Bale, Benzema, Ronaldo. Trio, které dalo víc gólů než 14 týmů ve španělské lize

Dnes může Atletico Madrid prolomit 63 let dlouhé prokletí. Přesně tak dlouho už klub nedokázal dvakrát během sezony ve španělské lize porazit svého městského rivala Real Madrid. Na domácím stadionu čeká na vítězství nad Bílým baletem od roku 1999.

První madridské derby sezony se hrálo na konci září a Atletico šokovalo výhrou 1:0 na San Bernabeu. Real však tehdy neměl tak famózní formu jako v posledních týdnech. Odveta na stadionu Vicente Calderóna bude nejspíš soubojem domácí defenzívy s fenomenálním útočným triem Karim Benzema, Gareth Bale, Cristiano Ronaldo.

Fotbalový svět v současnosti patrně nezná lepší ofenzivní trojici. Tito hráči nastříleli zatím v ligové soutěži 46 branek, což je víc než zvládli střelci 14 týmů v Primera Division. Stejný počet gólů dali hráči Villarrealu a Realu Sociedad.

Suverénně nejlepším kanonýrem týmu je Ronaldo, který se trefil dvaadvacetkrát a na čele tabulky střelců španělské ligy má jednobrankový náskok před Diegem Costou. Průměrně vstřelil CR7 v tomto ročníku La Ligy gól každých 84 minut.

V minulých týdnech šla neuvěřitelně nahoru výkonnost francouzského reprezentanta Karima Benzemy. Ze čtrnácti ligových gólů v této sezoně jich 12 nasázel v posledních 15 zápasech. Průměrně se trefí mezi tyče každých 103 minut.

Za svými spoluhráči z ofenzívy mnoho nezaostává ani Gareth Bale. Od svého debutu proti Villarrealu ve čtvrtém kole soutěže vynechal jen pět zápasů, odehrál 1191 minut a dal deset gólů, což znamená, že se průměrně střelecky prosadí každých 119 minut.

Když k zápasům z La Ligy přidáme i trefy z pohárových soutěží, mají tihle tři na kontě neuvěřitelných 70 branek. Ronaldo se trefil šestatřicetkrát, Benzema dvacetkrát a Bale má na kontě 14 gólů.

Otázka tedy zní: udělá Atletico tlustou čáru za 63 lety čekání na dvě ligová vítězství nad Realem během sezony? Moc reálně to nevypadá. Aby to vyšlo, museli by domácí při současné formě Bílého Baletu hrát minimálně na 110 procent a modlit se, aby měli aspoň dva borci z hvězdného tria kritický den…