Pamětníci z Letné. 4 fotbalisté, kteří byli u posledního vítězství Sparty v derby se Slavií

Fotbalisté Sparty čekají na výhru v derby nad Slavií už více než pět let. Naposledy uspěli v jarní části sezony 2015/16. Tehdy však na Letné působil úplně jiný kádr.

Poslední ligové derby se neslo v jasné režii Slavie, která v Edenu vyhrála 2:0. Když naposledy uspěla Sparta, psal se březen roku 2016. Letenští tehdy doma zvítězili 3:1. Jména čtyř hráčů tehdejšího kádru, kteří ve Spartě stále působí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ladislav Krejčí

Jedním z mála sparťanských pamětníků posledního vítězného derby se Slavií je Ladislav Krejčí. V březnu roku 2016 byl klíčovým hráčem letenského týmu a do utkání nastoupil v základní sestavě. Na hřišti byl až do závěrečného hvizdu a nahrával na třetí branku Ondřeji Zahustelovi. V letošním klání pražských S už se do zahajovací jedenáctky nedostal. Naskočil do posledních 27 minut jako střídající hráč a v nastaveném čase viděl žlutou kartu.

Pokračování 3 / 5

Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel do posledního derby před pár týdny nezasáhl. Aktuální sezonu ani nezačal ve sparťanském dresu, nýbrž byl na hostování v Mladé Boleslavi, odkud se vrátil na přelomu roku opět na Letnou. Na hřiště se však od té doby v soutěžním utkání neobjevil ani jedinkrát. Poslední derby, které Sparta vyhrála, mu ale vyšlo a v 77. minutě upravil na konečných 3:1.

Pokračování 4 / 5

Bořek Dočkal

Záložník Bořek Dočkal je momentálně kapitánem Sparty. Na Letnou se vrátil v zimě roku 2019 po angažmá v Číně a americké MLS. Během posledního vítězného derby před pěti lety vydržel na hřišti celé utkání a patřil k nejlepším hráčům rudé družiny. V zatím posledním měření sil se Slavií před pár týdny tolik úspěšný nebyl. Odehrál 80 minut a musel spolknout hořkou porážku 0:2.

Pokračování 5 / 5

Lukáš Juliš

Šestadvacetiletý útočník Lukáš Juliš se vypracoval v oporu Sparty a jednoho z nejlepších ligových střelců. V letošním derby se Slavií ale na hřišti kvůli zranění Letenským citelně chyběl. Během posledního vítězného derby před pěti lety odehrál jen pár závěrečných minut, během kterých nahradil Davida Lafatu.