 let
Smlouva do roku: 2021
Odhadovaná tržní hodnota: 150 až 200 milionů eur

Třiadvacetiletý Němec Leroy Sané je jedním z důvodů, proč v aktuální sezoně získal Manchester City anglický ligový titul. Útočník, jehož přivedl v roce 2016 do klubu manažer Pep Guardiola za téměř padesát milionů liber ze Schalke 04, se stal nepostradatelnou součástí týmu.

Sané nastřílel v 32 ligových zápasech deset gólů a přidal k nim stejný počet asistencí, což svědčí nejen o jeho zabijáckém brankovém instinktu, ale také o citu pro finální přihrávku. K tomu přidejte vynikající techniku a sílu ve vzdušných soubojích, a máte tu jednu z velkých hvězd budoucnosti. Snad jen na podpoře defenzívy by mohl ještě zapracovat. Zcela po právu byl v sezoně 2017/18 zvolen nejlepším mladým hráčem roku v Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 21

Lionel Messi (Barcelona)

Lionel Messi-2018.jpg

Věk: 31 let
Smlouva do roku: 2021
Odhadovaná tržní hodnota: 150 až 200 milionů eur

Vypadá to, že Argentinec Lionel Messi je hráčem z jiné planety. Proč by jinak měl ve smlouvě výstupní klauzuli, podle níž může odejít do jiného klubu, pokud zájemce zaplatí 700 milionů eur? Je však nereálné, že by za něho tyto peníze někdo zaplatil. Takže jaká je jeho skutečná tržní hodnota? Podle CIES Football Observatory činí něco mezi 150 až 200 miliony eur. Barcelona by ale o jeho prodeji za tuto „almužnu“ asi vůbec neuvažovala.

Messi zvládá další a další sezony s takovou lehkostí a bravurou, až to bere dech. Vzhledem k věku se dá předpokládat, že fotbal na superšpičkové úrovni může hrát ještě pár sezon, což hodnotu pětinásobného držitele Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa drží pořád pěkně nahoře. O jeho marketingovém potenciálu snad ani není třeba mluvit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 21

Mohamed Salah (Liverpool)

Mohamed Salah-Liverpool.jpg

Věk: 26 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 150 až 200 milionů eur

Letos v lednu obdržel útočník Mohamed Salah podruhé za sebou cenu pro nejlepšího afrického fotbalistu roku a nejspíš to nebylo naposled, co tuto stále prestižnější individuální trofej získal. V minulé sezoně se stal králem střelců v anglické Premier League a zopakoval to také v nedávno skončeném ročníku, v němž se o korunu dělil s dalšími dvěma borci. Žádnému hráči v historii nejvyšší anglické soutěže se nepodařilo vystřílet si titul nejlepšího kanonýra tak rychle po příchodu do ligy, jako to zvládl egyptský reprezentant v dresu Liverpoolu.

Šestadvacetiletý fotbalista zaznamenal během své premiérové sezony na ostrovech 32 branek, čímž překonal rekord mezi hráči do 26 let, který do té doby drželi Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez s 31 trefami. I proto na Anfield Road neváhali a na začátku loňských prázdnin své superhvězdě prodloužili a náležitě vylepšili kontrakt, který mu až do roku 2023 zaručuje týdenní gáži ve výši 200 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 21

Harry Kane (Tottenham Hotspur)

Harry Kane1.jpg

Věk: 25 let
Smlouva do roku: 2024
Odhadovaná tržní hodnota: 150 až 200 milionů eur

Pětadvacetiletý útočník Tottenhamu Harry Kane navázal v nedávno skončeném ročníku Premier League na skvělé výkony z předchozích sezon. Anglický forvard nastoupil do 27 ligových zápasů v základní sestavě a postaral se o 17 gólů, což byla čtvrtina všech branek, které Spurs zaznamenali. Dalších pět gólů přidal v Lize mistrů a pomohl Kohoutům do finále milionářské soutěže.

Ostrovní experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už před několika lety tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 20 / 21

Raheem Sterling (Manchester City)

Raheem Sterling-Manchester City.jpg

Věk: 24 let
Smlouva do roku: 2023
Odhadovaná tržní hodnota: 150 až 200 milionů eur

Raheem Sterling střílí od roku 2015 góly v dresu Manchesteru City, čímž si u fanoušků Liverpoolu vysloužil zařazení do škatulky „zrádce“, protože k arabským šejkům odešel především kvůli nadstandardně tučné výplatě. Vypadá to ale, že peníze, které za něho Citizens vynaložili a jež mu platí na účet, se vyplácejí. Ze čtyřiadvacetiletého mladíka vyrostla jedna z nejzářivějších hvězd Premier League. tomu také odpovídá jeho aktuální tržní hodnota.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 21 / 21

Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)

Kylian Mbappe1.jpg

Věk: 20 let
Smlouva do roku: 2022
Odhadovaná tržní hodnota: 200 až 250 milionů eur

Zázračné dítě francouzského fotbalu se jmenuje Kylian Mbappé. Dvacetiletý útočník Paris Saint-Germain je momentálně asi největším světovým talentem mezi svými vrstevníky a podle společnosti CIES Football Observatory také hráčem s aktuálně nejvyšší tržní hodnotou.

V roce 2015 pomohl reprezentaci galského kohouta do 19 let k titulu mistrů Evropy a loni už byl ofenzivním esem seniorského národního týmu na šampionátu v Rusku, kde pomohl čtyřmi brankami k zisku zlatých medailí. A to byl druhým nejmladším hráčem na turnaji. Jeho talent zazářil nejdříve v dresu Monaka, odkud ho vykoupili šejkové vlastnící Paris Saint-Germain za 135 milionů eur, čímž z něho v tu chvíli udělali druhého nejdražšího fotbalistu v historii. Dnes je jeho cena téměř dvojnásobná.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud