Šílený výsledek! V zápase nižší hokejové soutěže padlo téměř 30 branek

Čas od času se v hokeji urodí nějaký vysoký výsledek. Pokud tým utrpí porážku třeba o pět gólů, píše už se o debaklu. Když se některému z mančaftů podaří dát v jednom zápase deset branek, je z toho pořádné haló. Ve slezském derby mezi Orlovou a Bohumínem se ale zrodil výsledek, který se jen tak nevidí.

Orlovští hokejisté se letos po dvouleté pauze vrátili z krajského přeboru do druhé hokejové ligy, tedy do třetí nejvyšší soutěže. V asi třicetitisícovém městě na východě republiky ale vytvořili i B tým, který stále nastupuje v krajském přeboru.

V této soutěži nejsou divoké výsledky žádným překvapením, spousta zápasů se promění v divoké přestřelky, ve kterých padá spousta branek na obou stranách. Už i Orlová letos poznala, jaké to je odjed z ledu s debaklem. Na ledě Šumperku B prohrála 10:0, v Horním Benešově dostala ještě o gól více.

V pátek přivítali orli na svém ledě sousední Bohumín. Zápasy těchto celků jsou pokaždé poměrně vyhecované a nabízejí zajímavou podívanou, v posledním měření sil se ale událo něco nečekaného – oba týmy nastřílely dohromady 26 branek.

Pokud dá někdo v zápase sedm gólů, je hříchem takové utkání prohrát. Bohumín to ale dokázal, navíc si uřízl pořádnou ostudu. Už první třetina byla hodně divoká a do kabin se šlo za stavu 10:2 pro domácí. Po druhém dějství to bylo už 17:5 pro Orlovou. Ve třetí třetině se oba týmy trefily dvakrát a zápas skončil výsledkem 19:7.

Hned tři orlovští hráči dali hattrick, Vít Grepl a Jakub Hanzl se trefili dokonce čtyřikrát. A gólman Bohumína se ještě nejspíš doteď pořádně červená. Nebo to spíš v pátek večer po zápase spláchl nějakými pivy? Toto se zkrátka jen tak nevidí…