Africká síla. 4 nigerijští útočníci, kteří letos mohou střelecky zářit ve Fortuna lize

Peter Olayinka sice ze Slavie odešel do Bělehradu, ve Fortuna lize ale bude hrát několik dalších nigerijských fotbalistů. Dočkáme se od nich gólových hodů?

Slavií prošli kromě Olayinky taky Yira Sor nebo Moses Usor. Všichni jsou už fuč, v lize ale stále působí několik hráčů z Nigerie. Jména čtyř útočníků z této africké země, kteří to letos mohou střelecky rozbalit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Rafiu Durosinmi (Viktoria Plzeň)

profimedia-0774703652.jpg

Rafiu Durosinmi na sebe upoutal pozornost v Karviné, odkud v zimě odešel do Plzně. Nejprve na hostování, které se v létě změnilo v přestup. Dvacetiletého útočníka sledovala i Slavia, tentokrát ale byla úspěšnější Viktorka. Vytáhlý forvard měl dobrý závěr jara, celkově se trefil čtyřikrát. Na západě Čech si od něj hodně slibují.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Victor Olatunji (Slovan Liberec)

profimedia-0775234399.jpg

Třiadvacetiletý útočník přišel v zimě na hostování z kyperské Larnaky do Liberce. Za Slovan odehrál 18 zápasů, ve kterých se blýskl osmi góly. Severočeský klub na něj uplatnil opci, která měla být na jeho poměry poměrně vysoká, v Liberci však dobře věděli, co dělají. Victor Olatunji může patřit k hlavním útočným hvězdám ligy. V přípravě ho ovšem zbrzdily problémy s vízy.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Abdullahi Tanko (Baník Ostrava)

Baník sice přišel o Muhameda Tijaniho, do útoku ale získal jiného Nigerijce. Z Varnsdorfu přišel do Ostravy Abdullahi Tanko, který dal v minulém druholigovém ročníku 15 branek. Dříve hrával i v Portugalsku, s Baníkem má smlouvu na tři roky. V přípravě se blýskl hattrickem do sítě rumunského mistra Farulu Constanta.

Pokračování 5 / 5

Muhamed Tijani (Slavia Praha)

Do ligy nakoukl poprvé v sezoně 2019/20 v Karviné, ovšem v Baníku, kterému patřil, se dlouho nemohl prosadit. Až letos na jaře. Muhamed Tijani se dostal do skvělé střelecké formy a ročník končil s 11 góly. Jeho výkony zaujaly pány v Edenu, kteří za něj nakonec zaplatili okolo 30 milionů korun. Dokáže se dvaadvacetiletý forvard ve Slavii prosadit?

Doporučujeme

Články odjinud