Jan Eberle  Třiatřicetiletý útočník hrával řadu let za Kladno. Extraligu okusil taky v Litvínově, Olomouci či Plzni a od loňské sezony působil v Mladé Boleslavi. Za tu odehrál v letošním ročníku 24 zápasů, ve kterých si připsal tři body. Na začátku ledna se pak přestěhoval do Hradce Králové a v novém působišti se mu zatím daří na výbornou. V deseti duelech dal tři branky a přidal tři asistence.
 Matěj Chalupa  Před necelými třemi lety dostal laso ze zámoří a odešel z Hradce Králové do Chicaga. Do NHL se ale neprosadil, odehrál jen 27 zápasů na farmě a loni už byl zpátky v extralize. Čtyřiadvacetiletý útočník zakotvil v Litvínově, ovšem ani tam díru do světa neudělal. Letos to zkoušel taky v Karlových Varech, Slavii a nyní je zpátky v Hradci Králové. Za ten zatím odehrál tři zápasy a dal jeden gól.
 Ethan Werek  Na jednatřicetiletého kanadského útočníka, který si na loňské olympiádě zahrál za Čínu, mají velmi dobré vzpomínky v Třinci. Ethan Werek, jenž v roce 2009 prošel druhým kolem draftu NHL, hrál za Oceláře v ročníku 2018/19, kdy týmu pomohl velmi dobrými výkony k titulu. Další čtyři roky nastupoval za Kunlun, teď ale KHL opustil a do konce sezony bude nastupovat za Hradec Králové.
 Patrik Bartošák  Kdyby jeho kariéra nebyla propletena skandály v osobním životě, možná mohl už několik let chytat v NHL. Takto se ale do nejlepší ligy světa nedostal a sbírá „jen“ evropské štace. V extralize už devětadvacetiletý Patrik Bartošák chytal za Vítkovice a Třinec, příští rok se pak objeví v Hradci Králové. Aktuálně působí ve finském Lahti, kde účastník dvou olympijských turnajů předvádí velmi dobré výkony.
6
Fotogalerie

Aktivní Mountfield. 5 posil, které během ledna získal ambiciózní Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové jsou v extraligové tabulce osmí, což není nic, s čím by byli v klubu spokojeni. I proto Mountfield zbrojí.

Bez názvu.jpg

Hradec Králové jde do každé extraligové sezony s vysokými ambicemi. Ty má i letos, a tak je klub stále velmi aktivní na přestupovém trhu. Jména pěti posil, které Mountfield přivedl během ledna, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jan Eberle

Jan Eberle HK Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třiatřicetiletý útočník hrával řadu let za Kladno. Extraligu okusil taky v Litvínově, Olomouci či Plzni a od loňské sezony působil v Mladé Boleslavi. Za tu odehrál v letošním ročníku 24 zápasů, ve kterých si připsal tři body. Na začátku ledna se pak přestěhoval do Hradce Králové a v novém působišti se mu zatím daří na výbornou. V deseti duelech dal tři branky a přidal tři asistence.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Matěj Chalupa

Matěj Chalupa Litvínov.jpg

Před necelými třemi lety dostal laso ze zámoří a odešel z Hradce Králové do Chicaga. Do NHL se ale neprosadil, odehrál jen 27 zápasů na farmě a loni už byl zpátky v extralize. Čtyřiadvacetiletý útočník zakotvil v Litvínově, ovšem ani tam díru do světa neudělal. Letos to zkoušel taky v Karlových Varech, Slavii a nyní je zpátky v Hradci Králové. Za ten zatím odehrál tři zápasy a dal jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ethan Werek

Ethan Werek HK Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na jednatřicetiletého kanadského útočníka, který si na loňské olympiádě zahrál za Čínu, mají velmi dobré vzpomínky v Třinci. Ethan Werek, jenž v roce 2009 prošel druhým kolem draftu NHL, hrál za Oceláře v ročníku 2018/19, kdy týmu pomohl velmi dobrými výkony k titulu. Další čtyři roky nastupoval za Kunlun, teď ale KHL opustil a do konce sezony bude nastupovat za Hradec Králové.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrik Bartošák

Patrik Bartošák ČR.jpg

Kdyby jeho kariéra nebyla propletena skandály v osobním životě, možná mohl už několik let chytat v NHL. Takto se ale do nejlepší ligy světa nedostal a sbírá „jen“ evropské štace. V extralize už devětadvacetiletý Patrik Bartošák chytal za Vítkovice a Třinec, příští rok se pak objeví v Hradci Králové. Aktuálně působí ve finském Lahti, kde účastník dvou olympijských turnajů předvádí velmi dobré výkony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Machovský

Matěj Machovský Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bartošákovým parťákem v Mountfieldu bude v příští sezoně finský gólman Henri Kiviaho, který je letos v Hradci Králové jedničkou. Dosud tvořil duo s Janem Růžičkou, ten ovšem míří do Pardubic. Místo něj Mountfield přivedl Matěje Machovského, jenž před časem nečekaně ukončil angažmá ve finském celku KalPa. Devětadvacetiletý gólman, který ještě loni působil ve Spartě, podepsal s Hradcem smlouvu do konce sezony.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud