Abdallah Sima odejde do zahraničí. Podívejte se, kam by mohl zamířit klenot Slavie

Slavia zatím o žádnou ze svých opor nepřišla, to by se ale už brzy mohlo změnit. V zahraničí je totiž velký zájem o Abdallaha Simu.

Ještě před rokem Simu nikdo neznal, teď je ale dvacetiletý Senegalec v kurzu. „Je reálné, že odejde. Jednáme cestou jeho agenta nebo napřímo se šesti zájemci. K odchodu může dojít spíš v srpnu na konci přestupového období. Ale je skoro jistota, že Slavii opustí,” uvedl pro klubovou televizi slávistický boss Jaroslav Tvrdík. Kam by Sima mohl odejít? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Premier League 

Abdallah Sima 21.jpg

Není žádným tajemstvím, že o Simu je zájem v Anglii. Senegalský talent se blýskl v Evropské lize proti Leicesteru, jemuž dokonce vstřelil gól. Právě „lišky” jsou prý jedním z týmů, kam by Sima mohl zamířit. Spekulovalo se taky o zájmu Arsenalu nebo Manchesteru United. A ve hře je prý i West Ham, ve kterém už působí Vladimír Coufal s Tomášem Součkem. Podle Tvrdíka nyní mají o Simu zájem dva kluby z Premier League. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ligue 1 

Abdallah Sima Leicester.jpg

Sima přišel do České republiky z Francie. Působil v Evianu, v případě návratu do země by ale zamířil rozhodně výš. Dokonce se spekulovalo o tom, že se dostal na radar PSG. Je otázkou, zda by se v takovém velkoklubu dokázal prosadit, ve hře jsou ale i další zájemci. Jak uvedl slávistický boss Tvrdík, o Simu stojí hned dva francouzské kluby. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Bundesliga

Abdallah Sima Slavia 20_3 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V souvislosti se Simou se hovořilo také o odchodu do Juventusu, jeho kroky ale na Apeninský poloostrov nejspíš nepovedou. Naopak, dvacetiletý Senegalec by mohl odejít do německé Bundesligy, do které ho láká jeden nejmenovaný klub. Kde by se líbil vám? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud