Mohamed Doumbia (Dukla)  Mohamed Doumbia už vyzkoušel, jak vypadá prvoligový český fotbal. V průběhu dvou let odehrál 21 zápasů za pražskou Duklu, s tou pak ale zažil pád o úroveň níž, a tak nyní pokračuje ve Fortuna národní lize. V té nastupuje pravidelně a patří k oporám tradičního pražského celku. V aktuálním ročníku dal dvaadvacetiletý záložník i tři góly.  Foto: Profimedia.cz
 Elvis Mashike Sukisa (Žižkov)  estadvacetiletý útočník patří Liberci, za který odehrál osmnáct ligových zápasů a dal v nich i jeden gól. Neprosadil se však tolik, jak by si přál, a tak letos hostuje v kádru žižkovské Viktorky. Ve dvanácti druholigových zápasech vstřelil čtyři branky, přičemž tři z nich si připsal v posledních čtyřech duelech. Vrátí se ještě na ligovou scénu?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Emmanuel Tolno (Táborsko) Právě Táborsko bylo klubem, kde se objevil fantom Sima, jenž obratem zamířil do Slavie. Vydá se někdo v jeho stopách? Zajímavě nakročeno má Emmanuel Tolno, jenž do České republiky přišel v létě roku 2019. V aktuální druholigové sezoně tento ofenzivní záložník nasázel už pět branek.  Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
 Solomon Omale (Prostějov) Hodně zajímavý potenciál v sobě ukrývá také Solomon Omale. Dvacetiletý ofenzivní záložník z Nigérie přišel v létě ze Slovenska do Prostějova a ihned ukázal, že má nadstandardní kvality. V zimě byl dokonce na zkoušce v Mladé Boleslavi. Tam sice neuspěl, má však hodně slušně nakročeno k tomu, aby se jednou do ligy dostal.  Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Africké poklady z druhé ligy. 6 hráčů, kteří se mohou vydat ve stopách Abdallaha Simy

Ještě před rokem Abdallaha Simu téměř nikdo neznal. Dnes je ale jednou z největších hvězd ligy, kterou sledují elitní kluby anglické Premier League. Bude mít i své nástupce?

Devatenáctiletý klenot ze Senegalu přišel před rokem z Francie do Táborska. Tam se ale Sima dlouho neohřál, přestoupil do Slavie a v Edenu začal psát svůj pohádkový příběh. Ve Fortuna národní lize však působí i další fotbalisté z Afriky, kteří mají hodně slibně nakročeno. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Fortune Bassey (Vlašim) 

Fortune Bassey Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Země: Nigérie 
Post: útočník 
Věk: 22 let 

Dvaadvacetiletý útočník z Nigérie patří od léta Českým Budějovicím, do prvoligového kádru se však ještě neprobojoval, a tak v zimě odešel hostovat do Vlašimi. Mladý forvard, jenž do České republiky přišel už v roce 2018, na jaře stihl odehrál šest zápasů a dal v nich už dva góly. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Mohamed Doumbia (Dukla) 

Mohamed Doumbia.jpg

Země: Pobřeží slonoviny 
Post: záložník 
Věk: 22 let 

Mohamed Doumbia už vyzkoušel, jak vypadá prvoligový český fotbal. V průběhu dvou let odehrál 21 zápasů za pražskou Duklu, s tou pak ale zažil pád o úroveň níž, a tak nyní pokračuje ve Fortuna národní lize. V té nastupuje pravidelně a patří k oporám tradičního pražského celku. V aktuálním ročníku dal dvaadvacetiletý záložník i tři góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Elvis Mashike Sukisa (Žižkov) 

Elvis Mashike Sukisa Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Země: DR Kongo 
Post: útočník 
Věk: 26 let 

Šestadvacetiletý útočník patří Liberci, za který odehrál osmnáct ligových zápasů a dal v nich i jeden gól. Neprosadil se však tolik, jak by si přál, a tak letos hostuje v kádru žižkovské Viktorky. Ve dvanácti druholigových zápasech vstřelil čtyři branky, přičemž tři z nich si připsal v posledních čtyřech duelech. Vrátí se ještě na ligovou scénu? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Emmanuel Tolno (Táborsko) 

Emmanuel Tolno Petr Lundák MAFRA Profimedia.jpg

Země: Guinea 
Post: záložník 
Věk: 20 let 

Právě Táborsko bylo klubem, kde se objevil fantom Sima, jenž obratem zamířil do Slavie. Vydá se někdo v jeho stopách? Zajímavě nakročeno má Emmanuel Tolno, jenž do České republiky přišel v létě roku 2019. V aktuální druholigové sezoně tento ofenzivní záložník nasázel už pět branek. 

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Solomon Omale (Prostějov) 

Solomon Omale Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Země: Nigérie
Post: záložník 
Věk: 20 let 

Hodně zajímavý potenciál v sobě ukrývá také Solomon Omale. Dvacetiletý ofenzivní záložník z Nigérie přišel v létě ze Slovenska do Prostějova a ihned ukázal, že má nadstandardní kvality. V zimě byl dokonce na zkoušce v Mladé Boleslavi. Tam sice neuspěl, má však hodně slušně nakročeno k tomu, aby se jednou do ligy dostal. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Muhamed Tijani (Třinec)

Muhamed Tijani Baník Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Země: Nigérie
Post: útočník
Věk: 20 let 

Loni si odbyl ligovou premiéru v Karviné a v tomto ročníku přidal jedenáct startů za Baník. Dal i první ligový gól a tehdejší kouč ostravského celku Luboš Kozel si od něj hodně sliboval. Jenže dvacetiletý útočník z Nigérie na podzim nehrál tak, jak od něj v Baníku čekali, a tak odešel hostovat do druholigového Třince, který vede trenér František Straka. Muhamed Tijani se sice zatím gólově neprosadil, stále však platí, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedi

Doporučujeme

Články odjinud