AFÉRA: Penalta v Plzni? Limberský by se měl za nafilmovaný pád stydět

Nafilmovaný pád Limberského a chybný verdikt sudího Matějka rozhodly ligový šlágr v Plzni, která díky penaltě vyhrála nad Spartou 1:0. Fanoušci se rozdělili na dva tábory. Jedni pokutový kop schvalují, druzí vyčítají Limberskému simulování.

Parádní atmosféra na zaplněném stadionu. K tomu svižný fotbal. Až do 39. minuty šlo všechno, jak mělo. Diváci se bavili. Jejich Plzeň byla v domácím prostředí přece jen aktivnější. Jen ne a ne překonat pozorného gólmana Vaclíka.

A pak to přišlo. Výtečně hrající David Limberský si narazil si Horváthem, vběhl do šestnáctky, kde sám upadl a přitom levou nohou zavadil o uhýbajícího Hušbauera. Rozhodčí Radek Matějek měl okamžitě jasno. Nařízenou penaltu plzeňský kapitán Horváth bezpečně proměnil.

Hned v poločasové přestávce dostal Limberský příležitost své chování vysvětlit. Místo omluvy však přišlo sebejisté prohlášení, že ke kontaktu došlo a o penaltě není pochyb.

Škoda, že český reprezentant nepoužil jinou rétoriku. Alespoň v té chvíli by se zachoval jako chlap a ráno by se mohl podívat do zrcadla. Místo studu ještě přilil olej do ohně. Na jeho stranu se nečekaně přidal i plzeňský kouč Pavel Vrba. Také on, jindy mluvící naprosto věcně, jeho počínání schvaloval.

Naštěstí zápas neskončil ještě větší ostudou. Kdyby sparťané nenastoupili na prostest proti výkonu Matějka do druhé půle, o čem vážně uvažovalo vedení letenského klubu, byl by na světě mnohem větší skandál.

Teď nezbývá než věřit, že si na sobotní zápas důkladně posvítí disciplinární komise a Limberského za jeho (ú)let potrestá. Stejně by se měla zachovat šéfka sudích Dagmar Damková vůči rozhodčímu Matějkovi, který domácímu bekovi jeho divadlo posvětil. Za chyby by se mělo platit.