10. Radim Breite (Sigma Olomouc) - 2823 minut  Teplice, Liberec, Olomouc – to jsou štace na prvoligové cestě záložníka Radima Breiteho. V nejvyšší soutěži sice debutoval už v ročníku 2008/09, ale nastálo se v ní zabydlel až od sezony 2015/16, kdy odešel na hostování, jež se později změnilo v přestup, do Liberce. V dresu Slovanu se vyprofiloval v jednu z opor týmu, ve kterém vydržel čtyři roky, než v zimě roku 2019 zamířil na Hanou. Také v Olomouci si bez šikovného středopolaře nedokážou představit základní sestavu, takže stáli o to, aby Breite v Sigmě zůstal. Na konci ledna se jim to povedlo a dvaatřicetiletý hráč prodloužil smlouvu do léta 2024. Profimedia.cz

10. Radim Breite (Sigma Olomouc) - 2823 minut
Teplice, Liberec, Olomouc – to jsou štace na prvoligové cestě záložníka Radima Breiteho. V nejvyšší soutěži sice debutoval už v ročníku 2008/09, ale nastálo se v ní zabydlel až od sezony 2015/16, kdy odešel na hostování, jež se později změnilo v přestup, do Liberce. V dresu Slovanu se vyprofiloval v jednu z opor týmu, ve kterém vydržel čtyři roky, než v zimě roku 2019 zamířil na Hanou. Také v Olomouci si bez šikovného středopolaře nedokážou představit základní sestavu, takže stáli o to, aby Breite v Sigmě zůstal. Na konci ledna se jim to povedlo a dvaatřicetiletý hráč prodloužil smlouvu do léta 2024. | Profimedia.cz

 9. Jan Mikula (Slovan Liberec) - 2851 minut  Obránce Jan Mikula se poprvé objevil v lize během sezony 2013/14 v dresu Jihlavy, kde byl na hostování ze Slavie. V Edenu pak odehrál dvě a půl sezony, ale nastálo se nedokázal prosadit do prvního týmu, takže od roku 2017 působí v Liberci, kde se řadí k oporám mužstva. V nedávno skončeném ročníku patřil k nevytíženějším hráčům nejvyšší soutěže – odehrál 32 utkání a do statistik si zapsal dvě branky a čtyři gólové nahrávky. Se Slovanem měl podepsanou smlouvu do konce sezony, ale v únoru ji prodloužil až do konce ročníku 2023/24. Profimedia.cz
 8. Lukáš Sadílek (1. FC Slovácko)   - 2894 minut  Jeho mladší bratr Michal je od roku 2015 hráčem nizozemského PSV Eindhoven a momentálně je na hostování v klubu Twente Enschede, kam na začátku prázdnin přestoupí. Také Lukáš Sadílek by se ze Slovácka mohl posunout o dům dál. Šestadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v nedávno skončeném ročníku dal tři branky, připsal si tři asistence a co se týče odehraných minut, byl osmým nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu má podepsaný kontrakt do roku 2023, ale je otázkou, jak dlouho tam ještě zůstane. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,4 milionu eur a během uplynulých dvou let se zvýšila téměř pětkrát. Profimedia.cz
 7. Gigli Ndefe (Baník Ostrava) - 2899 minut  Nizozemský obránce Gigli Ndefe se poprvé objevil v české lize v sezoně 2019/20 v Karviné. Velmi rychle na sebe upoutal pozornost svými výkony a uprostřed následujícího ročníku se stal kořistí Baníku Ostrava. Okamžitě se zařadil k nepostradatelným pilířům mužstva. v nedávno skončené sezoně se objevil ve 33 utkáních, zaznamenal čtyři asistence a odběhal na trávnících téměř tři tisíce minut. Jen šest borců v soutěži jich zvládlo víc. V Ostravě má osmadvacetiletý borec podepsaný kontrakt do roku 2023. Profimedia.cz
 6. Marek Havlík (1. FC Slovácko) - 2934 minut  Odchovanec kroměřížského fotbalu Marek Havlík se v roce 2013 přesunul z Hané na Slovácko a od té doby až dodnes hájí barvy uherskohradišťského klubu. Šestadvacetiletý záložník odehrál už 255 ligových zápasů a jeho start v nejvyšší soutěži byl impozantní. V sezoně 2012/13 zvládl jediné střetnutí, ale od dalšího ročníku už sbíral starty mezi elitou pravidelně. Padesátý ligový zápas odehrál, když mu bylo dvacet let, jeden měsíc a 14 dní, na stovce byl už o necelé dva roky později a je pátým nejmladším hráčem, který tuto metu pokořil. Na hranici dvou stovek zápasů se pak dostal jako absolutně nejmladší hráč v dějinách ligy. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Absolutně nepostradatelní. 10 fotbalistů, kteří během ročníku 2021/22 odehráli v české lize nejvíc minut

Nepočítáme-li brankáře, pak do fotbalové sezony 2021/22 zasáhlo v nejvyšší české soutěži 437 hráčů. Dva z nich strávili na hřišti jedinou minutu. Na opačném konci žebříčku najdeme borce, kteří na zelených pažitech pobyli okolo tří tisíc minut.

Kolik se dá odběhat minut během jednoho ročníku Fortuna ligy? Ti nejlepší hráči se během sezony 2021/22 dostali k hranici tří tisíc minut. Desítku těch, kteří byli v tomto ohledu nejlepší, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

10. Radim Breite (Sigma Olomouc)

Radim Breite-Olomouc.jpg

Post: záložník
Počet branek a nahrávek: 2+2
Počet odehraných minut (zápasů): 2823 (32)

Teplice, Liberec, Olomouc – to jsou štace na prvoligové cestě záložníka Radima Breiteho. V nejvyšší soutěži sice debutoval už v ročníku 2008/09, ale nastálo se v ní zabydlel až od sezony 2015/16, kdy odešel na hostování, jež se později změnilo v přestup, do Liberce. V dresu Slovanu se vyprofiloval v jednu z opor týmu, ve kterém vydržel čtyři roky, než v zimě roku 2019 zamířil na Hanou.

Také v Olomouci si bez šikovného středopolaře nedokážou představit základní sestavu, takže stáli o to, aby Breite v Sigmě zůstal. Na konci ledna se jim to povedlo a dvaatřicetiletý hráč prodloužil smlouvu do léta 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Jan Mikula (Slovan Liberec)

Jan Mikula.jpg

Post: obránce
Počet branek a nahrávek: 2+4
Počet odehraných minut (zápasů): 2851 (32)

Obránce Jan Mikula se poprvé objevil v lize během sezony 2013/14 v dresu Jihlavy, kde byl na hostování ze Slavie. V Edenu pak odehrál dvě a půl sezony, ale nastálo se nedokázal prosadit do prvního týmu, takže od roku 2017 působí v Liberci, kde se řadí k oporám mužstva.

V nedávno skončeném ročníku patřil k nevytíženějším hráčům nejvyšší soutěže – odehrál 32 utkání a do statistik si zapsal dvě branky a čtyři gólové nahrávky. Se Slovanem měl podepsanou smlouvu do konce sezony, ale v únoru ji prodloužil až do konce ročníku 2023/24.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Lukáš Sadílek (1. FC Slovácko)

Lukáš Sadílek.jpg

Post: záložník
Počet branek a nahrávek: 3+3
Počet odehraných minut (zápasů): 2894 (34)

Jeho mladší bratr Michal je od roku 2015 hráčem nizozemského PSV Eindhoven a momentálně je na hostování v klubu Twente Enschede, kam na začátku prázdnin přestoupí. Také Lukáš Sadílek by se ze Slovácka mohl posunout o dům dál. Šestadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v nedávno skončeném ročníku dal tři branky, připsal si tři asistence a co se týče odehraných minut, byl osmým nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu má podepsaný kontrakt do roku 2023, ale je otázkou, jak dlouho tam ještě zůstane. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,4 milionu eur a během uplynulých dvou let se zvýšila téměř pětkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Gigli Ndefe (Baník Ostrava)

Gigli Ndefe.jpg

Post: obránce
Počet branek a nahrávek: 0+4
Počet odehraných minut (zápasů): 2899 (33)

Nizozemský obránce Gigli Ndefe se poprvé objevil v české lize v sezoně 2019/20 v Karviné. Velmi rychle na sebe upoutal pozornost svými výkony a uprostřed následujícího ročníku se stal kořistí Baníku Ostrava. Okamžitě se zařadil k nepostradatelným pilířům mužstva. v nedávno skončené sezoně se objevil ve 33 utkáních, zaznamenal čtyři asistence a odběhal na trávnících téměř tři tisíce minut. Jen šest borců v soutěži jich zvládlo víc. V Ostravě má osmadvacetiletý borec podepsaný kontrakt do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Marek Havlík (1. FC Slovácko)

Marek Havlík1.jpg

Post: záložník
Počet branek a nahrávek: 3+4
Počet odehraných minut (zápasů): 2934 (34)

Odchovanec kroměřížského fotbalu Marek Havlík se v roce 2013 přesunul z Hané na Slovácko a od té doby až dodnes hájí barvy uherskohradišťského klubu. Šestadvacetiletý záložník odehrál už 255 ligových zápasů a jeho start v nejvyšší soutěži byl impozantní. V sezoně 2012/13 zvládl jediné střetnutí, ale od dalšího ročníku už sbíral starty mezi elitou pravidelně. Padesátý ligový zápas odehrál, když mu bylo dvacet let, jeden měsíc a 14 dní, na stovce byl už o necelé dva roky později a je pátým nejmladším hráčem, který tuto metu pokořil. Na hranici dvou stovek zápasů se pak dostal jako absolutně nejmladší hráč v dějinách ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Martin Dostál (Bohemians Praha 1905)

Martin Dostál1.jpg

Post: obránce
Počet branek a nahrávek: 2+2
Počet odehraných minut (zápasů): 2943 (34)

Martin Dostál je odchovancem Slavie a v sešívaném dresu také odehrál pět úvodních sezon v české nejvyšší soutěži. V roce 2015 zamířil na hostování do Baníku Ostrava a když se vrátil do Prahy, změnil dres a upsal se Bohemce. V barvách klokanů odehrál už šest ročníků a v každém z nich patřil k největším osobnostem mužstva. O tom, jak potřebný pro tým je, vypovídá i počet minut, které strávil během uplynulé sezony na hřišti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Jaroslav Zelený (FK Jablonec)

Jaroslav Zelený1.jpg

Post: obránce
Počet branek a nahrávek: 1+0
Počet odehraných minut (zápasů): 2953 (33)

Devětadvacetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v pěti různých klubech. Momentálně je hráčem Jablonce a na severu Čech je nepostradatelným hráčem. I když v aktuálním ročníku Fortuna ligy skóroval jen jednou, je pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě má sedmý nejvyšší počet úspěšných přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší byl v počtu vyhraných obranných soubojů. V Jablonci má podepsanou smlouvu do roku 2024 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 1,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Marek Suchý (Mladá Boleslav)

Marek Suchý-Ml. Boleslav.jpg

Post: obránce
Počet branek a nahrávek: 0+2
Počet odehraných minut (zápasů): 2970 (33)

Už jako mladičký se Marek Suchý prosadil do sestavy pražské Slavie. Objev ligy v ročníku 2005/06 byl oporou sešívaných, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. Byl tak vytížený, že se k hranici stovky ligových zápasů dostal ve věku 21 let, pěti měsíců a dvou týdnů.

Od roku 2010 nastupoval za Spartak Moskva. Zpočátku hrával pravidelně, postupem času už ale tolik šancí nedostával a přestoupil do Basileje. Ve Švýcarsku jako by ho pokropili živou vodou. Stal se oporou a jedním z pilířů týmu, s nímž pravidelně hrával v Lize mistrů. Následně působil v německém Augsburgu, odkud se loni vrátil domů a posílil Mladou Boleslav, kde se okamžitě stal jednou z největších osobností. Nikdo v týmu neodehrál v nedávno skončené sezoně tolik minut jako on a v lize na tom byli v tomto ohledu jen dva hráči lépe.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Cheick Oumar Conde (Fastav Zlín)

Cheick Conde.jpg

Post: záložník
Počet branek a nahrávek: 0+1
Počet odehraných minut (zápasů): 2993 (34)

Jednadvacetiletý guinejský talent Cheick Conde je už nějaký čas v hledáčku předních tuzemských klubů. Na českých pažitech se objevil poprvé v roce 2019 coby mladičký teenager v dresu Táborska, odkud ho v lednu 2020 získali do Zlína, kde působí dosud. V uplynulé sezoně byl druhým nejvytíženějším hráčem ve Fortuna lize. Skvělý driblér má momentálně podle portálu TranserMarkt hodnotu 450 tisíc eur, tedy asi 11 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Jiří Fleišman (Baník Ostrava)

Jiří Fleišman1.jpg

Post: obránce
Počet branek a nahrávek: 3+9
Počet odehraných minut (zápasů): 3038 (34)

V 37 letech patří obránce Jiří Fleišman k nejzkušenějším hráčům ve Fortuna lize. V nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2010/11 v dresu Liberce, kde strávil necelých šest sezon, načež byl tři roky hráčem Mladé Boleslavi. V průběhu ročníku 2017/18 zamířil do Baníku, kde má podepsanou smlouvu ještě na příští sezonu.

V lize dosud odehrál 328 střetnutí, dal 15 gólů a zaznamenal 34 asistencí. V historických statistikách soutěže figuruje na druhém místě v počtu přihrávek a vyhraných obranných soubojů. Nikdo jich v dějinách samostatné české soutěže nepodstoupil víc než on. V počtu odehraných minut je v historické tabulce na čtrnácté příčce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud